Claas

Oslabi elektomagmet. Nema dovoljno snagu da savlada oprugu.
Najbolje se prumeti na nekom gasu. Na hidroulika ponekad moze da radi i sa smanjenim protokom, a narocito niskog pritiska, otvarace sporije, cilindar ce sporuje izlaziti...
 
Ne može el-magnet da oslabi. Zapravo to što se tebi čini da je oslabio su probili namotaji medjusobno unutar magneta ali ne na masu i zato on i dalje radi ali slabije,počinje da vuče više struje i pregoreva osigurač. U ovom slučaju kad ga je kolega spojio bez osigurača to je bio kraj jer nije bilo zaštite da odreaguje na preveliku struju.
 
Ne cini se meni nista, samo pokusavam kolegi da pomognem kako da najlakse resi problem. Znam tacno kako izgleda el. magnet i imao sam problema sa njim.
Konkretno na 4755. Onaj sto stoji na pumpi i prilikom kontakta otvara protok goriva. Morao sam ga menjati zato sto vise nije imao snage da drzi skroz otvorenu pumpu vec je recimo max gas isao do 1500 o/min. Niti je crko osigurac, niti ista od zica nije pregrorelo. Naprosto namotajima je prosao vek i nije vise prolazilo dovoljno struje kroz njih.
Moze dosta stvari da se desi sa strujom i nikad nije bas jednostavo. Ponekad i najobicnija sijalica hoce da pravi problem.
Na Claas kombajima je ostavljena mogucnost da se umeato el.ventila rucno ukljuci. I to je vrlo dobra stvar, al ponekad naproasto nije pozeljno nesto siliti jel je jesnosmerna struja mnogo opasnija od naizmenicne sto se tice zica, instalacije i na kraju pozara.
 
Nazad
Vrh