Chat u svinjarstvu

Da razjasnimo.
22.000 kosta gajenje tovljenika.Prase+ hrana do 120 kg telesne mase.

Plata radnika,struja,voda,lekovi,amortizacija objekta,dodatni troskovi i profit farme NE ULAZI U TU CENU od 22.000.
Naravno postoji i porez na dobit od 10%,ako se vecinom radi legalno.

Da li postoji neka subvencija po tovljeniku?

Mali mogu da ugase odma proizvodnju.
Veliki bez xxx+pdv ce se dezintegrisati brzo.
Koliko je to "x",nisam pametan.

Sve ostalo na veliko ako"funkcionise" je neka vrsta pranja novca ili tasna- masna biznis.


Kiosk pljeskavica ostavi cisto oko 2000 evra mesecno gazdi...Na prometnom mestu.
Nisam siguran da mali svinjar zaradi 2000 evra mesecno...
Zarada je ono sto ti ostane kad sve platis ,kupis i zavrsis mesec zdrav i sitog stomaka.Porodicno.
 
Prakticno 100 kg prirast za 3 meseca.
Imas li mozda prosecnu potrosnju hrane za 100 kg prirasta?
Ukupna konverzija mi je bila 2,73kg, dnevni prirast 990gr..Ocekivao sam dnevne priraste min 1000gr ali nesto su zeznuli oko genetike ovi sa farme svi koji su kupovali ove godine od njih svi se zale da nije to to kao pre sta je bilo.
 
Zdravo ima li neko od kolega mozda da prodaje Joksir nazimice ili krmace?
Morao sam nekoliko svojih krmaca da prodam nisu mogle da ostanu suprasne, pa bih sada kupio druge

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Kada smo unistili privatno.
Da se nadovezem na svoj post. Pisalo se u nekoj temi kako su se prestale raditi baste i vocnjaci cak i u okucnici jer se izgubila racunica. Jeftinije je otici u neki mega market pa kupiti sve od krompira, salate i luka do jabuke i kruske bilo za jelo ili za rakiju. Tako je i sa svom stokom pa izmedju ostalog i svinjama. Zasto ne bi svako poljoprivredno domacinstvo moglo da ima bar jednu krmacu i za sebe da ima koje prase i tovljenika, mozda ovcu i jaganjce. Za krave je vec druga prica jer je veca obaveza i iziskuje vise vremena. Nekima smrdi pa tako uce i svoju decu, dok je nekima mrsko ustati da se stoka nahrani i istimari ili preko dana obilazi. Povela se ovde rasprava i oko isplativosti tova cak i kod pilica. Mnogi se hvale kako kupe meso pa prave preradjevine i td i td. Izgubili smo nesto sto je krasilo nekadasnje gazdinstvo, tradiciju koja ce se tesko vratiti u nasa dvorista jer nam sledece generacije nece ni znati o cemu pricamo.
 
Прича не вреди, па ни овде на форуму. То "јефтино" ће доћи на наплату.
Сада свако мало веће село има продавницу брзе хране, можеш да наручиш основно пилетина, свињетина и покупиш за 20-так минута. Од свих њих знам за једну кафану да има свежу робу(ја им продам).
 
И опет имамо вређање здраве памети. Некоме се негде исплати да "направи" ово прасе, транспортује и прода. Само не овде. Морају житарице да се продају. Још су мало дигли тензију и спустили цену са ограниченом продајом.
Па за кога они у иностранству купују толику робу, и добро плаћају?
Видели смо либерално тржиште на делу, мало короне мало рата и паника.
Још нисмо и надам се да нећемо доћи у неку гадну ситуацију ако се ово у украјуни прошири.
У супротном угасили смо, ни не знамо колико имамо робних резерви.
Ево на примеру шећера. Је ли могуће да има толико домаћица да су све јесенас покуповале за зимницу? Нешто ми говори да је маса шећера спремна за извоз ако већ није и отишао.
 
Nece niko da tovi ni za sebe znaci lakse mu da kupi krs iz mesnice nego da utovi za sebe par komada i zakolje kod svoje kuce friskog mesa ,jbg svi znaju da racunaju kazu nemaju racuna a otkad se za sebe racuna ,ja nisam nesto skolovan covek al sam se nasluso matematicara sa jedva zavrsenom osnovnom skolom.Moja matematika je ovakva danas zaklan obradjen jedan pajcek od 200 kg iz mog obora u moj zamrzivac nikad lecen jeo domaci kukuruz non gmo sojinu pogacu i svapski premiks ,meso prvi put zamrznuto u mom zamrzivacu sa rokom upotrebe naredna 2 meseca znaci nije sto puta odmrzavano i zamrzavano iz nekih robni rezervi iz doba hitlera.
 
Nazad
Vrh