E-Agrar

Pa nju prijavi kao suvlasnika sa udelom od 1/2 parcele. Za ovu sto se vodi kao drzavna napisi onu izjavu gde ces obrazloziti da je radis i da vam pripada posle agrarne reforme, a da nije na kevinom imenu.
 
Pa nju prijavi kao suvlasnika sa udelom od 1/2 parcele. Za ovu sto se vodi kao drzavna napisi onu izjavu gde ces obrazloziti da je radis i da vam pripada posle agrarne reforme, a da nije na kevinom imenu.
Vazi,hvala.
A postoji li neki primer kako treba da izgleda ta izjava ?
A tu izjavu prilazem na eagraru kada prijavljujem i tu parcelu ?
 
Sta treba da se uradi ako vlasnik parcele koje radim hoce da mi potpise za zakup, a on ima svoje gazdinstvo koje nije aktivno nekoliko godina. Sta tu treba da se uradi,da li je dovoljan samo njegov potpis ili?
 
Otvaranje gazdinstva...
U ProCredit banci neće da otvore račun bez potvrde o gazdinstvu?
Jel oni ne znaju, da probam opet, ili je nešto drugo u pitanju?
 
Nije obavezan JMBG u ugovoru, ali ti kasnije treba za E agrar ukoliko je nova parcela u pitanju ili je nov vlasnik postojeće parcele.
Čim je bitan JMBG kada se ubacuje parcela u eRPG znači da je obavezan i na Ugovoru (Papiru).

Navedite mi neki Ugovor gde nije obavezno da se napiše osnovni (Lični) podaci ?
1. Ime i Prezime
2. JMBG
3. Ulica i Broj
4. Mesto stanovanja

Sta treba da se uradi ako vlasnik parcele koje radim hoce da mi potpise za zakup, a on ima svoje gazdinstvo koje nije aktivno nekoliko godina. Sta tu treba da se uradi,da li je dovoljan samo njegov potpis ili?
Treba da oslobodi (Obriše) te parcele iz svog eRPG (Nema veze što mu je gazdinstvo već u Pasivnom statusu, sam sistem će videti da su te parcele već ubačene na nekom drugom gazdinstvu i prijaviće taj i taj Broj Poljoprivrednog Gazdinstva).
Otvaranje gazdinstva...
U ProCredit banci neće da otvore račun bez potvrde o gazdinstvu?
Jel oni ne znaju, da probam opet, ili je nešto drugo u pitanju?

Pod Potvrdom (Izvodom) se misli sledeće

1. Potvrda (Izvod) Da je samo Gazdinstvo u Aktivnom statusu
2. Potvrda (Izvod) o samom poljoprivrednom gazdinstvu

To sve vadite na vašem odnosno njegovom eRPG-u

Update

Izvod iz Registra Poljoprivrednih Gazdinstava​

Preuzmite odmah informacije o svim podacima ili podnesite zahtev za dostavu overenog Izvoda iz RPG
 
@Srđan01 treba da OTVORIM NOVO gazdinstvo, ne postoji trenutno.
E to je već onda problem (Lepo kažite nemam gazdinstvo da bih mogao da vam dam tu potvrdu da mi je gazdinstvo u aktivnom statusu, došao sam kod vas zbog toga što mi treba Namenski račun da bih mogao da otvorim novo poljoprivredno gazdinstvo). Ako ne žele ni onda lepo promenite banku (Niste prvi koji je otišao u navedenu banku pa je dobio 🫡💨🚫).
 
Poslednja izmena:
Kada nosilac unosi svoju novu parcelu koja je u vlasnistvu da li je dovoljan samo izvod iz ekatastra??
 
1) Čim je bitan JMBG kada se ubacuje parcela u eRPG znači da je obavezan i na Ugovoru (Papiru).

2) Navedite mi neki Ugovor gde nije obavezno da se napiše osnovni (Lični) podaci ?
1) Za ubacivanje traže JMBG ali na ugovoru o zakupu nije bitan 100%. Ne bi mi prošli ugovori bez JMBG-a.
2) Ugovor o zakupu zemljišta. Osnovni lični podaci, da, naravno da moraju biti upisani. Nisam nigde ni napisao da ne moraju ali JMBG ne mora.
 
Kada nosilac unosi svoju novu parcelu koja je u vlasnistvu da li je dovoljan samo izvod iz ekatastra??
Nema potrebe ništa da dodajete.

Odete na​

1. Dodaj parcelu nosioca
2. U Katastru (Zemljište je u vlasništvu i upisano je u Katastar)
3. Izaberete katastarsku opštinu i odmah će vam se pojaviti broj katastarske parcele


Napomena
Rešenje i izvod iz eKatastra se dodaje samo ako nije još završeno u katastru i za sve ostalo, ali za Vlasništvo se ne dodaje ništa.​

 
Nazad
Vrh