Deutz-Fahr

kod mene samo vitlo upusta i to prilicno brzo( u radu)ajd onda jos jednom da pitam,koliko kosta o prilike ulje Hv46,i gde mogu naci orbitrol u okolini NS?
 
Roberte, da li su ti podmazani rukavci i da li su dobri aksijalni ležaji od zadnjeg trapa?
 
Roberte, kod mene je orbitrol menjan, i to verovatno ne tako davno, jer se još uvek sija, a dešava se da teže skreće u mestu, naročito dok je hladan i na malom gasu, zato nemoj odmah da kupuješ nov, prvo ga proveri kod nekog ko se time bavi, jer cena nije baš sitnica(od 100€ pa na više). A vitlo nema veze sa ovim sigurnosnim sistemom na adapteru, tako da se ono spušta, i lula se zatvara bez rada motora. Što se tiče ulja, imaš HV i HD, s tim da je ovo HV namenjeno za otežane uslove eksploatacije i na većim radnim temperaturam ima veću viskoznost, znači za ove potrebe je mnogo adekvatnije. Ja sam pre neki dan pitao na nis-ovoj pumpi, imaju ga, ali nisam pitao za cenu. Jesenas kada sam ga kupovao cena se kretala od 200 din/l pa na više.
 
*zorancile*rukavci su podmazani,a lezajeve sam proveravao,ne deluju mi lose.ma koga smirgla,nek ide ovako dok ide.samo mi u dvoristu malo nezgodno,teze se okrecem ali uspevam
 
evo slka koju sam obecao:
2d97fv4.jpg
 
Svaka čast za enterijer kabine, naročito za sedište:bravo:. Vidim da ti fale papuče za kočnice(luksuz:haha:). Kakvi su ti utisci u radu, i kakva je razlika između tvog prethodnog kombajna?
 
Evo fotografija od juče, prali smo punomatom prijateljevog Deutz-Fahr - a, pa da postavim slike na forum, reče mi njegov otac da dodam da je ovo najbolji kombajn na svetu ! :osmeh:

24pxroj.jpg


10q9t9y.jpg


2175dy.jpg


35a4ugm.jpg


14mvozq.jpg


::svaka cast:: ::super::
 
Nije los 2685 takvog sam ja hteo zamalo da kupim duzi je malo kombajn motor vazdusar 145 ks.
 
ide kao mutav,jednom sam probao na kratko da malo forsiram,ne stize puz da ubacuje masu u grlo a obrtaj bubnja se ne menja.moram jos malo da se uhodam u ovaj kombajn.ako uporedjujem predhodni kombajn onda je razlika nebo i zemlja i jos milion kilometara :haha: jako lepo radi i dosta cisto,mogao bi i cistije,moracu uzeti sito od 8 mm jer uz kombajn sam dobio od 11 mmm.to sto mi se naj vise dopata da se jedva cuje u kabini i nema prasine.pre sam radio sa univerzalom isto kao(Z 141,142) ovo je zver od kombajna.potrosnju nisam merio jer nije bilo napunjen rezervoar do cepa,ali ovako odoka ispod 10 l po jutru(lancu)
 
Roberte, ovi sa zmajevima koji nisu vozili ovakvu "zver" još neznaju šta je kombajn :osmeh:. Šalu na stranu, valjda mi neće zameriti kolege koje voze zmajeve. Što se tiče gutanja, i kod mene je problem puž, ali zato pšenicu "Apač", ma koliko dobra bila, a bilo je prošle godine i preko 6,5 tona po hektaru, guta ko lud, čak do pune brzine u radnom režimu, što je mereno GPS-om nekih 7,5km/h. Sita stavi od 8 mm, i onda radi extra čisto. Pazi da se nezaletiš prebrzo u zarasle useve, naročito tamo gde ima kereće grožđe, jer to je za deutza smrt, zbog turbina na povratnoj masi, inače cepaj koliko god može heder da proguta(ja sam u prethodnim postovima već naveo da ovaj kombajn može da koristi heder i od 5,80m, tako da su ovi naši adapteri igračka za njih).
 
Samo da dodam da ste zaboravili da pomenete Zmaj 133,135 jer su i oni rivali vašeg kombajna pa se postavlja pitanje da li mogu da mu pariraju kao 142,142.Samo vi cepajte te vaše zverine jer njihov sistem ne ovršene mase to veoma obožava.
 
Nazad
Vrh