Claas

Mi na 96 prosle godine vise nismo stavljali blinde uopste u kukuruzu.
Menjali samo korpu i odlicno je radio.
Za ovu sezonu sigurno opet necemo ih stavljati.
Menjali smo samo korpu posle psenice pa cemo raditi i suncokret i soju sa kukuruznom.
 
Ja samo pšenicu radim sa pšeničnom korpom, odmah posle pšenice ubacim kukuruznu, suncokret, soju i kukuruz radim sa istom korpom, blinde su uvek postavljene, samo menjam hedere.
 
Mislim da je nas Mica 967 neki dan pitao za zastitne limove iza tarupa za conspida. Ja sam ih napravio neki dan i nije nesto komplikovano, ako je na ove mislio sa slike.
20210830-143630.jpg

20210830-143640.jpg
 
Ja radim i suncokret pa cu se odluciti za kukuruznu korpu. A kako da prepoznam na adapteru za kukuruz da li ima onu ,,grickalicu" ili ne. Imam adapter claas mp 5. Sada sam ga kupio nisam radio sa njim
 
Ja radim i suncokret pa cu se odluciti za kukuruznu korpu. A kako da prepoznam na adapteru za kukuruz da li ima onu ,,grickalicu" ili ne. Imam adapter claas mp 5. Sada sam ga kupio nisam radio sa njim
Ti na mp5 Mozes da imas eventualno nozeve na okidackim valjcima ili da nemas nista. Nikakve grickalice, roto diskove i sl. Stari je to adapter, njemu fabricki ide secka kao na zmaj beracima ili je nema uopšte ili je neko naknadno ugradio roto secku
 
Ok. A jel ima neko adapter MP claas a da radi sa dominatorom 66 sa njim. Zanima me kako da izvedem pogon adaptera. To je bio adapter sa 5 redi i sad kad je skracen na 4 reda on je previse blizu kardana na kombajnu.
 
Isti problem sam imao na Capello šesto redni na sklapanje, nepunih 30cm izmedju krajeva kardana kombajna i adaptera, žive muke da ga ubacim. Ja sam resio ovako, stavim jednu stranu, pa drugu i stavim lanac i kopču preko i gotovo.
240b882cc1da199e39344555f2de072c.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
 
Isti problem sam imao na Capello šesto redni na sklapanje, nepunih 30cm izmedju krajeva kardana kombajna i adaptera, žive muke da ga ubacim. Ja sam resio ovako, stavim jednu stranu, pa drugu i stavim lanac i kopču preko i gotovo.
240b882cc1da199e39344555f2de072c.jpg


Послато са Mi_6 уз помоћ Тапатока
Za tu opciju sam se i ja setio ali kada sam ga zakacio kod mene je problem sto nisu u istom pravcu nego je kod adaptera treba pogon da bude malo nize i malo duzi da bi bio u istom pravcu sa kardanom kombajna
 
Nazad
Vrh