E-Agrar

Izvinite bio sam zauzet, sada vidim da vam je proradio ČELIK.

*Bio sam već objavio uputstvo https://poljoinfo.com/threads/e-agrar.19905/post-1812743
"Petre Petroviću" lepo od vas što zelite da nam pomognete. Ali mozda bi još lepše bilo da se predstavite i kazete zašto ste pristupili forumu pošto sam ubedjen da sa poljoprivredom nema te nikakve veze sem ove nove IT-Agro connection. Pozz
 
Petar Petrovic je garant zaposlen u ministarstvu ili upravi za agrarna placanja, pa su se setili da je ovo dobro mesto da se malo pogura prijava e agrara da bi sto manje ljudi bilo nezadovoljno a da ne kosta nista 🙂🙂
 
Poslednja izmena:
Kakav tacno izvod iz katastra?
Ako onaj ko daje zemlju u zakup nije nikada bio u trezoru vec je samo vlasnik zemlje, i ako on potpise ugovor, kakav je to jos izvod koji bi mogao da da ovom ko uzima zemlju u zakup?
Lista nepokretnosti

Obrazac--Zahtev-izdavanje-posedovnog-lista---lista-nepokretnosti_NOVI.jpeg

Ugovor o zakupu
dokumen.tips_ugovor-o-zakupu-poljoprivrednog-zemljista-obrazac_pages-to-jpg-0001.jpeg

dokumen.tips_ugovor-o-zakupu-poljoprivrednog-zemljista-obrazac_pages-to-jpg-0002.jpeg

dokumen.tips_ugovor-o-zakupu-poljoprivrednog-zemljista-obrazac_pages-to-jpg-0003.jpeg

dokumen.tips_ugovor-o-zakupu-poljoprivrednog-zemljista-obrazac_pages-to-jpg-0004.jpeg
 
Poslednja izmena:
U katastru je sve ok. Samo na eAgraru greska.
U katastru stoji ukupna povrsina parcela i vlasnik 1/3 i drugi vlasnik 2/3.
Verovatno kad je sistem delio na ha a kvm doslo do greske.
Pa ne znam kako je to onda moguce jer bi trebalo da se podaci vuku iz katastra u eAgrar po JMBG-u nosioca/clana gazdinstva. A za ukupnu povrsinu parcele ti stoji 1.78 h ?
 
Ugovori o zakupu ne moraju biti overeni kod notara

Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока
 
Pa ne znam kako je to onda moguce jer bi trebalo da se podaci vuku iz katastra u eAgrar po JMBG-u nosioca/clana gazdinstva. A za ukupnu povrsinu parcele ti stoji 1.78 h ?
To sam da kao primer 1ha i 50a da ne sirim pricu previse. I u katastru je 1ha i 50a( sa udelom u parceli 1/3 i 2/3)
I kada je sistem delio uvek ima vise od ukupne povrsine kada se sabere.
Mogu i da vam ubacim slike konkretnog primera sa podelom da ne duzimo previse ako treba...
 
Nisam ja pričao ni o kakvom zakupu ni komšijama.
Nekoliko pratilaca mi se javilo sa problemom zajedničke imovine sa supružnikom gde im se pojavljuje 2x ista parcela sa celom površinom, rekao sam da podele udeo u parceli i tako unesu na obe parcele kako bi dobili tačne površine. Jel neko može ovo da potvrdi, ljudi se boje tako da unesu?
Ovo crveno je bilo pitanje.
@olalija
Nosilac sam gazdinstva. Majka je član i u jednoj parceli sam suvlasnik sa njom.
Eagrar je "automatski" na početku rada "povukao" celu parcelu na taj način što se ista pojavila dva puta, ali sa odgovarajućim udelima.
Znači nisam ja upisao, već je tako sistem sam uradio. Kompletna površina se slaže kada se udeli saberu.

Iz ovog primera trebalo bi da je to način i zaslučajeve koje si naveo.
Znači upisati dva iili više puta istu parcelu sa udelom koji vlasnik ima.
 
Da ga j...m,ne ide mi razdvajanje parcele,npr imam 60 a gde bi trebalo da ide pola jedne kulture pola druge i ne snalazim se,ako moze neko pomoci bio bih zahvalan.
 
@Tombica
U kom smislu razdvajanje?
Po kulturama?
Upisuješ u delu gde se dodaju usevi za svaki površinu na kojoj će biti.
Bitno je da površine svih kultura sabrane daju tačnu ukupnu površinu parcele u m2.
1Ha=100ara=10000m2
Vodi računa o ovom odnosu prilikom preračunavanja, sabiranja, oduzimanja i nema problema.
 
U katastru je sve ok. Samo na eAgraru greska.
U katastru stoji ukupna povrsina parcela i vlasnik 1/3 i drugi vlasnik 2/3.
Verovatno kad je sistem delio na ha a kvm doslo do greske.
Isti slučaj imamo. U katastru je dobro upisana površina (1,2Ha), jedan suvlasnik ima 3/4 a drugi 1/4. Međutim u e agraru su upisali da oba suvlasnika imaju udeo od po 8800m2 (doduše dva dana kasnije su ispravili ovom drugom na 2900m2) ali su i naveli da je parcela ukupne površine 8800m2 koliko je ustvari deo ovog prvog suvlasnika. Da stvar bude gora za ovog drugog suvlasnika su izmislili neki broj parcele koji ne postoji i napisali da imam ugovor koji važi do 2032. A sa njim, nemam. Imam samo sa većinskim suvlasnikom.
S obzirom da se radi o maloj površini i pogrešno upisanim skoro svim podacima parcelu sam izbrisao dok ne napravim ugovor.
 
To sam da kao primer 1ha i 50a da ne sirim pricu previse. I u katastru je 1ha i 50a( sa udelom u parceli 1/3 i 2/3)
I kada je sistem delio uvek ima vise od ukupne povrsine kada se sabere.
Mogu i da vam ubacim slike konkretnog primera sa podelom da ne duzimo previse ako treba...
Ako je parcela upisana sa JMBG u katastru mozes lako da je uklonis pa da je dodas ponovo, mozda se tako ispravi greska. Nisam imao takve situacije do sad. Imao sam situacije gde za 2 parcele jedna do druge i isti je vlasnik nisu lepo upisane povrsine. Jednoj parceli je na primer smanjena povrsina za 20 ari a drugoj povecana za isto toliko i u zbiru te dve parcele daju tacnu ukupnu povrsinu tako da tu nista nismo ispravljali samo smo ostavili te povrsine koje su upisane i to je to. Tebi je ako dobro razumem povecana ukupna povrsina, mozes samo da se pravis blesav i da ostavis tako, dobijes vece subvencije. :D
 
Pitanje: koja je razlika kod prijave u eagrar za one opcije bavi se samo poljoprivredom, bavi se vise od 50% i bavi se manje od 50%??? Sta znace tacno te tri opcije?
 
Pitanje: koja je razlika kod prijave u eagrar za one opcije bavi se samo poljoprivredom, bavi se vise od 50% i bavi se manje od 50%??? Sta znace tacno te tri opcije?
Pod radna aktivnost: Navedete koliko se ta osoba bavi stvarno poljoprivredom (Vi naravno se bavite samo poljoprivredom to i navedete).

P.S Ako imate nekog penzionera navedete da je osoba starija od 65 godina

To se ne uzima u obzir ali eto navedite (Pošto ako ne navedete imaćete grešku ⚠️).
 
Poslednja izmena:
Petre a kako kad za clana domacinstva isto to pitaju a ona se ne bavi poljoprivredom

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Ovo vam je jedna vrsta potvrde da vam je gazdinstvo aktivno i kada ste ga obnovili. Što se tiče validne potvrde (Sa Pečatom i Potpisom) intezivno se radi na tome pa kada se sve odradi (USKORO !) bićete u mogućnosti da kliknete na "Izvod iz registra poljoprivrednih gazdinstava".

Moj post 1

Moj post 2

Prilog-1051f254a155f22cf.png


Prilog-2.png


P.S Ako imate štampač i ako želite odštampajte da imate

Srdačan pozdrav.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh