Claas

Ako ti ne treba puno da gurneš lulu rukom, probaj namotat u lijevo i kreit u rikverc, kako aktiviraš ručicu za otvaranje tako samo gurni hidromat naprijed, trebala bi sama da krene
 
Hod klipa se podesava da ne bi preterano gurao lulu i tako se krivila klipnjača.Kod mene je klipnjača bila zavarena za ušku pa nisi nikako mogao podesiti hod a klipnjača kriva k'o upitnik, dobro je to i funkcionisalo.
Lulu sklopi, otkači klip, izbaci ga skroz napolje i onda podesi.
 
Da li je neko imao problem sa elektromagnetnim ventilom za ukljucenje vršilice? Kod mene izgleda da je u kratkom spoju, stalno mi izgori osigurač.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Kod mene nece da ukljuci jednom od 5 puta otprilike. Pocelo da zeza posle pranja. Nisam stigao da vidim sta mu je, zavrsio zetvu tako. Evo sta izbacuje:
3066523bd246cafcca5b12528101f4d9.jpg
5edf98f36e58b28f0fbb98aee3812d9a.jpg


Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Da li je neko imao problem sa elektromagnetnim ventilom za ukljucenje vršilice? Kod mene izgleda da je u kratkom spoju, stalno mi izgori osigurač.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
Ne moze el.magnet biti u kratkom spoju.
On ili oslabi, ili bas skroz ode. Jedino da nije fizicki ostecen 🤔
Raskopcaj ga pa onda daj komandu za ukljucivanje vrsalice.
Najcesci kvar kod el.magneta je da oslabi pa naprosto nema snage da savlada oprugu u samom ventilu.
Pre ce biti da su ti negde zice do el.magneta prozuljale. To se najcesce desi u nekim snopovima zica.
I nikako ne moj da pokusavas da resis problem tako sto ces staviti jaci osigurac.
 
Ne moze el.magnet biti u kratkom spoju.
On ili oslabi, ili bas skroz ode. Jedino da nije fizicki ostecen
Raskopcaj ga pa onda daj komandu za ukljucivanje vrsalice.
Najcesci kvar kod el.magneta je da oslabi pa naprosto nema snage da savlada oprugu u samom ventilu.
Pre ce biti da su ti negde zice do el.magneta prozuljale. To se najcesce desi u nekim snopovima zica.
I nikako ne moj da pokusavas da resis problem tako sto ces staviti jaci osigurac.
Probao sam sinoc, skinuo sam onaj džek, nije izgoreo osigurač, vratio sam džek ali nije uključio vršilicu, nije ni osigurač izgoreo. Probaću druge žice da izvučem i drugi prekidač do kabine, ako radi da završim suncokret, posle ću se pozabaviti sa žicama.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Logično kad razmišljamo, elektromagnetni ventil je sastavljen od namotaja koji je moguće da probije i dođe u kratkom spoju.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Najcesci kvar el.magneta je da oslabi. Jos nisam cuo da je negde probio. Oni su obicno zaliveli i tesko da mogu da naprave kratak spoj, al ajde mozda negde i moze. Ti namotaje ni ne vidis. Vidis samo kontakte i oni su zasticeni najmanje IP63 zastitom.
Zičke su vrlo zajebate za ispitivanje. Mogu biti u kratkom spoju samo dok kombajn radi usled vibracija.
Ispitaj taj el.magnet i otkloni sumlju.
Napravi jedan kabel sa medjugajtanskim osiguracem iste snage i el.magnet skopcaj na neki izvor napajanja, recimo akumulator.
 
Kad probije el.magnetni ventil,onda iskace osigurac.
Ima mesingani srafic na koji moze da se mehanicki ukljuci vrsalica. To sluzi da se taj dan zavrsi posao.
 
Istrument i ispitas zice dali dolazi struja do elektro magnetnog ventila

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Logično kad razmišljamo, elektromagnetni ventil je sastavljen od namotaja koji je moguće da probije i dođe u kratkom spoju.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
Kojim heder kosiš suncokret. Ne znam kako je kod tebe ali kod nas su svi namotaji isti na razvodniku. Tako ako ti ne koristiš izguravanje i uvlačenje vitla odvrneš plastični šraf na kraju i sa tog dela razvodnika premestiš na ovo mesto gde uključuje vršilicu a ako su žice ispravne mora da radi. Ne valja tu ništa budžiti jer bude skuplja popravka jer obični pregori i nešto drugo treće.
 
Rešio sam stvar, ipak je bio elektromagnetni ventil u pitanju. Probao sam da izvucem zice direktno sa akumulatora preko odgovarajuceg osiguraca od 7,5A. Odmah, u sekundi je izgoreo, probam direktno sa akumulatora, bez osiguraca, krenula je vršilica da se okrece, sav srecan, radi, ali kratko je trajalo jedno 10-15 sekundi i izgoreo skroz ventil, tako da nije bilo spasa, morao sam u Almex po nov ventil, došao sam kući, namontirao, sve radi normalno. Hvala puno svima na pomoći, rešio sam problem!
4e1fa4184f867c62077f60e0eabc5c99.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
To je ono sto ti kazem. On nikad ne prespoji vec oslabi, unutra, pa se greje instalacija. Prvo sto popusti je osigurac. Bitno da si resio problem.
 
Nazad
Vrh