Claas

Krajevi. Mada je mnogo lakše raditi sa platnama.
Pa to jeste ali jedna sina mi je teza za 40g od druge a platne to ne mogu da nadoknade zato pitam.I da li se skidaju balans srafovi sa zvezde koje
a drzi sine?Koliko mogu imati vrhovi sina milimetra kad su zreli za menjanje?Moji imaju oko 8mm.
 
Onda nisu za menjanje.Kada dođu na 5mm i manje onda ih menjajte.Zapikujete maticu,dve,tri koliko god je potrebno sa unutrašnje strane šine a da ne smeta prilikom montaže.Balans šrafovi se oduzimaju i dodaju dok ne izbalansirate bubanj.
 
Za vecu gramazu se dodaje sraf i na njega platne a za manju gramazu platne se dodaju samo na sinu tako?
Evo i slika kako je to bilo fabricki
15082013291.jpg
 
Šine se balansiraju same za sebe i to svaka posebno da budu jednake težine.Kada su šine pravilno izbalansirane i namontirane onda kreće dodavanje ili oduzimanje platni na rozetni.Kada bubanj okrenete rukom on ne sme da se vrati nazad prilikom zaustavljanja pa zbog toga radite balans sa platnama i šrafovima.
 
Šine se balansiraju same za sebe i to svaka posebno da budu jednake težine.Kada su šine pravilno izbalansirane i namontirane onda kreće dodavanje ili oduzimanje platni na rozetni.Kada bubanj okrenete rukom on ne sme da se vrati nazad prilikom zaustavljanja pa zbog toga radite balans sa platnama i šrafovima.
Hvala puno.
 
Slike sa terena i rada na nekom kombajnu i prijateljskom razgovoru i savetu o korišćenju i podešavanju kombajna:
ssl22302.jpg
ssl22297.jpg
 
Pitanje za znalce, kako se podesi kosa na kombajnu u biti na Claas mercatoru, hod kose da kosi kako treba, i gdje se to podešava nisam se s tim sreo jos a trebo bi rastavljat pogon kose i petu mjenjat pošto je na jednom mjestu pukla ovo ljeto pa sam to zavario da izguram do kraja a sad sam uzeo novu ?! :)
 
Kad kosa u svom kretanju u jednu stranu dođe do kraja i treba da se vraća na drugu u tom trenutku zub kose mora biti na sredini klina. To se podesi na poluzi koja nosi kuglu za pokretanje kose. Izbiješ kuglu i po potrebi je malo zavrneš ili odvrneš.
 
Juče u Njemačkoj.
Povodom stote godišnjice firme CLAAS na više lokacija u Njemačkoj prikazan je napredak u razvoju poljoprivredne mehanizacije firme. Jedan takav događaj se desio i u okolini Kassela. Prikazanjeinjihov najnoviji model LEKSION 760
4dqk.jpg


Na ovoj slici su prikazani neki raniji modeli. Ova tri sa (desna nalijevo) DOMINATOR 100, MATADOR, i SF su se takmičili protiv LEKSIONA. Želi su sat vremena i mjerio se učinak.
v0jn.jpg


Još jednaslika LEKSIONA
a1d2.jpg


Prikaz nekih njegovih karakteristika. U suštini svodi se nato da mu "kažeš šta hoćeš i pitaš ga kako da se to uradi".
5vhk.jpg


Dobra pšenica.
5uh.JPG


Imam jednu sliku gdje je prikazana tablica ali je nemogu postaviti pa ću samo reći najvažnije podatke.
Ona trojica za sat vremena su požela 3,88 ha i uželi su 38 t
LEKSION je za sat vremena požeo 4,62 ha i užeo 45,3 ha
Svaki je žeo svoju parcelu (jedna njiva isparcelisana)
I na kraju jedan link otom događanju.

http://app.claas.com/2013/druschwettbewerb/de/die-idee.php
 
Nazad
Vrh