Claas

Plasim se da mi ne pukne u poslu ,lajsna ne noz , a da nemam rezervu . Nije mi se to nikad desilo , al vidjo sam cesto kod drugih , kad su mi radili , pa skidaj nosi ,vari ...
Dali su to oni imali neki problem. Jel pukne nekome nekad kosa,nosac nozeva?
 
Pre će da pukne kad je tupa i kad je sve loše nego kada je sve onako kako treba.
Ne znam da nam je nekad pukla kosa, Zmaj je imao rezervnu, stojala fabrički u hederu, nismo je nikad vadili napolje ni da vidimo kako izgleda a kamo li da je menjamo.Novi noževi, novi dupli prsti, klizači, vođice i vatra.Claas je stigao 2018, zamenjeno sve komplet samo sam napravio ozbiljnu grešku i kupio Kineski Forged jer nisam znao.Sve popucalo te godine pa sam sledeće 2019 opet kupio sve novo ali Rasspe i na drugom mestu, evo ide bez problema, zamenjeno nekoliko noževa u međuvremenu a pokosilo je Boga oca svega i svačega bez pucanja kose.
 
Ne shvata se koliko su noževi bitni za pravilnu rezidbu, da ne čupa i ne žvaće. To važi za sve noževe i kontranoževe koji se mogu i oštriti. Puno lakše kombajnu i bolji posao.
 
Ja znam da sa dobrim nozem u soji vozis brzo kolko moze , a ako su losi nozevi i ides brze onda preskoci koju , ostane nepokosena.
A dupli prsti , koje su marke dobri?
 
Ja sam kupio kod Pekibelta zamensku celu, ali je sa nitnama. Radi odlicno pa kako se koji noz pohaba ja ga zamenim i stavim srafove. Inace bolji od originala je Radura/Schumacher.
Evo nek Cici kaze sta je bilo sa original nozevima na secki i sa Radura.
 
Plasim se da mi ne pukne u poslu ,lajsna ne noz , a da nemam rezervu . Nije mi se to nikad desilo , al vidjo sam cesto kod drugih , kad su mi radili , pa skidaj nosi ,vari ...
Dali su to oni imali neki problem. Jel pukne nekome nekad kosa,nosac nozeva?
Na averu polomim prut odma iza nosača kose. Skinem, stavim rezervnu. Radim par sati i ta pukne bukvalno na istom mestu. Odnesem, zavarim obe. Sutra dan opet pukne ta zavarena tačno na varu. E onda sve proverio i video da kugla na pogonu kose ima dosta lufta i tu dobija udarce. Original onda bila oko 8-9000 din. Nadjem jednog što remontuje te kugle i odnesem mu. Montiram, radio pola dana i opet pukne kosa. Pogledam kuglu a ona još više lufta ima sad nego pre što je bilo. Odem u almex, kupim kuglu novu i novu kosu komplet. One dve zavarim i jednu stavim na heder. Nova ostane kući nek stoji za nedaj Bože. Od tad samo noževe menjao, kosu novu nisam nikad ni stavio. Prodat tako sa tim varenim kosama...

Sent from my SM-A546E using Tapatalk
 
Prosle god je slama dugo bila jaka, a tamo gde je lezala voda bila skroz zelena. Ja kao usporim kada sam dosao dotle, ali nije bilo dovoljno. Taman bio znak da batalimo i vrsemo druge njive. Novu original rezervnu nisam ni montirao, dok sam presao u drugu njivu cale stigao da zavari i donese. I jos uvek radi...

Послато са M2002J9G помоћу Тапатока
 
Ako je noz dobar odradi bez problema njamanje 300 ha, sto soje sto psenice. Vise sam se namenjao ostecenih nozeva nego istupljenih. Bude da pukne i po pola i da se okrnji mali komad, al retko da se bas istupi da ne sece. Bitno je i kakvi su dupli prsti, oni seku.
 
Bitno je da bude noz uz noz da nema lufta izmedju da ne zvace onda sece bez obzira koliko je tup noz,moze uopste da nema ostricu

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh