E-Agrar

Pričao danas sa advokatom, i kaže da u pravilniku ima da se mora overiti i tu nema šta.Jedino što nije istina da mora do 31.12.2023. Dodati parcele,to nije nigde navedeno.Tako da cu posle praznike krenuti sa ljudima do notara pa lagano sve to obaviti.
 
Ja ne razumem kako ste to do sada uradili i na koji nacin? Sta treba jasnije da bude od toga da i ranije moralo se overiti ugovor ili u sudu ili kod maticara a kasnije kod notara uz prisustvo zakupodavca ili na bazi punomicija!
Sve ostalo ucinjeno je bilo protiv zakonito!
Lepo je pisalo da se mogu priloziti ugovori bez overe notara i da ce biti prihvaceni. Ubacio sam letos jedan ugovor bez obere notara sa svim pratecim prednetima i proslo je overu za par dana. Pre toga zvao sam e-agrar i rekli da se prihvata ugovor bez overe. Sada prave ljudima problem a ne znaju ni oni zasto, verovatno jer je opao promet notarima na male overe.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Svi stariji, ama baš svi, misle da ćeš ih prevariti i da će da potpišu da su ti prodali zemlju... Neće kod notara ko da je djavo...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
To si u pravu, ja imam jedan lanac od neke babe iz drugog sela, usput mi pa sam uzeo pre 10 ak godina. Bilo do sad 250 evra lanac, i nisam ni trazio da upisem kod mene u gazdinstvo. Ove god kaze baba 300 evra, ja reko moze ali daj licnu da samo ubacim kod mene za subvencije, to bio sept mesec.
Ni da cuje baba, kaze nikako ne mogu, cula ona da su neki imali neprilike tako 😡
Ne podize ni ona nego to propada, ja reko pa kakve malverzacije jer ja radim pa radis, jer placam pa placas, pa reko moze onda pa ne moze. Teski i cudni ljudi strasno....
 
Bio je tako jedan deda koji nije hteo da potpiše, sa istim izgovorom... ispostavilo se da je drugom čoveku potpisao pa su delili subvencije...

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Verovatno je kojekakva sljam prilavala ugovore koje je sama potpisivala bez znalja vlasnika zemlje Zato sad uvode overu kod notara
Pa oni su to i dozvolili kao da nama izađu u susret, u trezoru nije moglo ništa bez notara. Kao da oni nisu znali da će to tako biti...nego sad opet dok se sve to ne overi biće i dogodine 11000 zahteva ne plaćenih njima godina prođe a nama kažu ne brinite dobićete za te parcele sledeće godine...
 
Dobar deo fiktivnih gazdinstva koji su u zadnjih 10-tak godina uzimali samo subvencije će konačno otpasti... Jer zakupodavci neće moći baš tako lako da nabave račune, pogotovo za seme kukuruza i suncokreta jer će to svima trebati, a kad tad će zakupoprimac posejati baš to (već su proveravali šta je ko sejao preko satelitskih snimaka i upoređivali stanje)..... Zakupodavac može da prijavi da je kukuruz/suncukret (što je posejao onaj što stvarno obrađuje), ali kada ne priloži račun, već je stvorio sumnju da nešto muva(kupio a ne traži povraćaj) .... Itd itd.... Još veći problem će biti kada budu počeli da prilažu račune od goriva na 20-30-50L a računi sa pumpi iz gradova..... Zatim i ako neko bude tvrdio da zaista "radi" tu zemlju (iako ne zna ni gde se nalazi u većini slučajeva), kada krene sada ta obuka za pesticide, verovatno će taj sertifikat morati da se predaje na svako otkupno mesto pored potvrde o aktivnom statusu da bi ovi uošte smeli da otkupe robu.... Poizuvaće ih iz gaća za jako kratko vremeeeee....
 
I sta smeta sto su racuni za gorivo iz gradova,koliko sela ima benzisku pumpu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Sto bi se zakupodavac sekirao da skuplja racune da dobije subvencije? Kad moze lepo da da zemlju u zakup sa ugovorom i da kaze subvencije su moje das meni i cao.
 
Taj ugovor i pravim. I svima taj deo posebno naglasim. Al ne vredi...

Послато са SM-A546E помоћу Тапатока
 
E pa lepo prvo treba sami sa sobom da raščistimo (u glavi) šta hoćemo, niko nema neki stav iza koga stoji, jednostavno neuzmeš zemlju i kraj ali uzeće neko drugi i to boli a niko nemisli kad opizdi led, suša, oluje, bolesti, insekti loše cene pa država kriva, mi smo sami sebi najveći neprijatelji, ima mesta za sve samo nemož ti kad ima alavih da može po živima da gaze i samo ja pa ja a kad ga nešto opiči od gore navedenog onda kuka, šta kukaš koji moj ko da neznaš čime se baviš, svi misle kako može biti lepo a loše brzo zaborave, takve nežalim, još jednom, ima mesta za sve samo pameti nema, ali no.
 
Ja nisam pristao da dajem subvencije ženi čiju zemlju radim. Tu zemlju radim već dosta godina, 2 ha je u pitanju. Radio sam je do sada bez subvencija pošto mi nije trebala u gazdinstvo od 20ha.
Počela je žena da kuka kako ona hoće subvencije kada sam je pitao da napravimo ugovor pre mesec dana.
Rekoh joj: izvoli napravi gazdinstvo, registruj zemlju i uzimaj subvencije, nema problema. Ja ću i dalje da obrađujem zemlju ali oko tvojih subvencija mi nepada da se petljam, koliko znam subvencije pripadaju onom ko obrađuje zemlju a ne onom ko je samo ima... I na kraju da me neko izproverava (a toga će biti porilično ubuduće) pa da nahebem zbog gluposti.
Više reči nije rekla......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh