Da li spaljujete žetvene ostatke

Kod nas je svake godine gorelo do sada od kada imamo privatne žandare niko ni ne pomišlja da pali.
 
I kod nas ih ima sa nekim ladama nivama i lepim prslucima.Sve je to džaba i šta više gore nego pre.Sad se samo kresne vatra i bež,a pre se stojalo i nadgledalo dokle god sve ne izgori.
 
Dosta je sa kažnjavanjem.Zato to smo i došli dovde gde smo sada...

Naprotiv, ovde smo gde jesmo jer nam je kaznena politika ispod svake mere blaga i ne sprovodi se zakon u praksi.
Treba za vandale uvesti zatvorske kazne zbog izazivanja opšte opasnosti. Ja sam danas jednog idiota fotografisao. Sutra idem kod poljočuvara! ::super::

- - - - - - - - - -

Kod nas je svake godine gorelo do sada od kada imamo privatne žandare niko ni ne pomišlja da pali.

To nama svima treba plus satelitski video nadzor!
 
O kakvom izazivanju opste opasnosti vise pises i sta tebe boli uvo ko sta radi na svojoj njivi?Dosadan covek ko proliv sa tim paljenjem.
 
Iz dosadašnje prakse znam da oni koji su najveći protivnici nečega upravo to i rade.

U ovoj rečenici ne vidim nikakav smisao niti vezu sa zdravorazumskom logikom. Pa onda bih radio sebi o glavi da je to tako.
Naprotiv, kad se zalažeš za nešto, onda si ili ti ili neko tvoj u tome. Ako si pak izričito protiv nečega, može se zaključiti jedino da si ti ili neko tvoj propatio od toga.

- - - - - - - - - -

O kakvom izazivanju opste opasnosti vise pises i sta tebe boli uvo ko sta radi na svojoj njivi?Dosadan covek ko proliv sa tim paljenjem.

Ti si dosadan kao tri proliva sa svojim zalaganjem za piromaniju.
 
I ja sam izričito protiv palenja bilo čega osim zimi drva za grejanje. Nije to samo zbog zemljišta, sve što neko zapali šteti planeti i to svi mi udišemo. Ko pali možda se seti toga tek kad neko njemu drag dobije astmu, rak pluća ili ko zna šta. Ja inače njive nisam palio ni dok sam orao sa niskim lemindom, zaustavljao sam i čupao kad zaguši dok nisam odvojio malo para za visokog leoparda. Piromani STOP.
 
Lako je tebi @Vulkan@ da ne pališ ked ti imaš gvozdene plugove.
Onaj juče što sam ga slikao je ugasio vatru. :haha: Valjda je ukapirao zašto ga slikam. Prpa, brale? Zort! :haha: Danas prolazim pored te njive, a ono izgorelo samo na početku tih prvih desetak metara, to što je gorelo dok sam ja prolazio sinoć, tako da nisam otišao kod poljočuvara da ga prijavim. Cenim to što se dozvao pameti na ovaj ili onaj način.::svaka cast::
 
Ja danas kosim ,a preko od moje njive gori nekih 50ha.
Lepo obrazdili,bili ljudi na njivi sa tri traktora(plugovi 4 brazde) i nema problema nikakvih.Dokle god sve nije izgorelo i potpuno stao dim nisu otišli.Da svi tako rade problema ne bi bilo.

2z7mmuf.jpg

4kxm6v.jpg
 
Juce sam prosao pored njive koja je obrana beracom 223 i spremljena tanjiracom bez paljenja. Znam da vlasnik ima onu obicnu vucnu tanjiracu iz kometa V28, s precnikom diska 56cm, koju vuce s Belarusom 820. Neznam samo koliko puta je presao, bas cu da ga pitam, al smatram da je terao 2 puta. Njiva je fenomenalno spremljena za setvu zita, zapravo nisam nigde video bolje spremljenu njivu, cak je lepse ispalo nego tamo gde je predusev suncokret.
 
Sinoć se nad celom Kikindom nadvio veliki oblak belog dima, meni veoma poznatog, kiselog mirisa. Zapitao sam se šta li se to desilo mojim disciplinovanim i civilizovanim Kikinđanima da ponovo počnu da pale. Činilo mi se da ceo atar gori. Zavijanje sirena vatrogasnih kola je dodatno doprinelo tom osećaju.
Imao sam noćne more da neću imati ujutro šta da berem i konačno kad sam stigao na njivu(05:15) video sam da je sve ok.
Tek kad se razdanilo i kad sam se vraćao kući sa prve dve prikolice primetio sam da od Kikinde do BVS-a nema ni jednog zgarišta na vidiku(prve i druge duži sa obe strane puta). Odakle li je onda sinoć došao taj silni smrad spaljenog tulajišta od kojeg se nije moglo disati cele noći?
Tek kad se još više razdanilo i kad sam se ja sa praznim prikolicama ponovo zaputio put BVS-a, primetio sam da se sa rumunske strane granice, sa horizonta uzdiže beli dim, a čuo sam i da je neko u Molinu takođe zapalio neku veću parcelu.
Kikinđani generalno ne pale, ali se ipak kupaju u dimu koji dolazi iz drugih atara.
 
poljo cuvarska sluzba trreba da se uvede u svako selo, i nebi bilo problema, kad bi jednog navatali i za primer odmah 15dana goli otok, nebi vise niko palio...
jos nam samo fali TITO da donese ovako strogu kaznu :))
 
Ja mislim da neke kolege ovde samo malo provociraju i sale zagovarajuci paljevinu. Inace bi ih savesni moderatori odmah odstranili sa foruma makar zbog promovisanja krivicnog dela...
 
Kod nas gori pola atara i sve velike table od velikih gazda kojima nesme niko nista,a ja nesmem ni da pomislim na paljenje jer bi me zivog odrali poljocuvari koji po ceo dan se vozaju po ataru i slikaju nas fotoaparatima kao da sprece kradju i da se zna da kao nesto rade a coveku ladno opuvali 5,5kj soje iako su oni "dezurali" na tom terenu!
 
Nazad
Vrh