Deutz-Fahr

imam problem na mom df 3580 a to je danas sam ga terao u jecam kad pogledam ja na putu lele on baca jecam kao da ga sejes,odmah sam smanjio vetar na najmanje sto moze i sita skroz otvorio i opet baca dosta ono sto pokazuje gubitke ide u crveno stalno ako tako nastavim necu imati uopste musteriju sledece godine.el ima neka caka kako to da resim a da ga ne prodam.hvala
 
imam problem na mom df 3580 a to je danas sam ga terao u jecam kad pogledam ja na putu lele on baca jecam kao da ga sejes,odmah sam smanjio vetar na najmanje sto moze i sita skroz otvorio i opet baca dosta ono sto pokazuje gubitke ide u crveno stalno ako tako nastavim necu imati uopste musteriju sledece godine.el ima neka caka kako to da resim a da ga ne prodam.hvala

najpre proveri gde prosipa i po meni bi trebo da pojacas vetar da bi izduvao iglice napolje da zrno ima gde da propadajer iglice zatvore sito, i pogledaj onu ceradu iza doba dali je citava i nemoj terati ko na trkalistu
 
korpa je podesena po knjizi kako treba ako pojacam vetar on jos vise baca,kada mu smanjim vetar baca i necisto radi i opet ima veliki gubitci sita sam otvorio skroz otvorio a vetar skroz smanjio i opet ima gubici vise nego kad sejes ujesen.neznam sta ima jos da se posteluje.
 
znam samo da ima ono kada odvrces gore da se zatvaraju klapne gore dole kao na prozorima.
 
Gospodine @vlajic
da bi znao gde je kvar ovako preko foruma morate mi date broj obrtaja slamotresa.Znači izmerite broj obrtaja slamotresa i on treba da ja 193 o/min.Ako odstupa od ove vrednosti pogotovo ako je veći od propisanog svo seme će Vam ispadadi iz kombajna i ni na koji način to nećete smanjiti nego samo regulacijom broja obrtaja slamotresa.Ovaj broj se podešava podešavanjem broja obrtaja motora na poluzi "boš" pumpe.Ovo se desi ako se remontuje motor ili ako se remontuje "boš" pumpa i podesi se veći broj obrtaja motora.Ovo možete proveriti i tako što ćete u toku rada smanjiti broj obrtaja motora na poluzi i zadržati u toku rada!
Sa ovim gubicima brzina vožnje i podešenost podbubnja nemaju nikakve veze.Gaospodin Galki Vam je rekao da gornje sito mora biti otvoreno da pleva, osje .... leti do slamotresa kako bi prostor na sitima oslobodio kako bi došlo do prosejavanja semena.Ako je povećan broj obrtaja slamotresa povećane su i oscilacije na sitima i seme nemože da se proseje nego ispadne napolje!
 
Gospodine panonstib
Mozda nije ovo tema adekvatna kad se vec polemise o tome ovde zanima me sad to.Kod mene je na perkinsu sad 2450 obrtaja na motoru bosista ga je smanjio prosle godine je imao vise obrtaja.Koji je optimalan broj obrtaja motora za klas dominator kombajn.
 
DF M 35.80 1990 zakon kombajni :cool: :D

Vidim da svi imate lijepa mišljenja od tim kombajnima, a što mislite o DF 3480? 120 KS, ulaz 110, 3 m heder, 1992 .g....
sa kukuruznim 4 reda orosom, tip ga cijeni 26000€. Radio bi oko 150 ha godišnje od toga 100 ha kukuruza. Jel bi to bio dobar kombajn za taj posao
 
Prejaka cena.Isti takav kombajn u veoma dobrom stanju je zimus kupljen za 19.000 žitna varijanta.Član Mucobieno može da potvrdi.
 
znaci meni baca na sita a ne na slamotres,ali ako nesto znaci mogu smanjiti broj obrtaja slamotresa mada ne verujem da je zbog toga.i kako da na stalujem obrtaje?znam da to ide preko onih dugmica koji se obrcu.
 
@zecky kod mene u selo je dosao zimus 34.80, mislim ista godina proizvodnje kao i taj o kome pricate, za 18 (da ispravim clana Matica). bio sam prisutan prilikom kupovine, jer da ga nije taj covek uzeo, mi bi menjali nas, meni se kombajn svideo. dosta ima dobrih tehnickih resenja, to mi se svidelo.

mislim da je 26 hiljada malo puno, to izadje oko 8 hiljada za kukuruznio heder i adaptaciju, sad je malo lose vreme za kupovinu, zetva je tu, pred nama.

uz dobru pripremu kombajna pred sezonu sve to on moze uraditi, nije to nista strasno.
 
kakve veze ima brzina slamotresa sa gubitkom na situ:haha:i jos ispod slamotresa imam onaj pleh koji pokriva cele slamotrese tako da nebi trebalo da baca iz slamotresa,moj problem je to sto mi baca na sita mnogo iako otvorim skroz sita da lakse zrno udje i vetar smanjim skroz on i dalje baca.
 
Ja u klin ti u ploču.Ne dirajte onda ništa terajte tako kada nećete da poslušate savete koji vam se daju.
 
*vlajic*kad ugyes u njivu recimo 100m stani pa pogledaj ispod kombajna,znaci krenes od hedera pa prema nazad,da ne curi negde slucajno,meni se to pre desavalo na zmaju,pored ventilatora bio truo lim i curelo zito.ako je sito otvoren o prilike 7,8 mm moze i 10mm i vetar smanjen onda vam ne prosipa na sito vec negde drugde.recimo ja na DF sito otvorim 7,8 mm,vetar na max a korpu skroz zatvorio i ne prosipa,bas sam danas radio zito,ali jos nije 100% zreo zito pa zbog toga sam morao korpu skroz zatvoriti.
 
moram da vidim robert mada sumnjam posto mi merac gubitka na situ pokazuje da gubim na situ ne na drugo mesto.da nepokazuje gubitak na situ a prosipa onda bih uradio to kao i ti,ipak hvala na pomoci
 
Nazad
Vrh