E-Agrar

https://prijava.eid.gov.rs/authenticationendpoint/errors/error_403.html

Instalirano je sve od drijevera za citac, do celika. Pokusacu ponovo danas da je ocitam sa celikom pa da probam da se ulogujem.
Zaboravio sam da napišem ovo:

Kada uđete u aplikaciju ČELIK idete na opciju Prikaz Sertifikata, odaberete Sertifikat za elektronski potpis.

Kada ste ušli tu pojaviće se do kada vam važi sertifikat za digitalni potpis.

Obavezno instalirajte taj potpis (MUPCA Građani) i dodatnu aplikaciju
TrustEdge

Komplet uputstvo za ličnu kartu sa Elektronskim sertifikatom kliknete na

+
ИНСТАЛАЦИЈА СОФТВЕРА ЗА ЛИЧНЕ КАРТЕ
 
Da li vama taj čitač u opšte očita Ličnu kartu kada pokrenete aplikaciju ČELIK. Koji je u pitanju sam čitač (Možete da ponovo instalirate Driver za čitač mada je sam čotač Plug and Play ali se nekada desi da sam sistem ne prepozna povezan uređaj) ?
Тај "Челик" и мој хардвер се никако не слажу и не знам зашто је то тако.

И пре почетка рада еАграра успео сам да се тазе личном картом са чипом и овим читачем https://zoweetek.cn/product-item/zoweetek-multi-function-card-reader/ региструјем на eid.gov.rs, а после почетка рада еАграра да обновим статус, унесем нову сетвену структуру и ажурирам своје контактне информације.

За сво то време, TrustEgde ми уредно очитава два "кључа" на чипу личне карте - аутентикацију и потписивање, али "Челик" ми приликом његовог покретања избаци онај његов прозор у коме би требало да буду очитани подаци са личне карте, секунду касније дијалог прозор са обавештењем "Грешка при читању картице. У читачу смарт картица налази се картица која није електронска лична карта". Штиклирао сам и одштиклирао тих неколико ставки које могу да се промене у "тулбару" "Челика" и поново укључивао читач у УСБ порт, али са истим резултатом. Све то радим на тазе инсталираном Win 7 Home Premium SP1, а у "дивајс менаџеру" ми из неког разлога пријављује да драјвери нису инсталирани (иако је ствар плаг-енд-плеј), а њихово ажурирање (са диска који је приложен уз читач или са сајта његовог произвођача) не даје никакве промене - TrustEdge види податке са чипа личне карте, а "Челик" не.

Сад, марим ја што "Челик" не види те податке са личне карте, све док могу да обновим регистрацију свог газдинства и пријаву сетвене структуре (јесам ли ја обе те ствари урадио када сам ономад куцкао по порталу еАграр?), али да ли ће да ми тај "Челик" и његова очитавања бити потребни за будуће обнове статуса и пријаве сетвене структуре, а без промена власништва, површине и чега све још у односу на тренутно стање? Ако ће да ми треба, шта ми предлажеш да радим?

И молим те, само немој да кажеш да ће ми за то бити потребан смартфон јер немам неколико ствари - такав телефон, воље да научим да рукујем њиме и потребе за њиме.
 
Тај "Челик" и мој хардвер се никако не слажу и не знам зашто је то тако.

И пре почетка рада еАграра успео сам да се тазе личном картом са чипом и овим читачем https://zoweetek.cn/product-item/zoweetek-multi-function-card-reader/ региструјем на eid.gov.rs, а после почетка рада еАграра да обновим статус, унесем нову сетвену структуру и ажурирам своје контактне информације.

За сво то време, TrustEgde ми уредно очитава два "кључа" на чипу личне карте - аутентикацију и потписивање, али "Челик" ми приликом његовог покретања избаци онај његов прозор у коме би требало да буду очитани подаци са личне карте, секунду касније дијалог прозор са обавештењем "Грешка при читању картице. У читачу смарт картица налази се картица која није електронска лична карта". Штиклирао сам и одштиклирао тих неколико ставки које могу да се промене у "тулбару" "Челика" и поново укључивао читач у УСБ порт, али са истим резултатом. Све то радим на тазе инсталираном Win 7 Home Premium SP1, а у "дивајс менаџеру" ми из неког разлога пријављује да драјвери нису инсталирани (иако је ствар плаг-енд-плеј), а њихово ажурирање (са диска који је приложен уз читач или са сајта његовог произвођача) не даје никакве промене - TrustEdge види податке са чипа личне карте, а "Челик" не.

Сад, марим ја што "Челик" не види те податке са личне карте, све док могу да обновим регистрацију свог газдинства и пријаву сетвене структуре (јесам ли ја обе те ствари урадио када сам ономад куцкао по порталу еАграр?), али да ли ће да ми тај "Челик" и његова очитавања бити потребни за будуће обнове статуса и пријаве сетвене структуре, а без промена власништва, површине и чега све још у односу на тренутно стање? Ако ће да ми треба, шта ми предлажеш да радим?

И молим те, само немој да кажеш да ће ми за то бити потребан смартфон јер немам неколико ствари - такав телефон, воље да научим да рукујем њиме и потребе за њиме.
Ja sam imao problem sa Čelikom, mada on nije neophodan za pristup portalima, samo očitava podatke sa Lične karte i možeš promeniti PIN kod.
Instaliraj sa sajta MUP-a (http://ca.mup.gov.rs/ca/ca_cyr/start/kes/) novu verziju Čelika kao i Visual C (2008) verzija adekvatna tvom operativnom sistemu (32 ili 64), restartuj računar i probaj da očitaš podatka kroz Čelik.
 
Ауууу, ала ми је гадна њушка на чипу! :oops:

Сремац, рекох хајде да проверим да заиста нису унапредили тај "Челик" и видим у "дивајс менаџеру" да сам пре пет-шест недеља ја инсталирао тада актуелну верзију програма 1.3.2., а ево на истом линку сајта МУП-а чији си линк остављао и тада и сада, приметим да су ставили линк за скидање верзије 1.3.8.2. Деинсталирам стару верзију, инсталирам нову и "Челик" прорадио! Факин анбиливабл!
 
Ауууу, ала ми је гадна њушка на чипу! :oops:

Сремац, рекох хајде да проверим да заиста нису унапредили тај "Челик" и видим у "дивајс менаџеру" да сам пре пет-шест недеља ја инсталирао тада актуелну верзију програма 1.3.2., а ево на истом линку сајта МУП-а чији си линк остављао и тада и сада, приметим да су ставили линк за скидање верзије 1.3.8.2. Деинсталирам стару верзију, инсталирам нову и "Челик" прорадио! Факин анбиливабл!
Odlično, znam da je to uglavnom bio problem, neodgovarajuća verzija ili nedostatak komponenti iz Visual C (2008) ;)
 

Пријава закупљеног / уступљеног земљишта​

Након тога приложите документе:

  • Уговор о закупу или уступању
  • Извод из Катастра или Земљишне књиге
Kakav tacno izvod iz katastra?
Ako onaj ko daje zemlju u zakup nije nikada bio u trezoru vec je samo vlasnik zemlje, i ako on potpise ugovor, kakav je to jos izvod koji bi mogao da da ovom ko uzima zemlju u zakup?
 
Ispunio sam oko 100 prijava za eAgrar, sa jednom imamo probleme, u pitanju je službenik pošte kojem su otvorili eUpravu a on nema pojma ni mejl ni šifru i neće da mu prihvati drugi email.
Nekoliko pratilaca mi se javilo sa problemom zajedničke imovine sa supružnikom gde im se pojavljuje 2x ista parcela sa celom površinom, rekao sam da podele udeo u parceli i tako unesu na obe parcele kako bi dobili tačne površine. Jel neko može ovo da potvrdi, ljudi se boje tako da unesu?
 
Idite na eKatastar nepokretnosti

1. Izaberite Opštinu
2. Napišite broj parcele
3. Napišite kod sa slike
4. Kliknite na "Prikaži"

Ako se tu podudara (Slaže) to je to.


1. Imate mogućnost

Пријава закупљеног / уступљеног земљишта​

Након тога приложите документе:

  • Уговор о закупу или уступању
  • Извод из Катастра или Земљишне књиге

2. Imate mogućnost

Пријава земљишта у власништву без катастра​

ugovor o zakupu jel mora overen kod notara?
 
Ispunio sam oko 100 prijava za eAgrar, sa jednom imamo probleme, u pitanju je službenik pošte kojem su otvorili eUpravu a on nema pojma ni mejl ni šifru i neće da mu prihvati drugi email.
Sluzbenici u psss imaju broj telefona od administratora i mogu kroz svega 30 sekundi da poniste kompletnu registraciju nekoga sa euprave i tako ocas posla se moze ponovo registrovati.
Druga opcija ti je da ti isto u psss preko maticnog broja ostampaju nove parametre za consentID aplikaciju i na dnu te A4 stranice ti pise mail adresa preko koje je korisnik registrovan. Aplikaciju koja ne radi ili je sa tim nekim parametrima od pre, deinstaliras, ponovo instaliras i ubacis te nove parametre.
 
U mom slučaju zajednička imovina sa suprugom rešena je ugovorom gde joj ja ustupam svoj deo parcele u zakup(valuta i način plaćanja nisu navedeni 😂) tako je registrovana bez problema.
 
Sluzbenici u psss imaju broj telefona od administratora i mogu kroz svega 30 sekundi da poniste kompletnu registraciju nekoga sa euprave i tako ocas posla se moze ponovo registrovati.
Druga opcija ti je da ti isto u psss preko maticnog broja ostampaju nove parametre za consentID aplikaciju i na dnu te A4 stranice ti pise mail adresa preko koje je korisnik registrovan. Aplikaciju koja ne radi ili je sa tim nekim parametrima od pre, deinstaliras, ponovo instaliras i ubacis te nove parametre.
U PSS se čeka 5-6 sati, nek ide poštar pa nek čeka. Izgleda nisi razumeo moje pitanje, briga me za poštara, pitam jel sam rekao dobro supružnicima sa zajedničkom imovinom stečenom u braku kako da prijave parcelu i kulturu. On je nosilac, ona član i obrnuto. Dvoje imaju zasebna gazdinstva i sličan problem, u oba gazdinstva se pojavljuje parcela sa full povrsinom.
 
Тај "Челик" и мој хардвер се никако не слажу и не знам зашто је то тако.

И пре почетка рада еАграра успео сам да се тазе личном картом са чипом и овим читачем https://zoweetek.cn/product-item/zoweetek-multi-function-card-reader/ региструјем на eid.gov.rs, а после почетка рада еАграра да обновим статус, унесем нову сетвену структуру и ажурирам своје контактне информације.

За сво то време, TrustEgde ми уредно очитава два "кључа" на чипу личне карте - аутентикацију и потписивање, али "Челик" ми приликом његовог покретања избаци онај његов прозор у коме би требало да буду очитани подаци са личне карте, секунду касније дијалог прозор са обавештењем "Грешка при читању картице. У читачу смарт картица налази се картица која није електронска лична карта". Штиклирао сам и одштиклирао тих неколико ставки које могу да се промене у "тулбару" "Челика" и поново укључивао читач у УСБ порт, али са истим резултатом. Све то радим на тазе инсталираном Win 7 Home Premium SP1, а у "дивајс менаџеру" ми из неког разлога пријављује да драјвери нису инсталирани (иако је ствар плаг-енд-плеј), а њихово ажурирање (са диска који је приложен уз читач или са сајта његовог произвођача) не даје никакве промене - TrustEdge види податке са чипа личне карте, а "Челик" не.

Сад, марим ја што "Челик" не види те податке са личне карте, све док могу да обновим регистрацију свог газдинства и пријаву сетвене структуре (јесам ли ја обе те ствари урадио када сам ономад куцкао по порталу еАграр?), али да ли ће да ми тај "Челик" и његова очитавања бити потребни за будуће обнове статуса и пријаве сетвене структуре, а без промена власништва, површине и чега све још у односу на тренутно стање? Ако ће да ми треба, шта ми предлажеш да радим?

И молим те, само немој да кажеш да ће ми за то бити потребан смартфон јер немам неколико ствари - такав телефон, воље да научим да рукујем њиме и потребе за њиме.
Izvinite bio sam zauzet, sada vidim da vam je proradio ČELIK.

*Bio sam već objavio uputstvo https://poljoinfo.com/threads/e-agrar.19905/post-1812743
 
Poslednja izmena:
Ispunio sam oko 100 prijava za eAgrar, sa jednom imamo probleme, u pitanju je službenik pošte kojem su otvorili eUpravu a on nema pojma ni mejl ni šifru i neće da mu prihvati drugi email.
Nekoliko pratilaca mi se javilo sa problemom zajedničke imovine sa supružnikom gde im se pojavljuje 2x ista parcela sa celom površinom, rekao sam da podele udeo u parceli i tako unesu na obe parcele kako bi dobili tačne površine. Jel neko može ovo da potvrdi, ljudi se boje tako da unesu?
U mom slučaji otac i majka ustupaju parcelu na kojoj imaju i jedao i drugo vlasništvo 1/1 znači zajedničko, parcelu sam dodao na jednog člana tako što su i otac o majka popunili zasebne izjave o ustupanji iste parcele očitane obe lične karte i izvod iz katastra javni pristup sve to slikano i poslato kao prilog, sutradan se parcela pojavila u ukupnom zbiru bez problema. Ako sam dobro razumeo problem?
 
Imam sa zenom par parcela po pola pa celu parcelu podelis sa dva i nema greske jer ako stavis vise nece da primi

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Imam sa zenom par parcela po pola pa celu parcelu podelis sa dva i nema greske jer ako stavis vise nece da primi

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Ne znam kako možeš da podeliš parcelu ti sam ako nad njom oboje supružnika ima vlasništvo 1/1 ok je ako imate po pola ali zajedničko vlasništvo je uvek da i jedan i drugi član imaju celi parcelu. Ako imate po pola onda nije zajedničko nego svako ima svoj udeo
 
Sertifikate sa LK sam instalirao ranije. Instalirao trustedge i iskocio prozor da biram 2 opcije. Izabrao prvu otorilo prozor za PIN uneo tacan PIN i opet izbacilo gresku.

Probacu jos visual C da instaliram videcemo da li ce proraditi.
 
U mom slučaji otac i majka ustupaju parcelu na kojoj imaju i jedao i drugo vlasništvo 1/1 znači zajedničko, parcelu sam dodao na jednog člana tako što su i otac o majka popunili zasebne izjave o ustupanji iste parcele očitane obe lične karte i izvod iz katastra javni pristup sve to slikano i poslato kao prilog, sutradan se parcela pojavila u ukupnom zbiru bez problema. Ako sam dobro razumeo problem?
Da, dobro si razumeo ali su u ovom slučaju 5 muževa nosioci gazdinstva i jedna žena, nema trećih lica. Ovaj jedan je popunio udele u parceli pošto za članove gazdinstva ne trebaju ugovori i prošlo mu je u zbiru, sve se slaže ali me zanima da li je to dobro kako sam im rekao.
 
Nazad
Vrh