E-Agrar

Ipak ću ja da idem 2-3 puta godišnje do trezora, ponesem olovku, uz put sretnem nekog poznanika, malo popričamo, saznam ko je ovih dana umro, ko se razboleo, ko se tuži za zemlju... Toga sigurno neće biti na tom vašem E-Agraru.
Znam da si saljivdzija, ali kada odes u trezor, ceka te i tamo ista procedura kao i u PSSS ili posti :ppozdrav:
 
Može li se sa jednog telefona pristupiti na više gazdinstva. Primer u kući jedan telefon a 3 gazdinstva.
 
Ako ćeš koristiti ConsentID aplikaciju na relefonu i Eid broj najverovatnije će moči da se prijavi na samo jedno gazdinstvo sa jednog uredjaja.
Tu ima prednost način pristupanja sa sertifikatom na ličnoj karti jer kada se sve podesi i proradi (što jeste nešto zahtevnije), u tom slučaju može više korisnika da koristi.
Već svakako ne verujem da će iko ko ozbiljno misli da upotrebljava eagrar to raditi putem telefona, jer je mali ekran, loša preglednost, neprecizan je unos touch metodom..
Tako da računar svakako treba, a onda je bolje izdvojiti još 2000Din pa kupiti čitač, nabaviti besplatno sertifikat na ličnoj karti u Mup-u, podesiti i raditi komforno bez ograničenja.
 
E sad da vas pitam sasvim ozbiljno, a to radim skoro uvek- šta vi mislite, kolko naših paora u zemlji Srbiji može ovo da odradi?
Da vas čujem ali onako - pošteno.
 
Nisu ovo mere kojima će se unaprediti poljoprivreda. Ovo je moglo da se obavi elektronski u trezoru, pošto su nam institucije povezane ili lepo u mesnoj zajednici, preko elektronskog obrasca. Ali zašto jednostavno i za sve, kad može komplikovano i za manji broj...
 
Samo lk. Ja sam bio danas treći put, i opet neuspešno. Kaže službenica da je danas uspela da dobije broj samo za žene, a da za ni jednog muškarca nije uspela i da mora da se raspita u čemu je problem. E svašta...
 
Bio u pošti, uzeo šifru, instalirao Consent id, a u e upravi sam već imao nalog sve instalirano ali ja EAgrar nisam nigde pronašao u e upravi.Ja vraćajući se sa posla završio za max. 3 minuta.
 
Bio u pošti, uzeo šifru, instalirao Consent id, a u e upravi sam već imao nalog sve instalirano ali ja EAgrar nisam nigde pronašao u e upravi.Ja vraćajući se sa posla završio za max. 3 minuta.
Zato sto jos uvek ne postoji.
Ovo je prvi korak vezano za consentID.
Ovo ti dodje kao priprema kada se eagrar bude pojavio kao platforma.
 
U principu da se ne žuri.Od većine saradnika čujem da su uvedene novine i da niko nema pojma šta će i kako ići u narednom periodu.Neke stvari se ukidaju, neke su zakomplikovali i tako.
 
Само да поново напоменем да је ВЕОМА ВАЖНО да имате АКТИВАН имејл (електронску пошту) пошто је он неопходан да се уопште региструјете на еУправу и да ће нека решења од државне управе (па вероватно и од еАграра) да се испоручују ИСКЉУЧИВО електронски, па ако редовно не проверавате имејл можете да себе доведе у неприлику.

На пример, мени и особама које знам да имају еУправу решење за порез за имовину више не стиже у папирном облику поштом већ само електронски у еСандуче на еУправи. Када вам стигне нешто у еСандуче добијете обавештење имејлом следеће садржине:

Послат Вам је електронски документ ЕГН XXXXX, (деловодни број YYY/2022) у Јединствени електронски сандучић - еСандуче.
Електронски документ можете преузети на Порталу еУправа у року од 15 дана.
Уколико не преузмете документ у наведеном року, сматраће се да је достава извршена.
Да бисте преузели документ потребно је да се пријавите на Портал еУправа, а након успешне пријаве изаберите своје име у горњем десном углу и из падајућег менија одаберите опцију еСандуче.

Значи, у овом примеру, ако се одете у еСандуче и сами не преузмете решење за порез, нећете знати колики вам је порез за ову годину и имаћете дуг и ићи ће вам камата!

Слично се достављају и решења из нпр. катастра. Можемо да претпоставимо да ће тако бити и са еАграром, односно да ће решења бити достављена искључиво електронски (јер је и захтев искључиво електронски). Ако их ви не видите одмах, проћи ће вам рок из решења па, рецимо, нећете моћи да допуните захтев, пошаљете жалбу, или уопште знате да сте одбијени. То што ви нисте видели решење не значи да вам није послато!

Понављам, апсолутно је неопходно да користите прави имејл налог, за који знате податке за приступ и коме редовно приступате. Ако имате Android или iOS телефон, имејл вам може стизати и на телефон, али водите рачуна да вам и даље требају параметри за приступ имејлу ако промените телефон.

Немојте да превише поједностављујете еУправу и регистрацију на њу и да ово олако схватате.
 
Ja imam e upravu par godina a rešenje za porez mi donosi poštar, a sud iz Smedereva mi je poslao i papirno rešenje na kućnu adresu i u sanduče e uprave, a katastar iz Kovina samo na e upravi. Ko kako hoće.
 
kod nas samo u glavnoj posti moze da se uzme kod,svratio do mojih u lokalu i blizu mi postica kaze samo glavna izdaje..mada reg sam na eupravu zbog pasosa za klince letos.. sad me mrzi da idem u glavnoj

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh