Deutz-Fahr

Gospodine @robert
To su dva nezavisna sistema.Prvi je vozna hidraulika (hidrostatski pogon) koji radi na pritisku od 420 bara i radna hidraulika koja radi na 180 odnosno 120 bara.Postoje dva rezervoara za gorivo i svaki ima svoj filter.To što volan ne radi Vam je napisao gospodin @Bubu ja bi još dodao da treba izmeriti pritiske radne hidraulike i protoke pumpe radne hidraulike.
To što kombajn sam kreće napred ili nazad je greška u komandi.Pregledajte da li ima zazora u komandama na samoj pumpi i podešavanje vršite kada se ulje ugreje.Moguće je da i ulje nije odgovarajuće u sistemu hidrostatskog pogona.
 
To se i kod mene dešava, ali uglavnom dok je hladan i na malom gasu, kada se malo zagreje i procirkuliše ulje radi OK, mada na malom gasu i tada se desi ponekad da nemože da skrene, ali to je razumljivo jer pumpa nestvara dovoljan protok da bi otvorila razvodni ventil, jer kod njega ista pumpa pokreće i servo volan i hidrauliku (dizanje hedera, vitla, lule,...). Ne volan i radna hidraulika nemaju veze sa hidro pogonom. Radna pumpa ti se nalazi na motoru, iznad te velike hidromat pumpe (ona "mala" aluminijumska).
Eto gospodin panonstib me je preduhitrio, samo mala ispravka nije rezervoar za gorivo, već za ulje, i kod mene nepostoje dva, već je to jedan zajednički, s tim što taj rezervoar za hidrostatski pogon služi samo kao prelivna posuda kod sistema za hlađenje na kolima.
 
da i na velikom gasu.sve dok ne pomerim polugu da krene kombajn ja ne mogu da pomerim volan.kako kod njih naj bolje izmeriti ulje,kad je adapter dignut ili spusten na zemlju.kod zmaja drugacije izgledao komplet merenje ulja.i kad upalim heder ne mogu da dignem,kad radi u mestu 4,5 min onda na po gasa lepo dize.znaci moguce da je pumpa u pitanju,a ona stoji iznad hidromotora,sa strane na motoru,jedno crevo ide sa kazana a drugo crevo ide negde napred.
 
Ulje u hidrauliku se meri kada je hladno i kada je heder i vitlo spušteno.U suprotnom ako merite pri podignutom hederu i uspete do maksimuma prilikom spustanja doći će do prelivanja ulja iz rezervoara.
 
u svakom slucaju fali ulje.sutra idem da radim jecam,pa pre nego sto krenem spusticu heder i nasucu do max.pa cu videti kako se ponasa volan.koje hidrolicno ulje da sipam?
 
Roberte, nivo se gleda tako sto se svi hidraulicni klipovi uvuku tako da njihova zapremina bude sto najmanja moguca i onda treba da bude u posudi tj. rezervoaru ulje na maksimumu. Kada bi samo jedan hidro klip bio izvucen do kraja a ostali uvuceni i ulje na maksimumu i kojim slucajem uvukli i taj klip nastao bi problem u rezervoaru jer ulje ne bi imalo gde da ode pa bi se rezervoar naduvao, mozda i pukao a moguce je da bi i koje crevo stradalo. Inace, ti pored toga sto imas hidro pogon imas i menjac koji se izbaci u neutralan polozaj kad izlazis iz kombajna bas iz razloga da on ne bi krenuo.
Pitranje u vezi poluga nisam ni procitao ali eto gos'n Bojan je odgovorio bas onako kako treba.
Postoji jedna anegdota vezana za jedan DF Topliner kombajn koji je bio u vlasnistvu mog drugara. Gospodin je izduvao njegov redni sestocilndricni motor pre posla ali nije kukice od poklopca usmerivaca vazduha zakacio kako treba pa mu je pri turazi poklopac spao sa motora i pao na poluge za promenu smera kretanja i ubrzanje hidro pogona. Zove covek pa mi se zali da nece kombajn da mu stane a nece ni u rikverc. Naravno nije ni izasao da pogleda sta se desilo dok ja nisam dosao i otklonio njegov banalan kvar ako moze kvarom da se nazove.
 
imam df 3580 i nemam puno uskustva snjim.recimo zasta sluzi ono dugme na joysticku malo dole?i gde su ona 3 pontenciometra ima slika razmak izmedju kedera i zemlje vidim moze da se vrti to a neznam zasta sluzi?pa ako bi neko mogao da odgovori bio bih mu zahvalan da mi objasni kako se to koristi
 
Da li neko zna gde mogu da se kupe delovi za Deutz-Fahr kombajne? Polovne - nove, svejedno...
 
Roberte, ulje ide HV46 , tako su bar meni rekli, ali to bi nam gospodin panonstib preciznije mogao reći, jer ni ja nisam baš siguran. A to što ti nediže adapter pri malom gasu je izgleda kod njih normalno, jer ja sam skidao pumpu(zbog neke druge gluposti) i proverio je, pumpa je super, a i dalje tako radi. Kada sam tražio tu drugu glupost koja me izluđivala sam prostudirao način na koji kod njega radi hidraulika i došao do zaključka da dok pumpa nepoveća protok(veći gas), razvodni ventil koji se nalazi ispod kabine nepušta uje pod pritiskom u sistem, i ništa od hidraulike neradi, čak se adapter nemože ni spustiti, a ne samo podići, jer ima sigurnosnu foru da se neko nebi "igrao" dok motor neradi, ali je dovoljno podići malo veći ler gas i sve odmah proradi.
Gospodine Bubu, ovaj model M1600H nema menjač i neutral, ili ga ja do sada nisam provalio. Ima samo ručicu, koja je u suštini hiraulična slavina, pomoću koje se prebacuje iz radnog u transportni položaj. Postoji ručica za rasterećenje hidraulike hidropogona, ali se ona nalazi direktno na hidrostatskoj pumpi.
 
*tesla* tako je i kod mene,cim dam malo veci gas hidraulika radi normalno,a kad je ugasen kombajn onda ne mogu da spustim adapter.znaci onda je kod mene pumpa u redu.onda nema druge nego orbitrol me jebava,jer cim malkice krene kombajn volan mogu okrecati malo teze,ali kad jos malo ubrzam onda ide super.di mogu da nadjem orbitrol,u okolini novog sada.to jest ajd da cujem jos jednom vase misljenje,jel moguce da je do orbitrola?jer po mom misljenju,ako je pumpa losa,onda nebi uopste podigo adapter,a volan lakse okretati pumpi nego adapter dici.tako da je losa pumpa volan bi radio normalno a nebi mogao podici adapter.
 
Kod mene radna hidraulika znaci nemam hidromat kada je gas na leru, onda volan se malo teze vrti što je normalno a cim je za jednu onu crtu podignut vrti se ko od šale ja kada je ugašen mogu spustit grlo, ali sam drzo heder dignut 7 dana nije ni milimetra popustio, tako da mislim da mi je to u redu, a dok ulje nisam promjenio bilo je nekih malih problema, zahvaljujući Gospodinu Panonstibu to je uspješno rješeno .. :D
 
Samo vi tako drzite hedere podignute kad je motor ugasen,pa kad crkne...posle ce biti nisam znao...
 
e to sam i ja cuo da je naj bolje spustiti kad je motor ugasen :ppozdrav: i da,koliko kosta o prilike ulje HV46 ?
 
A jeste neki ćudni kao da vam je krivo kada netko nešta napiše, znam ja to sve da je loše za pumpu i sve ostalo ali to sam htio da vidim kako je to jer stricu na classu u vožnji pada heder dolje koliko mu je sistem taj loš, neželim se s nikim svađat i radit off topic .. !
 
Dok je gumica dobra neće upustiti, a kad ne valja onda upušta i u radu.
Naravno, šteta je da cele zime stoji dignut, ali u toku sezone mu ništa neće faliti...
 
Nazad
Vrh