E-Agrar

Zena mi dala zemlju u zakup, ali nije sigurna dal je prijavljena kod nekoga. Kako da proverim?
 
Kad smo vec tu,kako se radi backup(valjda se tako zove) u slucaju da crkne telefon,pa da ne moram ponovo po parametre? Da budem iskren negde sam to vec citao kad je sve ovo krenulo,al nemogu da nadjem di.🤔


 
Zena mi dala zemlju u zakup, ali nije sigurna dal je prijavljena kod nekoga. Kako da proverim?
Ako je prijavljena parcela kod nekoga, prilikom unosa te parcele koju uzimate u zakup, cim ispisete sve generalije za tu parcelu, odmah ce vam izbaciti gresku i reci ce vam da je ta parcela vec upisana na xxxxxxxxxxx bpg broju.
Jedino ne valja sto ne ispise ime i prezime vec samo broj poljoprivrednog gazdinstva. Ako se moze pretpostaviti da je vlasnik.
Onda je potrebno da taj neko ko trenutno drzi tu parcelu, da je izbrise iz svog eagrara, i posle toga ponovite postupak da je ubacite u vase gazdinstvo. Odmah ce je sistem prihvatiti.
 
Ја сад коначно после пола сата чекања добијем везу и једна љубазна тета ми испроверава све парцеле. И даље спорна парцела 263 ради се о парцели од 4,5 кј мој отац је власник половине, а други власник је половину свог дела дао супруги у аренду и сада нас она кочи. Кажу да неко од нас је обрише из свог газдинства и одма ћемо проћи. Е сад нећу ни ја, а неће ни он да одустане таман смо сада као она два јарца на брвну, стиме што он има три газдинства и на сваком газдинству по 20ха.
 
Nije mi bas jasno,imam i ja gde jedna parcela a troje vlasnika,moja zena 3kj,njen brat 3kj i tetka 2kj a vodi se kao jedna parcela a ja koristim od tetke i moje zene i bez problema

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Da li je sad neka procedura da sve promene koje će biti u narednom periodu se mogu prijavljivati i onda na proleće kad se raspiše za podsticaje za 2024 do tada sve mora da se skocka? Brojevi parcela, površine, vlasništvo-zakup, pa čak i koja je kultura na njoj posejana.
 
Verovatno je tako. Sad je urađen veći deo posla, prelažaće se neke početničke slabosti i greške i prilika je da sve bude skockano do kraja godine, a onda mnogo lakše i brže sve za narednu godinu i nove podsticaje.
 
Pozdrav. Deda i otac su podneli subvencije za krave, i sad problem je nastao jer su prijavili 3 krave, a u međuvremenu su prodali jednu i nisu to izmenili u subvencijama na eAgraru. Subvencije su odobrene, i tek su sad skontali da to nisu izmenili. Zanima ih sad da li mogu to nekako ispraviti da ne bi upali u problem. Hvala svima na odgovoru.
 
Pozdrav. Deda i otac su podneli subvencije za krave, i sad problem je nastao jer su prijavili 3 krave, a u međuvremenu su prodali jednu i nisu to izmenili u subvencijama na eAgraru. Subvencije su odobrene, i tek su sad skontali da to nisu izmenili. Zanima ih sad da li mogu to nekako ispraviti da ne bi upali u problem. Hvala svima na odgovoru.
koliko posle podnosenja su prodali?
 
ne bi trebalo da bude problema jer je u trenutku podnosenja bila na imanju,a i ako su pare isplacene nemas mogucnost izmene zahteva
Nadam se. Glavni problem je što su pare legle tek nakon prodaje, što valjda znači da je verovatno moglo menjati zahtev. Najgore što su to oni radili bez mene pa su zaboravili ili nisu znali da promene. Uglavnom hvala Vam na odgovoru.
 
Nazad
Vrh