E-Agrar

Tek kad date svoj JMBG ili BPG, onda se povezuje sa eAgrarom i možete da vidite račune za refrakciju.
Jednom kada daš podatke ostaje povezan za stalno..... I više verovatno nema potrebe da daješ podatke ponovo jer se "povezalo".... Mora biti tako.... Da bi mogao da se ograniči limit na tih famoznih 100L/ha... Jer će ovako taksisti i dalje sipati u nedogled....
 
Ja mislim da su neke stvari ovde napisane pogrešno. Napisaću kako sam ja razumeo:
Nis Agro Kartica i eAgrar nisu povezani. Ako kupujete gorivo na NIS-ovoj pumpi i date Agrokarticu imate samo popust. Tek kad date svoj JMBG ili BPG, onda se povezuje sa eAgrarom i možete da vidite račune za refrakciju. Kad podnosite zahtev, kliknete na račune za koje hoćete, povežete ih sa parcelama i to je to. Valjda tako ide, ja još nisam podneo zahtev. Možete vi da uzmete i 1000 litara ako imate 2ha, ali samo ćete imati osnovni popust, a refrakciju tražite za onoliko koliko imate hektara.
NIS i eAgrar su i tekako povezani (Ministarstvo i NIS)

Agro kartica je povezana sa vašim Brojem Poljoprivrednog Gazdinstva (Nemate potrebe da dajete JMBG i BPG ako imate agro karticu već je dovoljno da date QR kod ili samu karticu)

Maksimalno je 100 litara i preko toga ne može (Sam sistem ne dozvoljava da se prođe ta cifra) možete vi i dalje da kupujete ali po redovnoj ceni i sami računi više ne ulaze u eAgrar (Refakcija).
 
A kako onda ja sipao u januaru ali nisu upisivali jmbg ili pg i nema mi racuna u eagraru

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
NIS i eAgrar su i tekako povezani (Ministarstvo i NIS)

Agro kartica je povezana sa vašim Brojem Poljoprivrednog Gazdinstva (Nemate potrebe da dajete JMBG i BPG ako imate agro karticu već je dovoljno da date QR kod ili samu karticu)

Maksimalno je 100 litara i preko toga ne može (Sam sistem ne dozvoljava da se prođe ta cifra) možete vi i dalje da kupujete ali po redovnoj ceni i sami računi više ne ulaze u eAgrar (Refakcija).

Ima potrebe da se daje JMBG ili BPG. U januaru sam sipao na Agrokarticu i tog računa nema u eAgraru, u februaru sam sipao i tražili su mi ili JMBG ili BPG ako želim, i nakon toga se račun pojavio u e Agraru. Ne očita se broj BPG kad očitaš Agrokarticu. U uredbi o refrakciji se nigde ne spominje NIS i Agrokartica, a ni na NIS-ovom sajtu nema ničega o ograničenju. To su dve potpuno odvojene stvari. Tako da mislim da je ovo netačno.
 
Ima potrebe da se daje JMBG ili BPG. U januaru sam sipao na Agrokarticu i tog računa nema u eAgraru, u februaru sam sipao i tražili su mi ili JMBG ili BPG ako želim, i nakon toga se račun pojavio u e Agraru. Ne očita se broj BPG kad očitaš Agrokarticu. U uredbi o refrakciji se nigde ne spominje NIS i Agrokartica, a ni na NIS-ovom sajtu nema ničega o ograničenju. To su dve potpuno odvojene stvari. Tako da mislim da je ovo netačno.
Ima potrebe da se daje BPG samo ako nemate karticu.

Screenshot_2024-02-03-22-51-36-961-edit_rs.nis.agro.card.jpeg


phone-2.png
phone-4.png
phone-5.png



Generišite i zapamtite PIN kod



Generišite QR kod i pokažite ga na kasi prilikom svake transakcije



Imajte uvid u vaše transakcije



Link: https://poljoinfo.com/threads/uputstvo-za-podnošenje-zahteva-za-povrat-akcize-za-gorivo.20298/

 
Trebalo bi neko da sipa neku manju količinu, 50 litara recimo. Provuče karticu i ne da nikakve brojeve (JMBG, BPG). Onda ćemo videti da li se račun pojavio u eAgraru.
 
Imam pitanje. Covek kome radim zemlju hoce da mi potpise za zakup,ali on ima gazdinstvo koje nije aktivno nekoliko godina,koja je to procedura? Jer moze samo potpis ili?
 
A druge kartice, ja više koristim Lukoil karticu. Gde vidite račune na e agraru? U Januaru sipao sam dosta goriva ali na Lukoil pumpi, matični broj ide uvek pošto sam u pdv-u i dodato je 15 za refrakciju. Ja te račune ne vidim.
 
A druge kartice, ja više koristim Lukoil karticu. Gde vidite račune na e agraru? U Januaru sipao sam dosta goriva ali na Lukoil pumpi, matični broj ide uvek pošto sam u pdv-u i dodato je 15 za refrakciju. Ja te račune ne vidim.
Uđete na vaš eRPG
Kliknete na
Update

Zahtev za refakciju akcize​

Kliknete na Napomena

Ovde možete podneti novi Zahtev za refakciju na osnovu postojećih računa ili pregledati prethodno podnete zahteve. Ukoliko ste gorivo kupili preko veleporodajne fakture ili uvezli, potrebno je prvo da dodate tu fakturu na ovoj stranici


Ova stranica namenjena je evidenciji fiskalnih računa i faktura za gorivo i preko nje se ne vrši podnošenje Zahteva za refakciju.Na ovoj stranici možete videti listu svih fiskalnih računa automatski preuzetih iz sistema eFiskalizacije koji na sebi imaju obavezne informacije o Poljoprivrednom Gazdinstvu.Takođe, na ovoj stranici možete dodati račune/fakture za gorivo kupljeno u veleprodaji kao i uvozne fakture za gorivo kupljeno iz uvoza.
 
Neće.Kao da neće da otvori datoteku.
Imam bekap na mailu ali kako god probam neće.
Dođe do ,,Izaberite svoju datoteku".
Onda počne kratko da učitava nešto i ponovo vrati na ,,izaberite svoju datoteku".

Ajde ovako da pokušam da vam obljasnim

Uputstvo 1

  1. Sa mail-a sačuvajte na vaš telefon
  2. Izbrišite aplikaciju ConsentID
  3. Instalirajte ponovo ConsentID (Android iOS)
  4. Uđete u ConsentID
  5. Napišete vaš PIN
  6. Kliknete na dugme Započnite
  7. Kliknete na Povraćaj ID-a
  8. Kliknete na Izaberite svoju datoteku
  9. Unesete lozinku za datoteku (To je ona lozinka kada ste pravili Rezervnu kopiju ili ti BackUp)


To je to uspešno ste vratili vašu Rezervnu kopiju eID naloga


Uputstvo 2

  1. Sa mail-a sačuvajte na vaš telefon
  2. Instalirajte Multi Space (Android iOS)
  3. Uđete u Multi Space
  4. Kliknete crveni +
  5. Iz padajućeg menija izaberite ConsentID
  6. Kliknete na CLONE
  7. Ostanete i dalje u Multi Space (Kliknete na ConsentID(1)
  8. Samo klikćete Sledeći korak
  9. Konfigurišite PIN
  10. Kliknete na Preskoči
  11. Kliknete na dugme Započnite
  12. Kliknete na Povraćaj ID-a
  13. Kliknete na Izaberite svoju datoteku
  14. Unesete lozinku za datoteku (To je ona lozinka kada ste pravili Rezervnu kopiju ili ti BackUp)

To je to uspešno ste Klonirali i vratili vašu Rezervnu kopiju eID naloga



⚠️U slučaju da ništa ne pomogne fajl vam je korumpiran (Oštećen) i jedino rešenje je da ponovo odete u Poštu po nove eID parametre.

 
Ubrzo će i to biti jasno. Danas idem da sipam manju količinu goriva na NIS pumpi, daću karticu bez zahtevanja da se ukuca moj BPG. Ako mi se za dva dana ne pojavi račun na E-Agraru, znači da nije automatski sve uvezano, ako se pojavi račun, onda su nas uhvatili za ja.a.
Praksa će sve reći, da ne lupamo glavu bez potrebe. Danas po podne sipam gorivo i u sredu ću javiti kakva je situacija.
 
Na onaj broj kad zovem 0800 106 107 stalno nema slobodnih operatera, preko e maila nece da posalje poruku, ima li treci nacin ? 😂

Da li je moguće da kad uđem u E-Agrar nikako na dnu stranice, posle one ikone za refakciju, nikako ne vidim i "budimo u kontaktu"? Nema je pa je nema, da se ubijem, a imam mi još koja godina života, pa mi nešto žao.
Kako da dođem do tog polja? Da nije za nas 60+ to sistemski izbačeno iz upotrebe?
(Samo koristite tačne podatke i email koji ste naveli u vaš eRPG, poželjno je da stavite vaš BPG i broj mobilnog) na sledećem Linku: Budimo u kontaktu (Skrolujte skroz dole i naićete na ovako nešto):

eAgrardd34adbde2c7eb3e.png


Poslednja izmena: Petak u 10:42
Odgovorite
 
Nazad
Vrh