E-Agrar

Nisam bas razumeo o cemu se radi?
Jel za zemlju na koju nemamo ugovor sa vlasnikom?
 
Nisam bas razumeo o cemu se radi?
Jel za zemlju na koju nemamo ugovor sa vlasnikom?
462533798_17942328464897475_2162540943017537336_n.jpg


Јавни позив за евидентирање фактичког обрађивања пољопривредног земљишта. Од наведеног датума пољопривредницима ће бити омогућено да изврше евидентирање пољопривредног земљишта које фактички обрађују, а без регулисаног правног основа са претпостављеним власником.

Евидентирање ће се вршити путем портала еАграр – Електронски Регистар Пољопривредних Газдинстава (еРПГ) на Интернет адреси https://erpg.eagrar.gov.rs/ у периоду од 15.10.2024. до 15.11.2024. године.

Више информација о пољопривредном земљишту које ће моћи да се евидентира биће садржано у тексту самог Јавног позива.
 
Srđan01 msl sam ako vec to sutra izlazi da se zna vec i procedura. Ne moze se samo nesto objaviti da se krece a nema sta i kako. Mada sada je i svasta moguce pa se u hodu resava. Kazem opet postjao je jedan prozor u kome se otvori i upisu parcele sa obavezom da se navede razlog, izbor iz padajuceg menija od par stvari kao razlog. Medjutim kada se udje opet u taj prozor vise ne mozete da vidite sta i koje parcele su upisane. Zato sam i pitao da li ce to ici kroz taj deo programa ili ce se ici na onaj klasican gde smo svi navodili svoje parcele a na osnovu kojih su i isplacivane subvencije po ha i dobojano za njih za refakciju za gorivo.
 
Srđan01 msl sam ako vec to sutra izlazi da se zna vec i procedura. Ne moze se samo nesto objaviti da se krece a nema sta i kako. Mada sada je i svasta moguce pa se u hodu resava. Kazem opet postjao je jedan prozor u kome se otvori i upisu parcele sa obavezom da se navede razlog, izbor iz padajuceg menija od par stvari kao razlog. Medjutim kada se udje opet u taj prozor vise ne mozete da vidite sta i koje parcele su upisane. Zato sam i pitao da li ce to ici kroz taj deo programa ili ce se ici na onaj klasican gde smo svi navodili svoje parcele a na osnovu kojih su i isplacivane subvencije po ha i dobojano za njih za refakciju za gorivo.
Stvarno ne znam proceduru (Sigurno bih napisao da znam).

Više informacija o poljoprivrednom zemljištu koje će moći da se evidentira biće sadržano u tekstu samog Javnog poziva i trajaće od 15.10.2024. pa do 15.11.2024. što će biti dovoljno vremena da se ubace sve parcele koje se obrađuju bez regulisanog pravnog osnova. Takođe će biti dovoljno vremena da se pročita sam pravilnik.
 
Kako ce da izgleda javni poziv za seme, npr za psenicu, koju kolicinu ce da odrede da je dovoljna da se poseje hektar ili naprimer za kukuruz koliko vreca ce da bude dovoljno da se poseje hektar

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Vlasnik mora da oslobodi (Obriše) parcele sa svog eRPG-a.

Napomena: oslobađanjem (brisanjem) svih parcela gazdinstvo odlazi u pasivni status. Jedino rešenje je da se gazdinstvo obriše.

Sačekajte 15-ti Oktobar ako vlasnik (Naslednik) baš ne želi da obnovi ugovor imaćete opciju za takve parcele (Uz naravno ugovor koji će se isto overavati). Ali opet sačekajte Javni poziv pa će tamo biti detaljno obljašnjeno.

Gazdinstvo odlazi u Pasivni status.

Za Brisanje gazdinstva se mora podneti zahtev.

Update

Brisanje poljoprivrednog gazdinstva​

Podnesite zahtev za brisanje gazdinstva iz registra.

Ovo za brisanje gazdinstva mislim da ne radi kako treba, vec 2 puta sam podnosio zahtev za brisanje gazdinstva u razmaku od oko pola godine i nista se nije desilo..🤔
 
Srđan01 imaš li nekih novosti oko ovog prijavljivanja za stvarno obrađivanje zemlje? Što je od danas krenulo.
Gledajući U E agrar ništa mi nije jasno ovo. Sada imaju dva "prozora".
1. Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu - STARO
2. Evidentiranje stvarnog obrađivanja zemlje - NOVO
 
Јавни позив за евидентирање фактичког обрађивања пољопривредног земљишта за потребе планирања подстицаја

Позивају се пољопривредници да евидентирају стварно обрађивање пољопривредног земљишта без регулисаног правног основа са претпостављеним власником ради планирања мера за подстицаје, и то: - ●Земљиште у комасационом подручју и претпостављени власник се не противи да га корисник у текућој години обрађује;• ●Земљиште за које је у току оставински поступак, a претпостављени власник није уписан у катастар, и не противи се да корисник у текућој години обрађује ово земљиште
 
Srđan01 imaš li nekih novosti oko ovog prijavljivanja za stvarno obrađivanje zemlje? Što je od danas krenulo.
Gledajući U E agrar ništa mi nije jasno ovo. Sada imaju dva "prozora".
1. Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu - STARO
2. Evidentiranje stvarnog obrađivanja zemlje - NOVO
Update

Evidentiranje stvarnog obrađivanja zemlje​

Upišite u evidenciju zemljište koje zaista obrađujete a koje nema regulisan pravni osnov.

Додавање земљишта у евиденцију фактичког обрађивања

Odaberite status zemljišta koje se upisuje u evidenciju faktičkog obrađivanja poljoprivrednog zemljišta bez pravne osnove.


Zemljište u procesu komasacije

Zemljište u komasacionom području i pretpostavljeni vlasnik se ne protivi da ja u tekućoj godini obrađujem


Zemljište u ostavinskom postupku

Pretpostavljeni vlasnik nije upisan u katastar i ne protivi se da u tekućoj godini obrađujem ovo zemljište.

Dodavanje zemljišta u ostavinskom postupku u evidenciju faktičkog obrađivanja​

Izjavljujem da ja faktički obrađujem sledeće poljoprivredno zemljište gde je iza vlasnika u toku ostavinski postupak, a pretpostavljeni vlasnik ne raspolaže pravnim osnovom sticanja predmetne nepokretnosti odnosno nije upisan u javni registar katastra nepokretnosti kao vlasnik, i ne protivi se da ja u tekućoj godini obrađujem predmetno poljoprivredno zemljište.

Dodavanje zemljišta iz komasacije u evidenciju faktičkog obrađivanja​

Izjavljujem da ja faktički obrađujem sledeće poljoprivredno zemljište u komasacionom području i pretpostavljeni vlasnik se ne protivi da ja u tekućoj godini obrađujem predmetno poljoprivredno zemljište.

Pitanje za Srđan01. Ja sam u E agraru ubacio one parcele za koje nemam Ugovor o zakupu (u za to predviđen prozor ikonu). Ako sutra kreće taj konkurs kako će se to sada prijavljivati? jel će se ponovo svaka parcela morati unositi u deo gde smo unosili parcele za prijavu u februaru-martu ili će to biti u onom odeljku koji je posle toga otvoren kao poseban prozor?
Ova opcija još nije u najavi (Biće ali tačno kada ne znam) ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Update

Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu​

Prijavite obradu zemljišta koje niste mogli da upišete u RPG po nekom od četiri zakonska osnova.
👉 Prijava obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu

👉 Prijava obrađivanja zemljišta iz komasacije, bez rešenja o raspodeli komasacione mase

👉 Prijava obrađivanja državnog zemljišta bez ugovora
 
Poslednja izmena:
Update

Evidentiranje stvarnog obrađivanja zemlje​

Upišite u evidenciju zemljište koje zaista obrađujete a koje nema regulisan pravni osnov.

Додавање земљишта у евиденцију фактичког обрађивања

Odaberite status zemljišta koje se upisuje u evidenciju faktičkog obrađivanja poljoprivrednog zemljišta bez pravne osnove.


Zemljište u procesu komasacije

Zemljište u komasacionom području i pretpostavljeni vlasnik se ne protivi da ja u tekućoj godini obrađujem


Zemljište u ostavinskom postupku

Pretpostavljeni vlasnik nije upisan u katastar i ne protivi se da u tekućoj godini obrađujem ovo zemljište.




Ova opcija još nije u najavi (Biće ali tačno kada ne znam) ⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
Poslednja opcija koju si naveo nema veze sa trenutnim Javnim pozivom, pa predlažem da izmeniš instrukciju, kako ne bi bilo zabune.
Ovim Javnim pozivom (koji je objavljen bez bilo kakvog zakonskog osnova, Pravilnika ili drugog podzakonskog akta) predviđena je mogućnost evidentiranja parcela samo za 2 slučaja: komasaciju i nezavršenu ostavinsku raspravu koja je pokrenuta.
Dakle, nije uzeta u razmatranje čak ni situacija kada ostavinski postupak nije ni pokrenut, niti bilo koja druga situacija osim ove dve gore navedene.

Opcija Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu nalazi se tu od početka eAgrara, ali nema nikakvu funkciju i ne treba pogrešno predstavljati tu opciju kao deo ovog javnog poziva.
 
Poslednja opcija koju si naveo nema veze sa trenutnim Javnim pozivom, pa predlažem da izmeniš instrukciju, kako ne bi bilo zabune.
Ovim Javnim pozivom (koji je objavljen bez bilo kakvog zakonskog osnova, Pravilnika ili drugog podzakonskog akta) predviđena je mogućnost evidentiranja parcela samo za 2 slučaja: komasaciju i nezavršenu ostavinsku raspravu koja je pokrenuta.
Dakle, nije uzeta u razmatranje čak ni situacija kada ostavinski postupak nije ni pokrenut, niti bilo koja druga situacija osim ove dve gore navedene.

Opcija Prijava obrade zemljišta po drugom osnovu nalazi se tu od početka eAgrara, ali nema nikakvu funkciju i ne treba pogrešno predstavljati tu opciju kao deo ovog javnog poziva.
Znam šta sam napisao, juče sam pitan za tu opciju (Što je citirana od strane vas) pa sam dužan da odgovorim. Inače biće i ta opcija ali ne uskoro (Samo treba da dođe pravilnik i izjava)

Poruka u temi "E-Agrar"
 
Poslednja izmena:
Znam šta sam napisao, juče sam pitan za tu opciju (Što je citirana od strane vas) pa sam dužan da odgovorim. Inače biće i ta opcija ali ne uskoro (Samo treba da dođe pravilnik i izjava)

Poruka u temi "E-Agrar"
Dakle, ta opcija nema veza sa ovim javnim pozivom. Ovaj javni poziv je, pre svega, nezakonit, jer Pravilnik nije objavljen.

Dalje, ovim Javnim pozivom je predviđena mogućnost evidentiranja parcela samo za 2 slučaja: komasaciju i nezavršenu ostavinsku raspravu koja je pokrenuta.
Nije uzeta u razmatranje čak ni situacija kada ostavinski postupak nije ni pokrenut, niti bilo koja druga situacija osim ove dve gore navedene.
I sam znaš da od opcije Prijava obrade po drugom osnovu neće biti ništa (niti ima Pravilnika, niti Izjave koju godinu dana pominjete) jer je upitno postoji li saglasnost pravne službe po tom pitanju.
 
Dakle, ta opcija nema veza sa ovim javnim pozivom. Ovaj javni poziv je, pre svega, nezakonit, jer Pravilnik nije objavljen.

Dalje, ovim Javnim pozivom je predviđena mogućnost evidentiranja parcela samo za 2 slučaja: komasaciju i nezavršenu ostavinsku raspravu koja je pokrenuta.
Nije uzeta u razmatranje čak ni situacija kada ostavinski postupak nije ni pokrenut, niti bilo koja druga situacija osim ove dve gore navedene.
I sam znaš da od opcije Prijava obrade po drugom osnovu neće biti ništa (niti ima Pravilnika, niti Izjave koju godinu dana pominjete) jer je upitno postoji li saglasnost pravne službe po tom pitanju.
Dobro izvinjavam se ako sam išta napisao pogrešno ili bilo šta.
 
Srđan01 meni su sve parcele koje srvarno obradjujem a nemam ugovor sa vlasnikom u podrucju gde je uradjena komasacija. I imam jednu parcelu gde je otac suvlasnik sa svojim pokojnim bratom (sada je vlasnik njegova unuka - uradjena ostavinska). I ona je u delu gde je zavrsena komasacija.
Da li to znaci da ja ove parcele mogu da prijavim u deo gde je komasacija?
Da li u opste ovako mogu da prijavim iako sam te parcele vec evidentirao u prozoru Prijava obrade zemljista po drugom osnovu?
 
Jeste dobili obaveštenje u e-saduče o "prijavi zemljišta koje je u komasaciji i u procesu ostavinske rasprave"? Kao radi se nešto, pomažu poljoprivrednike, glumatanje ludila i brige o narodu:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO: Sada nas već otvoreno zahe...ju. Zna li neko da li može da im se odgovori na ovu idiotsku poruku, hteo bih da im oteram u jedan krasni q. što mi šalju ovakve gluposti.
 
Nazad
Vrh