Claas

E ebi ga Srdjane,ako si mislio biti sarkastičan sa tom rečenicom da je taj dotresač dobar za brdo trebo sib turiti nekog smeška,ja sam mislio da si ozbiljan.
 
Spajicu nema smisla na taj nacin komunicirati. Tu smo da pomognemo jedan drugom, a ne odmah u plexus 🙃
Sto se tice tih dotresaca i gusenja u ravnici uvek je do podesavanja istih, a pogotovo na tipu dotresaca kao kod lexiona serije 5 pa na dalje.
Bitno je kako je podesen kombajn, treba ispostovati proizvodjaca. Onda jos jedan bitan faktor je koliko su tupi nozevi secke.
Ljudi samo pisu, a da pre toga nisu nista proverili.
 
Ja od prošle godine imam Dominatora, imam te dotresače.
Prošle godine nije bilo problema nikakvih, a ove godine dešavalo se da se upali lampica, isključivo kad idem uzbrdo (veliki nagib), i to u kasnim popodnevnim časovima. Malo usporim varijator, za par sekundi ugasi se lampica, pa malo opet ubrzam, ne mogu na malom varijatoru jer počne da kopa i da skače kombajn.
Nizbrdo nisam imao problema, a logičnije mi je da nizbrdo guši. Dok sam radio sa zmajem znao je da zaguši kad je veliki nagib i jača slama.

Kad radim bez sečke nije bilo nikakvih problema.
Koja lampica?
 
Juce mi se desilo da mi iskljuci pogon uvlakackog grla u sred otkosa, 3x u tri kruga i posle do kraja dana nije vise, se desilo nekom i sta moze biti?
Prvo sam pomislio da sam slucajno stisao tipku na komandi, al kad se ponovilo!
 
Nemam uopste onaj razdjelnik desni na psenicnom hedere , onaj spic na kraju ,kako se vec zove . Jel neko nesto improvixovao umjesto originala ? Vidim ima limenih , kao umanjeni za kukuruz a ima i od sipke neke
 
Па има ли ко у твојој близини да позајмиш и направиш према њему? Или импровизуј неку, цев и на њу направи, раздељивач.
 
Nazad
Vrh