E-Agrar

Ako neko ima plodouživanje na parceli,da li je sa njim validan ugovor o zakupu,da se priloži u eagrar?
 
Mora u ugovoru o zakupu da budu i plodouživalac i vlasnik. Ugovor samo sa plodouživaocem a bez vlasnika ti ne vredi. Ja sam imao takvu situaciju, plodouživalac je pri tome član mog gazdinstva ali ništa to ne vredi, morao sam da pravim ugovor o zakupu u kom se i plodouživalac i vlasnik zemlje slažu da se meni izda zemlja u zakup. Tačnije u mom slučaju je to bilo ustupanje na korišćenje bez nadoknade, ali ne menja stvat...
 
Mora u ugovoru o zakupu da budu i plodouživalac i vlasnik. Ugovor samo sa plodouživaocem a bez vlasnika ti ne vredi. Ja sam imao takvu situaciju, plodouživalac je pri tome član mog gazdinstva ali ništa to ne vredi, morao sam da pravim ugovor o zakupu u kom se i plodouživalac i vlasnik zemlje slažu da se meni izda zemlja u zakup. Tačnije u mom slučaju je to bilo ustupanje na korišćenje bez nadoknade, ali ne menja stvat...
Kod njih je pravilo da nema pravila, ugovor bi po svim dosadašnjim pravilima trebao da bude sa plodouživaocem jer je on taj koji raspolaže imovinom zato je i ostavio sebi to pravo. Meni su u takvoj situaciji u pss rekli da po novom mora ugovor samo sa vlasnikom, plodouživalac ih ne zanima što je van svake pameti..tako sam i u radio i to je prošlo u e agraru, znači ugovor samo sa vlasnikom.
 
To sa plodouživaocima je veliki propust eAgrara. Jednostavno nisu predvideli tu kategoriju prava na korišćenje zemlje. Onda su sami lutali oko tretiranja plodouživaoca i time doveli do štete kod poljoprivrednika. Pisao sam već o tome kako sam ja prošaom al' ajd' ponovo skarćeno...

Elem, kad je počeo sa radom eAgrar, isti mi je zbacio iz gazdinstva parcelu na kojoj je član mog gazdinstva doživotni plodouživalac. Operateri iz kontakt centra mi kažu da tu parcelu nanovo ubacim u gazdinstvo kao vlasništvo koje nije uređeno u katastru (tad su tako rešavali plodouživaoce). Tako uradim i onda tri meseca nema verifikacije. U međuvremenu prođu svi rokovi za podnošenje zahteva za subvencije. Posle isplaćenih subvencija za ostale parcele ponovo kontaktiram kontakt centar i kažu mi ne može vlasništvo koje nije uređeno u katastru jer u katastru piše drugi vlasnik, mora zakup. Ok, pitam šta je onda plodouživalac - odgovor - po eAgraru niko i ništa. Mora da se parcela uvede u gazdinstvo kao zakup. Ok, kako da to izvedem - odgovor izbriši parcelu iz gazdinstva pa je ponovo upiši ali sad po osnovu zakupa. Ok, ali ako ja nju izbrišem iz gazdinstva onda ću izgubiti pravo na subvenciju za nju jer će biti upisana nakon svih rokova za subvencije. Odgovor - ne brinite gospodine, u eAgraru postoji trag da ste parcelu prijavili u aprilu i da do sad nije verifikovana, samo vi nju izbrišite i ponovo je uvedite pod drugim osnovom. Ok, tako i uradim, ali i dalje mi ne javljaju (a obećali) kako da podnesem zahtev za subvenciju za tu parcelu. Opet zovi, piši maile, i nakon ko zna kog pokušaja stiže odgovor da nemam pravo na subvenciju jer je parcela upisana u gazdinstvo nakon dobijanja rešenja za subvencije za ostale parcele iz gazdinstva.

I šta sad čovek da kaže na to?
 
Nemaju oni osnovno znanje i ne žele da nauče. Oni žele da dobiju platu i da na kraju radnog vremena odu kući. Čast izuzetcima ali oni loši su glasniji i ima ih više.
 
Ako neko zna o čemu se radi.
Zahtev za podsticaje ima status "Poslat na dopunu"
Šta to sad znači i treba li ja šta da dopunim?
Pozdrav i unapred hvala za informaciju
 
Kad se unese neki zahtev i pošaljete ga, treba svaki dan da se uđe i vidi da li ima nekih upita i promena i tako sve dok pare ne budu na računu.
Ako se traži neka dopuna... odmah reagovati.
 
Da li ima neki rok do kada treba da uplate, u smislu ako prodje taj datum , to je to za ovu godinu, vise srece sledece.
Mislim ima jos ko niie dobio doplatu za suncokret od prosle godine, niti verujem da ce dobiti
 
Eto rešenja, uradite ugovor, ne overite kod notara i nema tu poreska šta da pita i traži.
 
Haha,dobra fora. Nije overen kod notara ali je okačen na e-agrar i služi kao dokaz dogovora izmedju zakupodavca i zakupca.

Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 
Prijavio sam jednu parcelu koji radim bez ugovora, ima opcija e-agraru. To je bilo pre dva meseca, ali nista jos nije uradjeno. Da li je probao to neko da uradi, da li je nekome odobreno?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh