Claas

Ja menjam nozeve na kosi svake godine pred sojom. Ali kod mene je skroz drugacija prica jer je flex heder i klizi na zemlji i samim tim i stabljiku od korova i soje sece skroz dole gde su najdeblji a nadje se i po koja cigla i svasta nesto.

A i nozeve za secku ( originale ) unistim jednu stranu za sezonu.
Zato je dobro valjanje glatkim valjkom za te flex hedere. Amerikanci valjaju ogromnim glatkm valjcima precnika moža 1.5m
 
Vlažna nikako , može i kasnije kad je visine 10-15cm , ja radio i kembridžom i ništa joj. Radim samo njive koje su pored puta , bude flaša ,lima , kamenja ili koja su krčevine ,kućišta..
 
Flex heder jeste dobra stvar, tu nema spora, al mislim da je to u nasem nacinu bavljenja poljoprivredom nepotrebno. Njive koje se rade gruberom, ili obrtnim plugom realno nemaju potrebu za tim tipom hedera. Plus nas teren je po prilicno ravan za hedere prosecne vlicine oko 5-7 m.
 
Ne poznajem Claas kombajne ali su mi se dva drugara žalila na zagušenje na slamotresima. Jedan ima problem u suncokretu kad ima dosta ambrozije (Tucano 430) a drugi ove godine nije mogao raditi repicu kako treba zbog tog problema tj.nije mogao sečkati slamu već ju je ostavljao(Lexion 560). Da li taj "dotresač" tu pravi problem i da li jos neko ima takvih problema?
 
Ne poznajem Claas kombajne ali su mi se dva drugara žalila na zagušenje na slamotresima. Jedan ima problem u suncokretu kad ima dosta ambrozije (Tucano 430) a drugi ove godine nije mogao raditi repicu kako treba zbog tog problema tj.nije mogao sečkati slamu već ju je ostavljao(Lexion 560). Da li taj "dotresač" tu pravi problem i da li jos neko ima takvih problema?
Da u repici ove godine je bilo i u soji zna biti problema kada je slama još žilava, repica stablo zeleno ili ima korova-ambrozija, loboda i sl., jednostavno slama tj ta masa stabljika ne propadne na sječku nego se zadržava iznad slamotresa , i zaguši, nabije se tu čudo mase gore dok ne upali senzor
 
Nazad
Vrh