E-Agrar

Da, dobro si razumeo ali su u ovom slučaju 5 muževa nosioci gazdinstva i jedna žena, nema trećih lica. Ovaj jedan je popunio udele u parceli pošto za članove gazdinstva ne trebaju ugovori i prošlo mu je u zbiru, sve se slaže ali me zanima da li je to dobro kako sam im rekao.
Ok ako je jedan od supružnika nosilac gazdinsva a drugi ustupa parcelu u izjavi o ustupanji navešće samo svoj deo koji ustupa ili celokupnu parcelu ukoliko je zajedničko vlasništvo i očitana lična karta i slikano i poslato, e sad ako nosilac doda parcelu sam gde je zajednički vlasnik sa ženom bez izjave o ustupanji sistem prihvata i ovako ali neznamo sta ce biti kasnije ako dodje do provere u katastru i ustanovi se da tu istu parcelu poseduje i drugi supružnik a njegove izjave nema.Verovatno ove godine neće biti ništa ali kako se baze podataka budu povezivale verovatno će mnogo stavki pocrveneti😁
 
Poslednja izmena:
Ok ako je jedan od supružnika nosilac gazdinsva a drugi ustupa parcelu u izjavi o ustupanji navešće samo svoj deo koji ustupa ili celokupnu parcelu ukoliko je zajedničko vlasništvo i očitana lična karta i slikano i poslato, e sad ako nosilac doda parcelu sam gde je zajednički vlasnik sa ženom bez izjave o ustupanji sistem prihvata i ovako ali neznamo sta ce biti kasnije ako dodje do provere u katastru i ustanovi se da tu istu parcelu poseduje i drugi supružnik a njegove izjave nema.Verovatno ove godine neće biti ništa ali kako se baze podataka budu povezivale verovatno će mnogo stavki pocrveneti😁
Koliko sam ja shvatio, članovi gazdinstva ne moraju da prave ugovore o ustupanju. Ako sam dobro razumeo?
 
Ispunio sam oko 100 prijava za eAgrar, sa jednom imamo probleme, u pitanju je službenik pošte kojem su otvorili eUpravu a on nema pojma ni mejl ni šifru i neće da mu prihvati drugi email.
Nekoliko pratilaca mi se javilo sa problemom zajedničke imovine sa supružnikom gde im se pojavljuje 2x ista parcela sa celom površinom, rekao sam da podele udeo u parceli i tako unesu na obe parcele kako bi dobili tačne površine. Jel neko može ovo da potvrdi, ljudi se boje tako da unesu?
1. Lepo s vaše strane što pomažete drugima 🙂

2. Nek se obrati euprava preko kontakt forme
eUprava kontakt forma
(Pitaće ga da im da JMBG ili Ime i Prezime kako bi mogli da ga nađu u sistemu pa po želji ili da obrišu nalog ili da resetuju lozinku).
3.Na članu pg ima mogućnost dodaj zemljište pa tu može da se smanjuje (Deli) itd...
 
1. Lepo s vaše strane što pomažete drugima 🙂

2. Nek se obrati euprava preko kontakt forme
eUprava kontakt forma
(Pitaće ga da im da JMBG ili Ime i Prezime kako bi mogli da ga nađu u sistemu pa po želji ili da obrišu nalog ili da resetuju lozinku).
3.Na članu pg ima mogućnost dodaj zemljište pa tu može da se smanjuje (Deli) itd...
2.Obratio se 2 puta, problem je do njegove matične firme, pošte jer su bez njegovog znanja otvorili nalog na eUpravi, ne može da obriše jer nema pojma o tome a izgleda eAgrar i eUprava ne prihvataju dva mejla ili naloga.
3.Jasno sam napisao, već postoji parcela br 1555/2 1 ha 20 a 60 m2
ispod nje ista parcela 1555/2 1 ha 20 a 60 m2
Ne treba ništa dodavati, vlasnici su Kurta i Murta, imovina je stečena u braku, piše oboma 1/1.
Da li je dovoljno na obe upisane ISTE parcele na svakoj upisati udeo 1/2 od svega, tako i biljnu kulturu pošto mi je jedan od srećnih dobitnika rekao da mu je sve u redu u zbiru kada je tako uradio???
 
Član gazdinstva ne pravi ugovor nego daje izjavu o ustupanji postavio sam obrazac ovde par stranica unazad ne overava se ali se uz njega prilaže očitana lična karta i sve to slikano se pošalje u prilog.
[/URL]
Ne postoji opcija za to, evo sad sam od komšije uzeo parcele...

e-Agrar-Google-Chrome-29-3-2023-23-04-43.png
e-Agrar-Google-Chrome-29-3-2023-23-04-43.png
e-Agrar-Google-Chrome-29-3-2023-23-08-46.png
 
2.Obratio se 2 puta, problem je do njegove matične firme, pošte jer su bez njegovog znanja otvorili nalog na eUpravi, ne može da obriše jer nema pojma o tome a izgleda eAgrar i eUprava ne prihvataju dva mejla ili naloga.
3.Jasno sam napisao, već postoji parcela br 1555/2 1 ha 20 a 60 m2
ispod nje ista parcela 1555/2 1 ha 20 a 60 m2
Ne treba ništa dodavati, vlasnici su Kurta i Murta, imovina je stečena u braku, piše oboma 1/1.
Da li je dovoljno na obe upisane ISTE parcele na svakoj upisati udeo 1/2 od svega, tako i biljnu kulturu pošto mi je jedan od srećnih dobitnika rekao da mu je sve u redu u zbiru kada je tako uradio???
Može i tako samo je bitno da se sve slaže.
 
Ćekaj u predhodnim postovima smo govorili o tome da član ustupa zemljište nosiocu a ako uzimaš komšije onda ide zakup, pretpostavljam da komšija nije član gazdinstva? Te parcele se dodaju u delu gde je zakup
Nisam ja pričao ni o kakvom zakupu ni komšijama.
Nekoliko pratilaca mi se javilo sa problemom zajedničke imovine sa supružnikom gde im se pojavljuje 2x ista parcela sa celom površinom, rekao sam da podele udeo u parceli i tako unesu na obe parcele kako bi dobili tačne površine. Jel neko može ovo da potvrdi, ljudi se boje tako da unesu?
Ovo crveno je bilo pitanje.
 
@olalija А јеси ли пробао да се обратиш за случај 3? Можда би било добро да имамо став по питању дуплог појављивања исте парцеле када је парцела у заједничкој својини супружника а оба супружника су чланови истог пољопривредног домаћинства.

Овде се мотала адреса uap.callcentar@minpolj.gov.rs
 
@olalija А јеси ли пробао да се обратиш за случај 3? Можда би било добро да имамо став по питању дуплог појављивања исте парцеле када је парцела у заједничкој својини супружника а оба супружника су чланови истог пољопривредног домаћинства.

Овде се мотала адреса uap.callcentar@minpolj.gov.rs
Ovima sam takođe ja popunio,sa ovih skrinšotova, pošto godinama sarađujem sa našom PSS tj ARRI agencijom u popunjavanju zahteva , obnova, registracija čini mi se da mi je neko prošle godine rekao da se popunjava kako sam uradio ovim komšijama i još jednom pratiocu iz S.Palanke. Ovde je za sad sve u redu a i on kaže da se sve slaže i da nema crvenih uzvičnika. Možda me sećanje vara pa sam zato ovde pitao, inače u ARRI-ju je gužva, po 5 sati se čeka pa mi se niko od njih ne javlja na telefon, hteo sam da proverim...
 
Nisam ja pričao ni o kakvom zakupu ni komšijama.
Nekoliko pratilaca mi se javilo sa problemom zajedničke imovine sa supružnikom gde im se pojavljuje 2x ista parcela sa celom površinom, rekao sam da podele udeo u parceli i tako unesu na obe parcele kako bi dobili tačne površine. Jel neko može ovo da potvrdi, ljudi se boje tako da unesu?
Ovo crveno je bilo pitanje.
Dobro dobro, ne može sam da podeli, mislim može i logično ako dve parcele iste koje se pojavljuju izme po pola u zbiru ce dobiti tačnu površinu ALI vlasnički gledano i u tu polovinu koju je dodao drugi supružnik ima udeo, tako da zadovoljiće se forma o zbiru ali si dodao bez saglasnosti drugod supružnika. Nadam se da me razumete.ne vidim zašto bi bio problem ukloniti parcele koje se dva puta po pola pojavljuju i onda dodati istuncelu sa izjavom supružnika ukoliko je član gazdinstva.
 
Poslednja izmena:
Dobro dobro, ne može sam da podeli, mislim može i logično ako dve parcele iste koje se pojavljuju izme po pola u zbiru ce dobiti tačnu površinu ALI vlasnički gledano i u tu polovinu koju je dodao drugi supružnik ima udeo, tako da zadovoljiće se forma o zbiru ali si dodao bez saglasnosti drugod supružnika. Nadam se da me razumete

Kada udješ u pogrešan voz, svaka stanica je pogrešna​

Hvala na trudu, očigledno ne pričamo o istim stvarima, zakupima itd...
 
Drustvo i ja i zena imamo registrovano gazdinstvo,imamo kupljene parcele gde smo vlasnici i ona i ja,valjda je sada po novom u katastru tako. Parcele ih ima i na mom i na njenom gazdinstvu i vodi se kao vlasnistvo. Sta ja tu treba da uradim?
 
Nazad
Vrh