E-Agrar

Imao sam apsurdnu situaciju ovih dana. Radim u zakupu jednu parcelu od 14kj. Covek ima gazdinstvo i do sada je on koristio subvencije, a ja i nisam mogao zbog 20 plus ha. Sad mu kazem da ja koristim subvencije on ni da cuje. Ajde reko ti koristi 18000, a ja cu ovo ostalo i gorivo, on opet ni da cuje. Kaze nek propadne. Sto se tice zakupa tu je relativno korektan 220e. Sad budi pametan.
 
То око семена и субвенција то само за кеш и рачун важи?
 
18000 hiljada subvencije plus 220e po kj ja dajem odmah svu moju zemlju u arendu. Pošto o toj cifri kao o zaradi mogu samo da sanjam....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
..... Sad budi pametan.
Ako nema prometa preko računa izuće ga u pasivan status..... Ako samo podiže subvencije. To je lažni poljoprivrednik. Već je bilo rečeno negde....
Jedini spas mu je ako mu neko iznosi robu na njegovo ime.... Ali opet kada dođe priča o prijavljenom kukuruz/suncukretu i prilaganju računa opet će pasti u vodu.... Rešili su da skrešu lažne i to je to..
 
Pa uslov za punu subvenciju je dostavljanje racuna za sertifikovano seme.
to jos uopste nije razjanjeno jer kakav suncokret ili kukuruz mogu da sejem tj bilo ko ako ne koji se kupi i to ce mi biti iznenadjenje ako nam na to priznaju da nam oni kupe seme???

dakle ostaje soja,psenica,jecam,ovas,tritikale
 
Imam slucajeve :
Mlada zena ,fakultetski obrazovana,vlasnica zemlje 1/1, radije ce da mi da zemlju jeftinije u arendu nego li da potpise ugovor ,strah od drzave,poreza ugovora. Neobjasnjivo

Baba 80 godina 250e i njoj subvencije vec tako godinama. Nece ni da cuje da ja uzmem i upisem zemlju kod sebe.

Razuman covek prepustio mi sve subvencije i arenda 270e po kj.

Familija njih troje idealni suvlasnivi na svoj zemlji, otvorili tri gazdinstva svaki za svoju trecinu da bi dobili i subvencije. Arenda 230e.

Uvukao neke parcele letos bez ugovora,vlasnik iz amerike dosao na dva dana u Srbiji da pokupi arendu od par godina unazad. Za ugovor kod notara nema vremena.
Itd...

Da radim u drzavom sistemu, za godinu dana bi resio ova fiktivna gazdinstva.
Ostalo bi im sigurno vise u budzetu.

Veci broj poljoprivrednika iz mnogih razloga ne zele da rese problem davanja subvencija licima koji tu zemlju ne rade. Uvek se provlaci misao ostacu bez zemlje, dace je drugome.
Taj drugi koji resi da uzme tu zemlju skupo, niti moze da radi ceo atar, niti moze da uradi zemlju kako valja, stvar je samo koliko finansijski moze da izdrzi ( vise puta sam se toga vec nagledao i kraj tih jakih, silnih je uvek bivao isti). Sveli su se na ono koliko mogu da stignu, urade, narocito sada kada je deficit radnika u poljoprivredi veliki.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Nigde ne stoji u pravilniku overen ugovor ,clan 18 stavka 8 pise samo ugovor . na pitanje mailom uap odgovara postupiti po pravilniku ,ko tu koga sad nepostuje i ko kako tumaci otaje u narednom periodu da vidimo . Isto pise i u clanu 6 sl glasik RS BR 25/2023 I 110/2023
 
Trebalo bi da vazi za sve kulture. Culi ste izjavu Jovanova da ko seje suncokret nece moci u potpunosti da ostvari tih 17000.
 
Moguce lako da je uslov i za 18.000 racun semena.? Bilo bi pametno
Da tih 18.000+17.000 idu u paketu ali uz racun
 
Jel moguće da vi njima i dalje verujete,pa oni ne znaju gde su bušni..lupaju gluposti svaki dan, za dva dana je 01.01 i dalje se ne zna tačno kako će funkcionisati sistem za gorivo. Za tih drugih 17/18 hiljada sam do sad pročitao 15 različitih varijanti, na kraju će biti da je 4000 npr za kukuruz a 18000 za kamilicu i mirođiju...
 
Danas nacitao da 1400 gazdinstva otislo u pasivan status zbog uzimanja subvencija a zemlja se naobradjuje

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh