E-Agrar

Sad imam pitanje da li sam ja u prekršaju ako radim zemlju koja nije prijavljena na moje gazdinstvo?
 
Pa eto i ja sada imam problem. Prvo mi obećali ugovor i sada kad je uzorano e sad neće da potpisuju jer su se posavetovali po selu da svi ostavljaju kao do sada (mislim na one koji imaju fiktivna gazdinstva). I?
A drugi primer: kaže napravimo ugovor ali sve što dobiješ mi doneseš na ruke. Pa stvarno nemam reči....
Jel ima u selu ko ispunjava takve uslove zakupodavaca?
 
Jedan kratki off... 2010 smo kupili Majevičinu Maju i nakon par meseci me nazove, ako se dobro sećam, inspektor koji je rekao da će doći u proveru. Došli su njih dvojica, uverili se da je stvarno kupljena, da je u dvorištu..... u izveštaj su upisali sve do detalja pa i kako je kupljena (na kredit) i rekli vidimo se za 5 godina. Nakon 5 godina su opet došli i opet škrabali u tefter i takoreći zatvorili-završili predmet. Kad sam ih upitao zašto baš ja? Rekli su da sam izvučen iz šešira, kao i još neki iz sela, sasvim slučajno.
Ne bih da me opet izvuku iz šešira i češljaju.

Da, da, znam da rade preko Biosensa a ovi dobijaju snimke od Sentinel-a na svakih par dana.

Nismo mi u stanju bicikl da napravimo a kamoli tehnologiju da zahebemo NASA-u.... Snimke dobijamo-plaćamo Sentinel-u.
Preporuka: registruj se na Biosens pa se sigraj malo sa satelitskim snimcima i parcelama, klikni na NDVI pa ćeš videti da se vidi razlika u usevima. To su nam dozvolili da vidimo. Zamisli kakav oni imaju pristup...
Gde gledate te mape? Kad odem na Biosens, baca me na AgroSens. Imam par godina tu qplikaciju, ali tamo su mape stare. Nigde ne mogu da nađem najnovije, a baš me zanima to?
 
Jedno pitanje,,, ako je neko do sad radio arendu bez subvencije i ako vlasnik dosad nikad nije trazio subvencije, da li se to uopste onda i pravi ugovor i da li se to uopste vodi u eagraru?

Drugo pitanje je ako vlasnik napravi ugovor o zakupu i na dosadasnji iznos arende doda subvenciju, to je skroz legalno, ne vidim nacina kako bilo koja inspekcija moze da utvrdi ko je na kraju dobio pare?
 
Poslednja izmena:
To sa setvenom strukturom je baš bez veze. Obnavljamo gazdinstvo u januaru, prijavljujemo subvenciju do 01.03. a sejemo u aprilu, možda početkom maja. Sigurno će doći do nekih korekcija u setvenoj strukturi. I šta onda? Možda subvencija bude i isplaćena, a morao presejati parcelu sa nekom drugom kulturom od prijavljene u februaru. Naravno, površina je ista ali kultura...?
 
Podneo sam zahtev za podsticaj ali izgleda da ću neke parcele morati da presejem .Odluka još nije doneta .Konkurs se završi a ja rešim da presejem ,recimo u aprilu mesecu .Kako tada uraditi ?Promenu setvene strukture znam da uraditim a šta sa zahtevom ?
Takođe imam 20 kj repice koja je prijavljena za subvencije a mora da se preseje.
Aj sam dobro razumeo Srđana treba promeniti kulturu i obnoviti zahtev iako je tehnički ista površina u pitanju.
Šta u tim slučajevima sa računa ma za weme repice?
Poruka u temi "Najčešća pitanje u temi eAgrar" https://poljoinfo.com/threads/najčešća-pitanje-u-temi-eagrar.20329/post-1896066
 
To sa setvenom strukturom je baš bez veze. Obnavljamo gazdinstvo u januaru, prijavljujemo subvenciju do 01.03. a sejemo u aprilu, možda početkom maja. Sigurno će doći do nekih korekcija u setvenoj strukturi. I šta onda? Možda subvencija bude i isplaćena, a morao presejati parcelu sa nekom drugom kulturom od prijavljene u februaru. Naravno, površina je ista ali kultura...?
Da slažem se to je veliki problem (Po tome najbolje da ne isplate do Aprila ali svima trebaju pare što pre to bolje).

Poruka u temi "Najčešća pitanje u temi eAgrar" https://poljoinfo.com/threads/najčešća-pitanje-u-temi-eagrar.20329/post-1896066
 
Jedno pitanje,,, ako je neko do sad radio arendu bez subvencije i ako vlasnik dosad nikad nije trazio subvencije, da li se to uopste onda i pravi ugovor i da li se to uopste vodi u eagraru?

Drugo pitanje je ako vlasnik napravi ugovor o zakupu i na dosadasnji iznos arende doda subvenciju, to je skroz legalno, ne vidim nacina kako bilo koja inspekcija moze da utvrdi ko je na kraju dobio pare?
1. Da trebate da prijavite te parcele na vašem eRPG zašto da ne prijavite

2. Oni mogu svašta samo ako žele (Bolje ih ne iskušavati, ako ih testiramo obiće se o glavu kad tad ❗❗❗)
 
Ovo je demokratski kapitalizam, sta ste ocekivali. Glas na izborima je isti od svih, ravnopravnost razlicitosti 😎
Dogovori, ugovori, oligacioni odnosi...
Zivci jaki kao strune. Ko prezivi pricace, ako bude imao kome.
 
Od 8h zovem e agrar ne mogu da ih dobijem. Za email izlazi neka greska, nece da se posalje...

Sent from my M2101K9G using Tapatalk
 
To sa setvenom strukturom je baš bez veze. Obnavljamo gazdinstvo u januaru, prijavljujemo subvenciju do 01.03. a sejemo u aprilu, možda početkom maja. Sigurno će doći do nekih korekcija u setvenoj strukturi. I šta onda? Možda subvencija bude i isplaćena, a morao presejati parcelu sa nekom drugom kulturom od prijavljene u februaru. Naravno, površina je ista ali kultura...?
Dokle god su subvencije za sve kulture iste onda nema veze šta piše u zahtevu za subvencije. Ti si u tom momemtu imao ili planirao da imaš tu kulturu na toj parceli i to je to. E sad, ako se posle 2 meseca promeni stanje ti u eagraru promeni kulturu, pa šta sad. Imao tu kukuruz ili papriku ili kajsije svejedno dobijaš 18.000...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh