Deutz-Fahr

pa jasno da zavisi al ne moze se reci da nije bitno kakav motor kombajn poseduje.
 
*igordulic* danas izmerena potrosnja deutz-fahr 1600H V8 motor,u vecem parcelama,rcimo od 3 jutra pa nagore potrosnja 8L.juce sam radio male parcele znaci 1 jutro,negde je bilo i manje negde malkice vise,e u takvim parcelama trosi 10L.to jest svugde jednako trosi,samo zavisi koliko se trckara od njive do njive.eto ti V8 motor od 8-10 L po jutru.toliko trosi i zmaj 142,141,125, itd.
 
zar DF da toliko trosi,zar nehvale te vazdusare da su mali potrosaci,danas sam bio kod jednog druga koji je ovrsio 15kj sa 100 litara dizela,neznam jel to mnogo ili ne....
 
to je neki manji motor sigurno.kod mene je V8,a za te manje motore ne znam.ja 1 jutro zita za 15 min uradim uracunato i kipovanje...
 
e sad od koga sam kupio kaze da u soji manje trosi jer dosta brze moze da se vozi,e to cu videti tek kad krene soja :ppozdrav:
 
to je neki manji motor sigurno.kod mene je V8,a za te manje motore ne znam.ja 1 jutro zita za 15 min uradim uracunato i kipovanje...

da, koliko znam dosta manji motor,4 cilindra, al opet potrosnja je zadovoljavajuca s obzirom kako mu kombaj izgleda traljavo,nego zar to nije malo mnogo 15 minuta za 1kj,jel to neki manji heder upitanju ili.....
 
heder 4.80m nisam bas jako brzo vozio,moze jos malo brze.nego dosta vremena oduzme kipovanje,dosta sporo kipuje.1 jutro krugipo,krug obidjem za 7 min,znaci krugipo 10 min,i dok se vratim prazan nazad do prikolice i dok iskipujem to je 15 min.ja tako racunam koliko vremena traba za jedno jutro...
 
e sad od koga sam kupio kaze da u soji manje trosi jer dosta brze moze da se vozi,e to cu videti tek kad krene soja :ppozdrav:

U soji neverujem da ces moci brze da vozis kosa mora do zemlje da ide skoro pri brzoj voznji desi se da nepostize da pokosi pa jos ako je polegla ima svakakvih zemljista lose oru pa su neravne njive videces zito je za mene najlakse raditi.
 
U soji neverujem da ces moci brze da vozis kosa mora do zemlje da ide skoro pri brzoj voznji desi se da nepostize da pokosi pa jos ako je polegla ima svakakvih zemljista lose oru pa su neravne njive videces zito je za mene najlakse raditi.
znam nije mi prva godina da vozim kombajn :ppozdrav: svako zna sta voli,ja vise volim soju da kosim nego zito...
 
dali treba da se digne onaj lim ispod korpe kada se vrse?ima ona poluga sa leve strane pored tocka.dali to ima nekakve veze sa bacanjem u plevu?
 
Gospodine @panonstib, nisu nam vaši odgovori smešni, daleko od toga, Vi imate daleko više iskustva od bilo koga od nas, i možemo još mnogo toga da naučimo od vas. A ne da nas zasmejavate, nego nas ponekad ismevate.
 
niko nije rekao da se smejem Vasim odgovorima.tesla ona poluga kada je dignes gore spoji neki lim i priljubi ga uz korpu,i gospodine panonstib probao sam broj obrtaja slamotresa i broj obrtaja je 192o/min.neznam zasto baca neznam sta vise da gledam svaka guma je na svom mestu.moram da vidim sta ce biti kada prestane ovo vreme pa da mogu da udjem u njivu da vidim kako se ponasa,ako ste gospodine panonstib uvredjeni mojim odgovorima onda se ja izvinjavam jer mi nije bila namera da vas uvredim ili jos gore ismevam.
 
Pa to kod mene nema, mislim to podešavanje. Ima dva lima ispod korpe ali su oni otpušteni od korpe, kao da vise skoro slobodno. Ja i dalje mislim da vi, ili niste dobro podesili sita, ili vam negde "curi".
 
kako nisam podesio dobro kada sam otvorio skoro skroz smanjio vetar maksimalno i idem 1 brzinom a on seje iza njega a sve gume stoje gde trebaju.
 
Nazad
Vrh