Digitalizacija TV mreze

Imam iptv vec 4 godine.A skoro 2 godine box paket.Bilo je problema da nestane signal zbog neke gluposti na centrali posao koji traje minut do dva dodju da otklone problem uglavnom je do seoske centrale.Jedino mi smeta sto im treba dugo za popravku kvarova nekad po nekoliko dana valjda ih mrzi da dolaze, tako to ide u drzavno preduzece i sto su promenili pravila ugovora za mobilni telefon sto stvarno nije uredu.Sve u svemu nisam razocaran a ni nesto specialno odusevljen uslugom.
Koliko kanala mozete da uhvatite sa digitalnog signala ja sam pre par godina uhvatio samo RTS?
 
Акција техноманија .
70804.jpg

  • Bear digitalni prijemnik DTV 202
  • PVR (Presonal Video Recorder)
  • Mogućnost snimanja na flash memoriju ili hard disk kapaciteta do 500GB
  • Full HD kompatibilan
  • Automatsko i ručno pretraživanje programa
  • Video: MPEG AVC/H264
  • Priključci: HDMI, SCART, USB 2.0
  • Boja: crna
  • 2.649 rsd
 
Poslednja izmena:
Poucen ranijim iskustvom sacekacu do samog kraja pa mozda malko i duze i onda cu na tudjem iskustvu da vidim sta i kako.Tako je bilo i sa vozackim dozvolama svi pojurise da ih zamene pa nasta krkljanac a ja cekao i sacekao otisao pre dva meseca nikog nije bilo na salteru i sve lepo obavio ocas posla.
 
Тема „Дневника”: Дигитализација телевизијског сигнала ставља на пробу кућне буџете широм Војводине



На међународној конференцији одржаној у Женеви сада већ давне 2006. године утврђене су обавезе које се тичу дигиталног емитовања телевизијских сигнала,





Провајдер почео дигитализацију пре четири године када је одређен период за прелазак са аналогног на дигитално емитовање телевизије, након којег престаје међудржавна обавеза заштите аналогног емитовања од ометања дигиталним ТВ сигналом. Препорука Европске комисије чланицама ЕУ била је да са аналогног пређу на дигитално емитовање до јуна 2012, што су оне и учиниле, прихвативши ДВБ-Т или ДВБ-Т2 као стандард. Наша земља се, као потписник финалних аката конференције у Женеви, обавезала да ће прелазак на дигитално емитовање телевизијских програма и потпуно гашење аналогног сервиса извршити до 17. јуна 2015. године, што је такорећи на прагу, па многа домаћинства хитају не би ли се припремила за овај технолошки скок, који стручњаци проглашавају драматичнијим од оног када је телевизија почела да користи програме у боји.
“Срећници” који су прикључени на кабловске системе не морају претерано да брину, пошто су дигитализацију сигнала на себе преузели оператери, али зато сви они власници телевизијских пријемника са земаљском антеном ускоро неће моћи да гледају своје “чаробне кутије” без сет-топ боксова, технолошке новотарије, коју све чешће рекламирају и таква имена српског глумишта као што је Лане Гутовић.
Да усавршавање телевизијске технике, односно прелазак на дигитални сигнал, поред, мора се признати не претераног трошка за кућне буyете, има и својих предности, говори и то што ће убудуће пријем сигнала бити далеко отпорнији на сметње, на једном ТВ каналу се може пратити више програма, при чему се исти програм може емитовати на више језика, док гледалац бира језик или превод који му одговара. О драматично побољшаном квалитету слике и звука да се и не прича.

Корисници „Сат-Тракта” без додатних трошкова

БАЧКА ТОПОЛА: У бачкотополској компанији „Сат-Тракт” која се бави дистрибуцијом телекомуникационих услуга за физичка и правна лица и има своју кабловску мрежу и сервисе у 28 већих или мањих места на територији Војводине, од Бачке Тополе, Кањиже, Новог Кнежевца, Бечеја, Мартоноша, Хоргоша, Бачког Градишта, Жабља ... до Апатина, истичу да су са процесом дигитализације започели пре четири године. Душко Антељ из Службе за односе са јавношћу у „Сат-Тракту”, констатује да су већ тада сопственим средствима унапредили систем телевизијског емитовања на дигитални ДВБ-Ц стандард и на тај начин се сврстали у пионире дигиталног емитовања телевизијског сигнала не само у Војводини него и у целој Републици Србији.
- У великом броју случајева изградња мреже у неком удаљеном мањем месту није најрентабилнији пословни подухват, али као друштвено одговорна компанија сматрамо да подизање информатичке образованости и доступности модерних телекомуникационих сервиса представља вредан залог за будућност наших суграђана. Наши корисници су већ одавно скинули „земаљске антене” са кровова и препустили нам бригу о телевизијским каналима. На тај начин је већина корисника паралелно и „дигитализовала” своју телевизију коришћењем наших дигиталних Сет топ боксова (СТБ) - наглашава Антељ.
Он додаје да постојећи корисници „Сат-Тракта” већ имају модерне дигиталне СТБ-ове који подржавају емитовање канала у свим дигиталним форматима (СД и ХД дефиниција).
- Додатних трошкова за наше кориснике нема јер смо у модерну опрему већ инвестирали средства у претходном периоду. Тренутно бележимо раст продаје кабловских сервиса, јер су нас суграђани који не користе наше сервисе препознали као поуздане партнере за дигитализацију својих омиљених телевизијских канала - сазнајемо од Антеља.
У „Сат-Тракту” су категорични да њихови корисници због дигитализације немају потребе за новим уређајима, али уколико тржиште успостави потражњу за неким новим типом опреме, као регионални лидер у Војводини спремни су да удовоље тим захтевима.
- Трудимо се да информишемо и едукујемо суграђане који нису наши корисници о начинима на које могу да изврше дигитализацију уласком у нашу мрежу - указује Антељ. - За ове потребе смо припремили и посебне промотивне услове за њихово прикључење. Наши корисници нису ни на који начин погођени овим променама. Поред претплате за више од 50 ТВ канала, тренутно у понуди имамо пакете „дуо штедиша” и „трио штедиша” који обједињују телекомуникационе сервисе. „Дуо штедиша” је спој услуга телевизије и телефона по најнижим ценама у Војводини, док „трио штедиша” укључује и интернет, такође по повољним ценама, што оправдава име наших пакета „штедиша”. У местима где смо присутни са нашим сервисима старији суграђани су заинтересованији за економичне пакете „дуо штедиша”, док се породична домаћинства одлучују за пакете „трио штедиша” који имају одличан однос цене и квалитета!

Антене тешко иду у историју
БАЧКА ПАЛАНКА: Чини се да је најава гашења аналогног сигнала, односно не могућност хватања телевизијског сигнала онако како се радило од почетка емитовања програма, у Бачкој Паланци и околним селима озбиљно схваћена крајем прошле и почетком ове године. Мало ко зна у колико је, од око 20.000 домаћинстава, обезбеђена техника за пријем дигиталног сигнала, али судећи по антенама на крововима чини се да велики посао тек предстоји.
Стручнији кажу да су млађи поодавно оспособили своје телевизоре за дигитализацију тако што су се прикључили на кабловску телевизију, али све више је оних који се опредељују за бокс пакете, првенствено „Телекома“, односно преко рачунара (интернета) или телефона. Оваква верзија дигитализације кошта нешто преко 2.600 динара, а у овдашњој пословници „Телекома“ кажу да је интересовање велико. Пар стотина Паланчана већ је потписало уговоре и очекује монтере у својим домовима који овај посао, монтирање опреме, брзо раде. Али, пошто је интересовање велико, подуже је чекање.
Старији су се изгледа определили за сет-топ бокс, апарат који прикључењем на пријемник аналогни сигнал претвара у дигитални. Ко се определи на овакву варијанту апарат може да купи у овдашњим продавницама, али и преко паланачког Удружења пензионера које је својим члановима обезбедило отплату на три рате, а цена је 4.000 динара. Интересантно је да има и оних који се тешко одвајају од антена, па иако већ не треба и даље их држе на крововима, односно таванима. Кажу – ко зна, иду тешка времена, па иако и сами знају да се технолошки напредак не може зауставити са сетом гледају у „рибљу кост“ и сећају се свог првог телевизора од пре пола века.
 
Analogni signal se gasi do 17. juna


Prvu polovinu 2015. godine u Srbiji će obeležiti prelazak sa analognog na digitalni TV signal. Ova zamena podrazumeva novinu za one građane koji TV program gledaju preko kućnih antena. Isključivanje analognog signala i potpunu prelazak na digitalni prvo će početi u Vojvodini, da bi 17. juna analogni format u Srbiji bio potpuno ugašen.

Izvor: B92
 
Mislio sam da je krajnji rok 1. mart, ide neka reklama na tv.
Bio da razgledam te risivere, elem, ti najjeftiniji imaju samo hdmi izlaz, nemaju scart, a stariji televizori (mislim na kockaste) nemaju hdmi , samo scart, pa treba obratiti paznju. A ovi tv-e sa ravnim ekranom tanki imaju hdmi, pa tu moze najjeftiniji risiver.

Razlika u ceni izmedju ta 2 risivera je oko 600din.
 
Bar da je ukinuta pretplata za rts ko placa kablovsku,

Uzecu za pocetak neki risiver, bas od vs krenuli.
 
Svaki set top box se povezuje sa antenom ali najveci problem je sto se sa tv om ne moze da poveze preko antenskog prikljucka. TV mora da ima neki od savremenijih ulaza, hdmi, skart ili cinc. U protivnom mora da se kupuje novi tv. Naravno svi tv-i kupljeni u zadnjih 30 godina verovatno imaju nesto od toga ali ce mozda biti problema sa starackim domacinstvima na seoskom podrucju koja nisu menjala tv.
 
Cuj lampasi. Dobra fora.
I ja nisam verovao da jos ima tv-a koji nazad imaju samo prikljucak za antenu i nista vise. Veruj mi po selima u mom kraju, a verujem i u svakom malo siromasnijem, mozes toga da nadjes koliko hoces.
Antena i dalje moze biti krovna ili sobna.
 
Ne griješiš, nema ih jedino što imaju je antenski izlaz ( takozvani rf modulator) na tv koji služi za prijem analognih kanala na tv-u, mada i to sve rijeđe. To je zbog toga jer bi trebao imati digitalno/analogni modulator tj. sklop koji digitalni signal pretvara u analogni a to je skuplje nego cijeli risiver i koristi se kod zajedničkog antenskog sistema u zgradama, firmama i sl. Kod mene je cijena jednome za 4 programa (to je obično jedan digitalni kanal) oko 700 eura.

Ovo je to http://shop.wepa-dresden.de/HDCT-461-AV_detail_28.html
 
Nazad
Vrh