Claas

Mene xebe što u šupi ne mogu da otvorim poklopac na motoru. Moram prvo da ga isteram napolje pa onda. Ali tad je već podigao ulje, pa zato otvaram čep i čekam 10-15 min dok izduvam filtere pa onda merim...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Jasno sam napisao , ni blizu isti nivo 5m nakon ugasenog i npr sat nakon ugasenog.
Utvrdicu sam sta je tacnije , kad vi neznate. Kad budem mijenjao ulje nasucu po katalogu i znacu sta je tacno
 
Jaoo ala ste ga zakomplikovali. Nece vam 3 dl ulja napraviti nikakav problem. Veci je problem, ako se ulje ne menja na vreme i sipa nekvalitetno, a da l je lita vise ili litra manje nece nista biti, osim u slucaju da riglujete pa je traktor pod uglom od 45 stepeni 🙃
 
Kod mene na Pumi je na meracu izmedu min i max 4 l, a na Arionu 3 l. Oba su motori FTP (Iveco) i na meracima bukvalno pise 3 i 4 l.
 
U ovom slucaju je razlika 2 litre na mjeracu , a inace i trosi ulja onako , pa se mora paziti.
Mi merimo ujutru kad je hladan motor. Na om 366 je takav merac da moras iz drugog-treceg pokusaja tacno da izmeris. Prvi put kad izvuces merac on pokaze preko maximuma,onda obrisem sipku i opet premerim i bude ok. Najgore je kad upalis motor i ugasis ga dok je ulje jos uvek hladno,radilica i uljna pumpa ga razbacaju a ono gusto i sporo se vraca u karter.
 
Tako je na Mercedesu.Zna da fali 2l ulja, ti se zezneš i dospeš pa sledećeg dana bude skroz crna kontrolna šipka.
Momo proveri da ti nije popušten karter.Hoće tako da gubi ulje, ti misliš troši a on prosipa.Desio mi se taj slučaj na oba Mercedesa, na Dragonu je lako doteći ali na Claas-u ubistvo Kenedija. 🤣
Kipovanje kabine, otvaranje poklopca iz bunkera, seks na suvo ali nema više potrošnje ulja.
 
Ni jedna fabrika automobila,traktora i td ne proizvodi ulje, ni najveći deo delova. Oni uglavnom samo sklapaju.
Tako da svaki deo i maziva imaju blizanca pod imenom proizvođača delova ili maziva.
 
Kompanijska i grupacijska vlasnistva nad kompanijama i brendovima se mijenjaju brze nego sto politicari ovde mijenjaju stranke i koalicije i tome niko nemoze uci u kraj.
Bitno je da ulje ispunjava ACEA ili API oznaku koja treba
 
Nazad
Vrh