E-Agrar

Jel prolaze ugoviri o zakupu a da nisu overeni kod notara?
@dragan.kovacev bilo bi naznačeno da mora da bude overen kod notara.
Citiram šta su oni lično napisali:
Screenshot-2023-09-11-10-35-22-671-edit-org-mozilla-firefox.jpg

P.S Ako vi posedujete (Vlasnik zahteva) overeni ugovor neće ništa smetati da ga ubacite (Uglavnom se prihvata i bez overe). Samo je bitno da imate validni dokaz (Ugovor) i da su obe strane potpisale taj ugovor.

Kada smo već kod ugovora:

Srđane da li treba i fotokopije ličnih karti pored ugovora, imam produžavanje ugovora i upis novih parcela u zakupu?

U ugovoru ćete staviti vaš JMBG i od vlasnika pa ne trebate da stavljate očitane lične karte (Iskreno samo vi stavite i očitane lične karte od viška glava ne boli, nije naznačeno da to trebate da priložite ali ja sam konkretno i to stavio).

*Jedino što trebate da priložite je:

° Ugovor
° JMBG
° Izvod iz Katastra ili Zemljišne knjige

Direktni linkovi kada je ovo objavljeno:


 
Al zato ugovor overen kod notara tebe stiti,a ovako neoveren sledece godine moze vlasnik da ti kaze da daje drugome i tu nemozes nista a ako je overen mora da ga se pridrzava i on

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Обрисан је тај услов из Закона о подстицајима у пољопривреди и руралном развоју.

У старој верзији Закона, у члану 7. ставу 2. био је одређен 30. септембар као дан на који се прави пресек пријављених површина. Међутим, изменама из априла, цео члан 7. је измењен и тај услов је уклоњен.
 
Обрисан је тај услов из Закона о подстицајима у пољопривреди и руралном развоју.

У старој верзији Закона, у члану 7. ставу 2. био је одређен 30. септембар као дан на који се прави пресек пријављених површина. Међутим, изменама из априла, цео члан 7. је измењен и тај услов је уклоњен.
Hvala za informaciju
 
Kad potpisujete novi ugovor o zakupu, koji datum stavite? Od 01.01.2024. do 01.01.2025. ili moze od ranije recimo kad je potpisan od 01.11.2023. pa do 01.11.2023. da li kalendarska ili poljoprivredna godina, hvala.
 
Kad potpisujete novi ugovor o zakupu, koji datum stavite? Od 01.01.2024. do 01.01.2025. ili moze od ranije recimo kad je potpisan od 01.11.2023. pa do 01.11.2023. da li kalendarska ili poljoprivredna godina, hvala.


Gore stavite kada je ugovor sklopljen (Potpisan)

Dole stavite do kada vam važi ugovor.
 
Prijavio sam jednu parcelu koji radim bez ugovora, ima opcija e-agraru. To je bilo pre dva meseca, ali nista jos nije uradjeno. Da li je probao to neko da uradi, da li je nekome odobreno?

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
Rašo ako bi mogla pomoć oko ovoga, imam jednu parcelu prababa je vlasnik koja je preminula i nikako da odradim ostavinsku raspravu, imao sam preko 20 ha prijavljeno pa nisam imao potrebe da je prijavim, sad bi je prijavio ali ne znam da li smem i ako smem kako to da uradim?
Jedini sam ja budući vlasnik
 
Imas opciju na glavnom meniju u e-agrar prijava zemljista po drugom osnovu. Ja sam tako uradio, prilozio sam iz katastra izvod. Ali eto dve meseca nakon toga nista nisam dobio, nikakvo obavestenje. Imam jos jednu parcelu pa cu probati nju da uradim, pa da vidimo.

Послато са M2006C3LG помоћу Тапатока
 
Kada brisete poljoprivredno gazdinstvo da li je dovoljno samo kliknuti na opciju brisanje poljoprivrednog gazdinstva.
 
Dali se nekom drsilo da stave gazdinstvo u pasivan status,zbog neisplacenih kredita a da u stvari sve redovno placeno. Pogledah malopre slucajnu i stavili me u pasivu. A danas me zove tasta stavili i nju.
 
Rašo ako bi mogla pomoć oko ovoga, imam jednu parcelu prababa je vlasnik koja je preminula i nikako da odradim ostavinsku raspravu, imao sam preko 20 ha prijavljeno pa nisam imao potrebe da je prijavim, sad bi je prijavio ali ne znam da li smem i ako smem kako to da uradim?
Jedini sam ja budući vlasnik

Ако ти буде од неке помоћи моје мишљење ако већ ниси успешно одрадио...колико сам приметио Е Аграр тражи законски основ коришћења по било којем основу (власништво, уговор или си корисник по другом основу).

Мислим да треба да упишеш парцелу у катастар на своје име (можда сам лоше рекао али у суштини уносиш промену у катастар јер не можеш бити власник без правоснажне законске одлуке).

Како знаш да си једину будући наследник? А у катастру провери да није неко већ уписао ту парцелу на своје име (односно вршио неке промене).

Podnosilac zahteva (Правилник о катастру...)

Član 63

Zahtev za provođenje promene podnosi:

1) imalac prava;

2) držalac nepokretnosti;

3) imalac pravnog interesa.



Када сам питао како знаш да си једину будући наследник то се односи на правни основ за упис у катастар. Да ли си отпочео оставински поступак? То би био основ да се упишеш као држалац у катастар (ово ми је иначе познато јер је моја сестра уписала кућу и два плаца на своје име а оставинска није била завршена... у катастру је било њено име).



Član 73 (Закон...својински односи)

Naslednik postaje držalac u trenutku otvaranja nasleđa, bez obzira na to kada je stekao faktičku vlast na stvari.

То што си наследник је само правни основ (под условом да је отпочела оставинска) и тиме немаш даље никакво искључиво власничко право јер ниси власник док се не заврши оставинска и на основу пресуде (одлуке) уведе у књиге. То значи да би из суда понео неку потврду којом је отпочела оставинска и са њом се уписујеш као држалац.



ПС

Надам се да ти је ово од користи и заврши то са оставинском јер како време пролази, улазиш увек у неке проблеме са тим. Не заборави да је и Република Србија последњи законски наследник. Ако није отпочела оставинска у одређеном року (значи да се нису појавили наследници у року од годину дана) суд може донети решење да држава располаже са тим наследством, па онда мораш и са њима да се бакћеш. И имај у виду да нисам правник...и да сам само повезао оно што пише у закону...и правилнику.

Ако идеш у катастар прво види имаш ли још неки посао тамо па среди да не чекаш поново.
 
Dali se nekom drsilo da stave gazdinstvo u pasivan status,zbog neisplacenih kredita a da u stvari sve redovno placeno. Pogledah malopre slucajnu i stavili me u pasivu. A danas me zove tasta stavili i nju.
Mene i ženu dva puta,zvao pisao email.Prvo su me vozali zovi tamo zovi ovaj broj i tako u krug. Na kraju sam morao pretiti sa tuzbom i onda su rešili. Kao greška u programu.Morate zvati
 
Nema vise odlaska u katastar od 03.novembra. Sad sve moras preko advokata ili ovlascene geodetske organizacije,

Да, тако је. Погледао сам и то би га коштало па је боље да заврши оставинску и да уради све како треба.

Оно што се може видети је да и обична промена у катастру кошта 24.000 и нешто...онда је боље да уради како треба са завршеном оставинском и у катастар унесе потпуно власништво.

Klepanje, tako će biti u svim sferama naših života.

Тако је то када напредњаци желе да заштите неспособне у јавним службама. Адвокати кажу да нису криви и да је закон неуставан и тако су се обратли властима, у том смислу...

https://n1info.rs/biznis/advokati-p...astra-a-mi-smo-trazili-povlacenje-tog-zakona/
https://aks.org.rs/aks/wp-content/uploads/2023/10/Dopis-sa-prijemnim-pečatom.pdf
 
Да, тако је. Погледао сам и то би га коштало па је боље да заврши оставинску и да уради све како треба.

Оно што се може видети је да и обична промена у катастру кошта 24.000 и нешто...онда је боље да уради како треба са завршеном оставинском и у катастар унесе потпуно власништво.



Тако је то када напредњаци желе да заштите неспособне у јавним службама. Адвокати кажу да нису криви и да је закон неуставан и тако су се обратли властима,
Sve je počelo sa Žutima,a i sada su isti u vlasti, samo imaju druge dresove i trenera.
Ja sam u katastru plaćao do skoro mnogo jeftinije.
 
Je l postoji način da izmenim fotografije polise, greškom sam ubacio drugu potvrdu o plaćanju ukupne premije osiguranja.Odem na izmenu ali neće da mi učita druge slike, ne znam u čemu je problem.
 
Nazad
Vrh