Chat u svinjarstvu

Za par dana vakcinišem krmače na 70-ti dan protiv ešerihije coli, da li postoji mogućnost ako se nešto ne odradi kako treba da krmače pobace?
 
Za par dana vakcinišem krmače na 70-ti dan protiv ešerihije coli, da li postoji mogućnost ako se nešto ne odradi kako treba da krmače pobace?
Jeste li vi kupili vakcinu ili vam radi neka Veterinarska stanica?
U mojoj okolini sam zvao sve redom i vece i manje stanice i niko ne radi to, jer ne mogu odmah da potrose sve doze.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Za par dana vakcinišem krmače na 70-ti dan protiv ešerihije coli, da li postoji mogućnost ako se nešto ne odradi kako treba da krmače pobace?
Mala je verovatnoca da krmaca pobaci, ali se postavlja pitanje koji soj eserihije je u pitanju jer ih ima mnogo, lako se moze desiti da vakcinises a da opet bude problema jer sve opet zavisi koji je soj u pitanju, najbolje je pratiti prasice u prvim danima zivota i udarati inekcije
 
Da li neko dobija subvencije za krmače? Koja je procedura za ostvarivanje prava na subvencije za krmače?
 
Danas smo sijali jednog jer su mu popustili misici na zadnjici, pa iskoristili priliku dok je bio van boksa da ga izmerimo.

39ti dan tova, danasnja kilaza 74kg na 39ti dan tova, to su ti ekstremnci imam i od preko80+kg. Toliko od mene;)
 
Jednonpitanje za komsiju , posto ja neradim svinje. Tovljenici , ima ih trenutno od 70 do 150kg ,podijeljeni u boksove po velicini kolko sam vidio . Po 30ak u boksu . Desava se , kod vecih pogotovo , da napadnu jednog dok ga ne ubiju ? Sta je to ? Dali tu pomaze kanistop?
 
Pa kanibalizam. Krenu od grickanja repova, usiju,osete krv i povilene. Neka rešenju su lanci da grickaju, zemljana cigla itd. Pomaze kanistop ali koliko sam skontao javlja se zbog raznih faktora. Pretrpanosti bokseva, lose zoohigijene, hrane itd.
 
U ovom slucaju , ne krece od grickanja usiju itd , vise mi lici na neko ludilo , , kako sam ga razumio , malo je pretrpano , i ako se neki , karikiram , uplasi u guranju i krene da skici , onda svi krenu na njega , i koji su manji ?? Doduse odma sam mu reko , hrani svim i svacim , najmanje zitarica ??
 
Čime može da tovi svinje ako ne žitaricama,i ja sad imam taj problem prvi put a u pitanju su prasići oko 30-tak kila i jedu dobar koncentrat stavio sam lance bacam im ugalj i čekićem istucam staru ciglu i malo je bolje za sad
 
Осете најслабију и болесну свињу међу њима. То почиње због неког дефицита и стреса. Може бити и да је пренасељено. 0,6-0,8 м² је потребно по товљенику.
Барбула, највероватније ти премикс прави проблем. Може се десити и код сточних резанаца ако се убацују у храну.
Боља је варијанта променити премикс.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
И са тим се прехранило али до одређеног процента. Проблем је у перју живине. У њему се налази фосфор и не знам још шта. Настају пролапсуси, ране по кожи и остале промене које изазивају токсини. Код нас је забрањено. Али има свега.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Сано је пре 4-5 година убунарио овде велике товљаче. Пробај 50-так кила умешати од другог произвођача. То што си ставио ланце и циглу треба увек да је у свињцу. И само смирује проблем не решава га.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Pravo da ti kažem probavao sam sve i svašta i uvek sam se vraćao na sano,sa drugima je sve lepo izgledalo ali na vagi razočarenje dok sa sanom budu teški kao tuč da ne veruješ, doduše zadnji eksperiment sam imao sa deheus i nije bilo loše tako da ću možda opet probati njega ali mislim da je soja veliki problem jer je svaka tura različita neka bude sitna neka krupna a boja od skoro bele pa do braon i sumnjam sa njom naviše mućkaju i krste je
 
Moj cica kako mi kazemo , stric , koji je inace kuca do nas i imanje medji , inace tu mu je iza zemlje 5 do 10ha neznam suma od oko 6ha povezana sa stalom do kuce usk8m koridorom ograde , sva suma je ogradjena bodljikavom zicom i tu drzi svinje . Suma mog oca je isto ogradjene zicom , oko 5ha , inace su sela ovde takvog tipa ,nisu usorena , svko je na svojoj zemllji . Tu je deda pokojni drzao svinje i krave mi sad nemamo stoku zasad . Suma je hrastovo grabova i svinje tu se muvaju i male i stare svi zajedmo . Kako on kaze ,stric,stedi do 30 posto hrane zato sto hodaju i rove po sumi , i veterinar ne dolazi.
 
Nazad
Vrh