E-Agrar

Srđan01 danas u razgovoru sa jednim komsijom sam saznao da on ne moze da dobije ugovor o zakupu od jednog vlasnika. Ovaj jednostavno nece da da potpis. A odgovor njegov je da ce mu se sledece godine povecati osnovica za porez ako je dao zemlju u zakup. Ako ovaj komsija prijavi takve parcele u delu po drugom osnovu sta onda da tu stavi kao realan odgovor zbog pominjanja da ce to komisija da utvrdi? I da jos nesto. Kaze mi komsija da mu je ovaj rekao da ako mu dodje bilo kakva inspekcija on ce da im kaze da ja radim tu zemlju sam i nemam prijavljeno gazdinstvo i ne trebaju mi subvencije. A skoro da je molio ovog mog komsiju da uzme zemlju da radi jer nece niko.
Stvarno ima cudnih ljudi u ovoj nasoj Srbiji.
 
Na jednoj parceli sam napravio grešku i za biljnu kulturu upisao pšenica a trebalo je ječam.
Ako promenim u E agraru da li se automatski menja i u E podsticajima ili moram ja da ispravim i kako?
Listao sam temu ali ne vidim konkretan odgovor.
Ili da ne diram ništa....
 
Srđan01 danas u razgovoru sa jednim komsijom sam saznao da on ne moze da dobije ugovor o zakupu od jednog vlasnika. Ovaj jednostavno nece da da potpis. A odgovor njegov je da ce mu se sledece godine povecati osnovica za porez ako je dao zemlju u zakup. Ako ovaj komsija prijavi takve parcele u delu po drugom osnovu sta onda da tu stavi kao realan odgovor zbog pominjanja da ce to komisija da utvrdi? I da jos nesto. Kaze mi komsija da mu je ovaj rekao da ako mu dodje bilo kakva inspekcija on ce da im kaze da ja radim tu zemlju sam i nemam prijavljeno gazdinstvo i ne trebaju mi subvencije. A skoro da je molio ovog mog komsiju da uzme zemlju da radi jer nece niko.
Stvarno ima cudnih ljudi u ovoj nasoj Srbiji.

Stvarno ne znam šta da odgovorim posle ovog šta sam pročitao (A da pritom ne bude štetno ni za jednog ni za drugog kada dođe Inspekcija). o_O


Sa tom opcijom se ne treba zezati (Prijava obrađivanja zemljišta bez pisanog ugovora o zakupu) a pogotovo kada dođe Inspekcija.​

Stvarno ima cudnih ljudi u ovoj nasoj Srbiji.

Sada tek vidim da nas ima svakakvih (I tek sada mi je jasno zbog čega su ovo rekli "U toku je obrada velikog broja zahteva koja zahteva adekvatne provere, kako bi svi poljoprivrednici koji ispunjavaju uslove ostvarili davanja.")

Na jednoj parceli sam napravio grešku i za biljnu kulturu upisao pšenica a trebalo je ječam.
Ako promenim u E agraru da li se automatski menja i u E podsticajima ili moram ja da ispravim i kako?
Listao sam temu ali ne vidim konkretan odgovor.
Ili da ne diram ništa....

Ne menja se automatski (Ako ste promenili nešto na vašem eRPG, u ovom slučaju biljnu kulturu) onda morate sami da izmenite zahtev i na ePodsticaji


Ovde imate konkretan odgovor kako da izmenite zahtev

 
Poslednja izmena:
Misliš da će primetiti ošlje na satelitu?
Lično mislim da neće gledati-proveravati baš toliko detaljno. Ali.... Da li je neko napisao ili sam pričao sa nekim, ne znam ali mi ostao podatak u glavi da satelit može slikati na 30cm od zemlje. Ne smem rizikovati...
Ne menja se automatski (Ako ste promenili nešto na vašem eRPG, u ovom slučaju biljnu kulturu) onda morate sami da izmenite zahtev i na ePodsticaji


Ovde imate konkretan odgovor kako da izmenite zahtev

Znam da sam negde ovo pročitao ali ne znam gde! Ubih se tražeći u ovoj temi... @Srđan01 postavi ovo i u temu najčešća pitanja, i tamo sam tražio. Ne može da škodi.
 
Lično mislim da neće gledati-proveravati baš toliko detaljno. Ali.... Da li je neko napisao ili sam pričao sa nekim, ne znam ali mi ostao podatak u glavi da satelit može slikati na 30cm od zemlje. Ne smem rizikovati...

Znam da sam negde ovo pročitao ali ne znam gde! Ubih se tražeći u ovoj temi... @Srđan01 postavi ovo i u temu najčešća pitanja, i tamo sam tražio. Ne može da škodi.
Jel vi stvarno mislite da je moguce svaku parcelu posebno proveravati? Pa koliko je ljudi i vremena potrebno za tako nesto? Taj sto radi to bi poludeo posle 2 dana.
 
Lično mislim da neće gledati-proveravati baš toliko detaljno. Ali.... Da li je neko napisao ili sam pričao sa nekim, ne znam ali mi ostao podatak u glavi da satelit može slikati na 30cm od zemlje. Ne smem rizikovati...
Da preko BioSens (Sentinel HUB - EO Browser) mogu sve da vide


Samo ovo da dodam DJI Inspire 1 je dosta precizan dron (Mogu svašta da napišem o njemu ali ovo nije adekvatna tema o tome)​


Znam da sam negde ovo pročitao ali ne znam gde! Ubih se tražeći u ovoj temi... @Srđan01 postavi ovo i u temu najčešća pitanja, i tamo sam tražio. Ne može da škodi.
Smatrajte objavljenim i tamo :)
 
Poslednja izmena:
Jel vi stvarno mislite da je moguce svaku parcelu posebno proveravati? Pa koliko je ljudi i vremena potrebno za tako nesto? Taj sto radi to bi poludeo posle 2 dana.
Racunar proverava to. I nakon sto dobije podatke o parcelama koje je snimio satelit, u zavisnosti od kvaliteta masine, moze da obradi par stotina hiljada parcela u sekundi. Ja kad bi pravio taj softver napravio bi ga i da radi distribuirano, i verujem da bi mogao da napisem dovoljno dobar kod i algoritme da moze celu drzavu da obradi za jedan dan ;)
 
Racunar proverava to. I nakon sto dobije podatke o parcelama koje je snimio satelit, u zavisnosti od kvaliteta masine, moze da obradi par stotina hiljada parcela u sekundi. Ja kad bi pravio taj softver napravio bi ga i da radi distribuirano, i verujem da bi mogao da napisem dovoljno dobar kod i algoritme da moze celu drzavu da obradi za jedan dan ;)
Kliknite na moju predhodnu objavu (Konkretno mislim da kliknete na BioSens) ovim postupkom sam malo otišao u :off_topic:
 
Racunar proverava to. I nakon sto dobije podatke o parcelama koje je snimio satelit, u zavisnosti od kvaliteta masine, moze da obradi par stotina hiljada parcela u sekundi. Ja kad bi pravio taj softver napravio bi ga i da radi distribuirano, i verujem da bi mogao da napisem dovoljno dobar kod i algoritme da moze celu drzavu da obradi za jedan dan ;)
Svaka nam cast onda 😀
 
Jel vi stvarno mislite da je moguce svaku parcelu posebno proveravati? Pa koliko je ljudi i vremena potrebno za tako nesto? Taj sto radi to bi poludeo posle 2 dana.
Jedan kratki off... 2010 smo kupili Majevičinu Maju i nakon par meseci me nazove, ako se dobro sećam, inspektor koji je rekao da će doći u proveru. Došli su njih dvojica, uverili se da je stvarno kupljena, da je u dvorištu..... u izveštaj su upisali sve do detalja pa i kako je kupljena (na kredit) i rekli vidimo se za 5 godina. Nakon 5 godina su opet došli i opet škrabali u tefter i takoreći zatvorili-završili predmet. Kad sam ih upitao zašto baš ja? Rekli su da sam izvučen iz šešira, kao i još neki iz sela, sasvim slučajno.
Ne bih da me opet izvuku iz šešira i češljaju.
Da preko BioSens (Sentinel HUB - EO Browser) mogu sve da vide


Samo ovo da dodam DJI Inspire 1 je dosta precizan dron (Mogu svašta da napišem o njemu ali ovo nije adekvatna tema o tome)​

Da, da, znam da rade preko Biosensa a ovi dobijaju snimke od Sentinel-a na svakih par dana.
Pa mi smo zajebali i NASU ako imamo takvu tehnologiju da snima sve i prepozna sta je na njivi sejano... A lopove i kriminalce ne mogu preko satelita da prate i uhvate 😀
Nismo mi u stanju bicikl da napravimo a kamoli tehnologiju da zahebemo NASA-u.... Snimke dobijamo-plaćamo Sentinel-u.
Preporuka: registruj se na Biosens pa se sigraj malo sa satelitskim snimcima i parcelama, klikni na NDVI pa ćeš videti da se vidi razlika u usevima. To su nam dozvolili da vidimo. Zamisli kakav oni imaju pristup...
 
Ako ovi iz ministarstva prate ovu temu evo jedan super predlog, neka otvore posebnu liniju tj broj telefona na koji bi se mogle podnositi prijave zbog zloupotreba subvencija, cisto da im se pomogne u hvatanju alavih zakupodavaca zemljista 😉
Mislim da ta mogućnost već postoji ,jedino ne znam kako se prijavljuje .Nešto je ministarka govorila na tu temu ,još jesenas.
 
Podneo sam zahtev za podsticaj ali izgleda da ću neke parcele morati da presejem .Odluka još nije doneta .Konkurs se završi a ja rešim da presejem ,recimo u aprilu mesecu .Kako tada uraditi ?Promenu setvene strukture znam da uraditim a šta sa zahtevom ?
 
Baš lepo, posebna telefonska linija da se olakša cinkarenje! I ovako smo nacija sa srozanim moralnim, kulturnim, patriotskim i drugim vrednostima, jedva se nosimo sa kulturnim genocidom sa Pinka, Hepija, Informera i sl., sad treba da se verziramo i u cinkarenju. Prvo ćemo cinkariti zakupodavce, a kad se to fino zapati lakše će proći i sledeća novoponuđena cinkarenja...

Oko zakupa imam jasno pravilo, ako mi ne odgovara ne uzimam. Znači ako zakupodavac traži od mene subvencije - ne uzimam. Ako traži preveliku cenu - ne uzimam. Ako neće da potpiše ugovor o zakupu - ne uzimam. Itd...

Ali ako iz nekog razloga ipak uzmem, onda su uslovi na koje sam pristao konačna stvar, nema daljeg cinkarenja zarad izvlačenja dodatne koristi. Šta će zakupodavac dalje raditi je njegova stvar i njegov problem. Ako pokuša da uzme subvencije njegova stvar, ako ga nahvataju opet njegova stvar, mene to ne zanima. Neću mu ni pomagati u toj raboti, ali mu neću ni odmagati. A ja da cinkarim nekog neću!
 
Takođe imam 20 kj repice koja je prijavljena za subvencije a mora da se preseje.
Aj sam dobro razumeo Srđana treba promeniti kulturu i obnoviti zahtev iako je tehnički ista površina u pitanju.
Šta u tim slučajevima sa računa ma za weme repice?
 
Poslednja izmena:
Pa eto i ja sada imam problem. Prvo mi obećali ugovor i sada kad je uzorano e sad neće da potpisuju jer su se posavetovali po selu da svi ostavljaju kao do sada (mislim na one koji imaju fiktivna gazdinstva). I?
A drugi primer: kaže napravimo ugovor ali sve što dobiješ mi doneseš na ruke. Pa stvarno nemam reči....
 
Nazad
Vrh