Claas

Ne poznajem Claas kombajne ali su mi se dva drugara žalila na zagušenje na slamotresima. Jedan ima problem u suncokretu kad ima dosta ambrozije (Tucano 430) a drugi ove godine nije mogao raditi repicu kako treba zbog tog problema tj.nije mogao sečkati slamu već ju je ostavljao(Lexion 560). Da li taj "dotresač" tu pravi problem i da li jos neko ima takvih problema?
Da u repici ove godine je bilo i u soji zna biti problema kada je slama još žilava, repica stablo zeleno ili ima korova-ambrozija, loboda i sl., jednostavno slama tj ta masa stabljika ne propadne na sječku nego se zadržava iznad slamotresa , i zaguši, nabije se tu čudo mase gore dok ne upali senzor
Nozevi za secku moraju biti u idealnom stanju ( novi ). Cim su malo okrugli coskovi to se desava.

Kada se zagusi pomaze smanjenje obrtaja motora na minumum i povecanje na maximu i pomeranje kombajna napred-nazad. Ovom metodom u najvecem broju slucaja krene masa.
 
Dotresace ima samo clas mislim..
Vjerovatno veci ugao slamotresa ima pa pomazu gurati masu.
Moje misljenje..
 
Sa dotresačima nisam imao problema ni na averu 11 godina a evo ni sad sa tucanom. Na tucanu sam imao jedino problem kad sam radio pšenicu punu sirka, ne znam kako je uspelo da se namota na osovinu i zaustavi je. Javio se senzor. Ja očistio i vidim da se oštetila žica koja je namotana oko osovine a čija je uloga baš da ne dodje do namotavanja. Na averu tog nije bilo pa nisam nikad imao problem. I tako mi je onda malo-malo tu zagušivalo. Uzmem klešta i izčupam tu žicu da ostane gola osovina i više nikad problem. Što se tiče noževa isto radim kao cici. Pred pšenicu stavim nove noževe na sečku. Sa njima uradim pšenicu i soju. Kukuruz ne radim sa sečkom. Onda sledeće godine okrenem noževe i tako....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Sa dotresačima nisam imao problema ni na averu 11 godina a evo ni sad sa tucanom. Na tucanu sam imao jedino problem kad sam radio pšenicu punu sirka, ne znam kako je uspelo da se namota na osovinu i zaustavi je. Javio se senzor. Ja očistio i vidim da se oštetila žica koja je namotana oko osovine a čija je uloga baš da ne dodje do namotavanja. Na averu tog nije bilo pa nisam nikad imao problem. I tako mi je onda malo-malo tu zagušivalo. Uzmem klešta i izčupam tu žicu da ostane gola osovina i više nikad problem. Što se tiče noževa isto radim kao cici. Pred pšenicu stavim nove noževe na sečku. Sa njima uradim pšenicu i soju. Kukuruz ne radim sa sečkom. Onda sledeće godine okrenem noževe i tako....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Sa dotresačima nisam imao problema ni na averu 11 godina a evo ni sad sa tucanom. Na tucanu sam imao jedino problem kad sam radio pšenicu punu sirka, ne znam kako je uspelo da se namota na osovinu i zaustavi je. Javio se senzor. Ja očistio i vidim da se oštetila žica koja je namotana oko osovine a čija je uloga baš da ne dodje do namotavanja. Na averu tog nije bilo pa nisam nikad imao problem. I tako mi je onda malo-malo tu zagušivalo. Uzmem klešta i izčupam tu žicu da ostane gola osovina i više nikad problem. Što se tiče noževa isto radim kao cici. Pred pšenicu stavim nove noževe na sečku. Sa njima uradim pšenicu i soju. Kukuruz ne radim sa sečkom. Onda sledeće godine okrenem noževe i tako....

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
Meni se na jednom mestu ta zica zamrsila.Znaci strasno.Jedva sam je isekao i izvadio.
 
Ja vam kazem nepotrebno za nase uslove. Od serije 5 Lexion ima kao na hederu spirala sa pikap prstima, samo naravno bez spirale, vise kao biter sa tim prstima. Tu ume da zagusi. Meni je jednom zagusilo na slamtresima zbog tih dotresaca kad smo radili malo jacu uljanu repicu. Znam mnoge koji su skinuli i nikad vise problema. To je odlicna stvar za brdsko-planinske uslove rada.
 
Hajde mi objasnite kako je dobro za brdske krajeve kada u ravnici zaglavi,šta se tek dešava na brdskom terenu kada kombajn ide niz brdo?
 
Ja od prošle godine imam Dominatora, imam te dotresače.
Prošle godine nije bilo problema nikakvih, a ove godine dešavalo se da se upali lampica, isključivo kad idem uzbrdo (veliki nagib), i to u kasnim popodnevnim časovima. Malo usporim varijator, za par sekundi ugasi se lampica, pa malo opet ubrzam, ne mogu na malom varijatoru jer počne da kopa i da skače kombajn.
Nizbrdo nisam imao problema, a logičnije mi je da nizbrdo guši. Dok sam radio sa zmajem znao je da zaguši kad je veliki nagib i jača slama.

Kad radim bez sečke nije bilo nikakvih problema.
 
E ja sve izbacio danas , sam . Bem te robijo , kad kazu skupo kombajniranje . Nisu isle remenice ,tj kajle , ja se vatim brusilice i unutra . Na kraju lakse izvuc kontra tele iz krave neg ono.
Sad mi samo treba neko da kaze da to treba biti unutra.
 
Hajde mi objasnite kako je dobro za brdske krajeve kada u ravnici zaglavi,šta se tek dešava na brdskom terenu kada kombajn ide niz brdo?
Ocekujes odgovor posle ovakvog pitanja, mislim nacina na koji je postavljeno pitanje, 🙃
Nema potrebe ulaziti u bilo kakvu raspravu oko nebitnih stvari. Nek svako radi kako misli.
 
Nazad
Vrh