Deutz-Fahr

Gospodine @vlajic, proverite redom od adaptera pa nazad da vam negde ne "curi", i to prvo skupljač kamena ispod ulaznog grla, pa zatim limove-poklopce ispod kombajna, a ako vam je tu sve uredu, proverite zavesu na korpi unutar kombajna, jer je moguće ako je "neispravna" ili ne stoji kako treba da direktno izbacuje zrna skroz nazad. Ja mislim da ako ste dobro podesili sita i smanjili protok vazduha, nemože drugačije da prosipa sem da negde "curi".
 
Prejaka cena.Isti takav kombajn u veoma dobrom stanju je zimus kupljen za 19.000 žitna varijanta.Član Mucobieno može da potvrdi.
@zecky kod mene u selo je dosao zimus 34.80, mislim ista godina proizvodnje kao i taj o kome pricate, za 18 (da ispravim clana Matica). bio sam prisutan prilikom kupovine, jer da ga nije taj covek uzeo, mi bi menjali nas, meni se kombajn svideo. dosta ima dobrih tehnickih resenja, to mi se svidelo.

mislim da je 26 hiljada malo puno, to izadje oko 8 hiljada za kukuruznio heder i adaptaciju, sad je malo lose vreme za kupovinu, zetva je tu, pred nama.

uz dobru pripremu kombajna pred sezonu sve to on moze uraditi, nije to nista strasno.

Hvala Vam na odgovorima.
Znaći da bi trebalo spustit cijenu za još minimalno 3 tisuće € pa bi cijena bila OK.
Možete vidjet slike na ovom linku.
Inaće još do sad nisam imao kombajn pa mi dajte recite da nije to možda malo preslab kombajn. S obzirom da mi je bitnan za kukuruz, hoće li moći cijeli dan po kukuruzu, neće li biti prespor? Dal bi možda bilo bolje uzet neki veći?
Savjetujte me...
:sta:
 
Gospodine @vlajic
Najbolje da Vi prodate kombajn pošto sve znate i da više ne postavljate pitanja!
Gospodine @steva 1984
Broj obrtaja slamotresa 220 minus 5, a koliki je broj obrtaja motora Vas uopšte ne interesuje!
 
zecky, dosta je to kukuruza za vršit, zašto ne neki veči i jači, tipa 35.80?
za 26k€ se može sigurno dobar pronaći
 
ma nisu se zapusili zorancile,gospodine panonstib smanjio sam okretaje slamotresa kao sto se rekli pa cemo videti sta ce da bude,i nemojte se ljutiti kada sam napisao da cu da ga prodam,bio sam iznerviran zbog toga sto mi mnogo rasipao,jos jednom hvala svima sto se pokusali da mi pomognete,a kad krenem u jecam videcemo kako ce biti ja se bar nadam da ce biti dobro
 
becar
je, razmišljao sam i o tome al teško da ću naći tako nešto ispod 28k€. I to je bez kukuruznog adaptera i još da bude u dobrom stanju...
Neznam, zato sam i razmišljao o ovom manjem...
 
@zecky
zetva ovim kombajnom ce trajati par dana vise u odnosu na neki veci, al imacete kompletniju i u boljem stanju masinu, ja mislim da je to presudno, kao sto sam napisao, mi bi menjali nas za taj, samo da covek s kojim smo isli gledati ga nije ga kupio.
 
radio sam vec dosta.pa tesko izmeriti tacno,to jest ni ne mogu daizmerim tacno.zato sto slabo ima zita,pa su male parcele.ovako sa trckaranjem po jutru o prilike trosi oko 10,11 L.sutra idem u malo vecu parcelu 6 jutara,i kad to uradim dolazim pravo kuci da izmerim koliko je potrosio.po mom misljenu i kako ja racunam u vecem parcelama ne trosi vise od 8L ali videcu sutra.
 
Gospodine @igordulic
Ako Vi budete tražili kombajn koji malo troši onda od kombajna neće biti ništa! Najboje da se potrudite u traženju možda ima kombajna koji i vraćaju naftu!
 
ima i male i velike parcele.zita ove godine nema,svi su po malo posejali.a zato soje ima.a ja sam zbog soje kupio taj kombajn.
 
Nazad
Vrh