Claas

Nikakve.Imam njegove segmente za pšenicu, mek materijal, deformišu se a morao sam da ih prepravljam da bi mogle da legnu na originalni ram.
Univerzalne i segmente za kukuruz imam iz originala, ono je dve svetlosne godine ispred Bečejskih.
 
To sa slabijim izvršavanjem se i meni dešavalo ove godine u pojedinim pšenicama. Obično su bile jače pšenice bez osja... Mi smo šine promenili sad pred žetvu i dešavalo mi se ponegde da neizvršava baš najbolje, ostane po neki komad klasa neizvršen. Korpa je podešena kako treba ali je dobro potrošena, ima dosta veći zazor u sredini nego na krajevima... Ne gine zamena... Trodelna je korpa. Može li tu neka zamenska da se uzme u kvalitetu, jel uzimao neko to u Peki beltu?
 
Ma cudna je psenica ove godine. Meni na NH prosle godine islo extra cisto i sve bilo izvrsavano bez greske. Ove godine dosta losije. Mislio sam da je problem jer radim sa univerzalnom korpom, ali na jednoj parceli odem do komsije radi sa zmajem isto i kod njega. pogotovo psenica bez brkova, tu je covek imao problema strasno, na zitnu korpu propadaju klasovi ne ovrseni. Prosle godine nisam ni jednom cistio sita od brkova, ove godine 3 puta, napuni se i blindira sito.
 
Ma cudna je psenica ove godine. Meni na NH prosle godine islo extra cisto i sve bilo izvrsavano bez greske. Ove godine dosta losije. Mislio sam da je problem jer radim sa univerzalnom korpom, ali na jednoj parceli odem do komsije radi sa zmajem isto i kod njega. pogotovo psenica bez brkova, tu je covek imao problema strasno, na zitnu korpu propadaju klasovi ne ovrseni. Prosle godine nisam ni jednom cistio sita od brkova, ove godine 3 puta, napuni se i blindira sito.
Isti slucaj i kod mene na NH, imao sam sofru super se izvrsavala i bila lepa cista ali punila je sita sa iglicama, imao sam apilko dosta teze se izvrsavao i ostajala zrna u plevi i po koje zrnce u vlat

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Na dominatoru 98 , lulu nekad nece da krene da otvara ,nekad oce. Skinem klip , on ukrivljen malo.
Usput vidim da ima lufta gdje se okrece. Sta tu ode? Na posetnju gdje se lula okrece

CK4LM3K.jpeg
 
Poslednja izmena:
Tu imaš 2 klizača koji se pojedu i potroše.Na klizačima postoje 4 mazalice koje se mažu na svakih 10 radnih sati, faktički svakoga dana ako misliš da ne zariba i napravi njesra.
3 mogu da se podmažu kad je lula zatvorena a 1 mora kad se otvori lula jer ne moze da se priđe.
Ako neće da otvara klip 99% je propalo pakovanje pa vrti ulje u krug.Imao sam taj slučaj, resen zamenom klipa.
 
Klip sam skinuo ,cak mu je sipka kriva , vidi se. Podmazujem redovno , ali je vec pojedeno bilo izgleda. To su vjer lajsne br 11 i 13. Dali mora ici lula dole ili.da ju pridrzim viljuskarem i skinem te lajsne?
 
Nazad
Vrh