Claas

Sa prednje ne treba, nazad može a i ne mora.Na Zmaju su išle 2 matice bez podloške, na Claas-u 1 matica sa podloškom.
 
Stavicu nazad podloske, mozda je neko koji je skidao pre mene pogresio i zamenio mesta

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Platna ne treba, al var treba. Ne mozes tako menjati sine doba. Mora dob dole, gramaza, varenje, balansiranje...
 
Па јели не може да се балансира на лицином месту? И какав вар, питам јер код мене су поред шрафова шине још и варене на доб!?
 
Dob sa 6 sina mozda i mora da se ne skida, al sa 8, a pogotovo sa 10 sina mora na radni sto. To su ogromne brzine i sile na krajevima sina i trebalo bi da se odradi kako treba. Vare se sine iznad svakog vijka.
 
Jel trese imalo kombajn kad se to odradi kako treba? Gledam neki lexioni imaju mirnu kabinu kao da nije ni upaljen
 
Dob sa 6 sina mozda i mora da se ne skida, al sa 8, a pogotovo sa 10 sina mora na radni sto. To su ogromne brzine i sile na krajevima sina i trebalo bi da se odradi kako treba. Vare se sine iznad svakog vijka.
Е тако су код мене заварене изнад сваког вијка. Нисам се сусретао са тиме и мислио сам да је неко нешто буџио, али комбајн не тресе па се нисам ни секирао што је варено. Ко ради то балансирање?
 
Moje sine su originalne, prve njegove. Sad su na oko 7 mm, a po preporuci idu do 5 mm. Svaka je zavarena iznad srafa fabricki. Da nema tog vara pa jos i da se ne mora nosti na balans, al sa varom mora. Dob sa 6 sina ima mnogo manji prcnik i samim tim i sile su blize osovini. Dobovi sa 8 i 10 sina su veceg precnika pa su samim tim i vece sile na krajevima.
Ako kupite dobre sine greh je ne zameniti i lezajeve, a kad menjate lezajeve onda je vec i dob skoro dole. To je po meni najbitniji deo kombajna i treba voditi racuna o njemu.
Da se ne lazemo vecina nas nece skidati dob, vec ce balansirati kako zna i ume, ali ja kazem sta bi bilo dobro.
Sto manje vibracija manje problema. Te vibracije se prenose kroz ceo kombajn i cesto znaju da budu oni "gremlini" ::000::
 
Dob je dobro balansiran kada se ne vrati unazad kada stane ako sam dobro shvatio, primetio sam da ima zavijen sraf na jednoj zvezdi gde nalaze sina cemu li ona sluzi?
 
Tipa ovako nesto : https://www.kupujemprodajem.com/oprema-za-poslovanje/trgovina-oprema-i-aparati/precizna-vaga-wbtsd-preciznosti-0-1-g/oglas/136376310?filterId=2012382763Dali si merio(vagao) sine?Ne bi smeo da se vraca napred-nazad vec kad uspori da ostane u mestu.Moraju se meriti pre ugradnje i po potrebi brusilicom malko skinuti sa krajeva kod onih tezih.Moras imati preciznu vagu koja meri u grame.Mi koristimo digitalnu do 10kg .Max razlika u tezini svake sine ne sme prelaziti 20 grama.Radili smo ovako na sigurno desetak kombajna i nikad problema.Sto kolega gore kaze nabolje je svakako dob odneti na balansiranje,ali moze i ovako kako sam napisao.
 
Ja sam zamenio prošle godine šine na dobu na Megu, nisam ništa balansirao, ide kombajn lepo nema nikakve vibracije. Više je tresao pre zamene, izvadio sam iz doba sigurno jednu ručnu kolicu prašine, zato što sve kulture radim sa blindama, nikad ih ne skidam pa ta prašina se samo nagomilala u dobu.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Tipa ovako nesto : https://www.kupujemprodajem.com/oprema-za-poslovanje/trgovina-oprema-i-aparati/precizna-vaga-wbtsd-preciznosti-0-1-g/oglas/136376310?filterId=2012382763Dali si merio(vagao) sine?Ne bi smeo da se vraca napred-nazad vec kad uspori da ostane u mestu.Moraju se meriti pre ugradnje i po potrebi brusilicom malko skinuti sa krajeva kod onih tezih.Moras imati preciznu vagu koja meri u grame.Mi koristimo digitalnu do 10kg .Max razlika u tezini svake sine ne sme prelaziti 20 grama.Radili smo ovako na sigurno desetak kombajna i nikad problema.Sto kolega gore kaze nabolje je svakako dob odneti na balansiranje,ali moze i ovako kako sam napisao.
Sine nisam merio nego sam ih odmah montirao, kad ga zavrtim on se vrati nekih 10cm nazad, ali nisam skinuo remen od bubnja mozda ga i to vraca nazad?

Послато са SM-G975F помоћу Тапатока
 
Kod tebe je varijator kod doba?Ako nije komplikovano skini kajis pa proveri.Na kraju mozes i upaliti kombaj i pusti vrsalicu na najnize obrtaje i gledaj kako se ponasa.Pisi nadalje u temi slobodna diskusi o zitnim kombajnima da ne spamujemo u ovoj temi.
 
Nazad
Vrh