Chat u svinjarstvu

Koja je sad cena kada bi se poručili?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
То је и пре било нерегулисано само су жмурили на оба ока. Фиктивно издаване маркице па узимана субвенција. Циљ је да буде као код говеда. Крава-теле. Тако исто крмача обележена тако и прасад. Односно кад се обележавају прасићи на потврди мора да се напише број потврде крмаче. У селу је то могуће урадити али како на великим фармама.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
Samo redom ko oće slobodan je da dođe i proverava,npr.do je zobnatica imala svinje traže pasoš toliko komada,potvrda da je pelcovano a koje se svinje tovare nema veze,i samo se sa potvrde smanjuje stanje dok se ne potroši br. svinja sa te potvrde.
Tako i ovo koja krmača ta krmača i vozdra.
 
И како ће да добије субвенцију? На пасошу једни бројеви а на линији клања други. Или нико не гледа.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Postavi neku sliku,treba mi informacija koliko te kostao komad po kg svejedno,jer.sin treba da tovri sutra I odma krece u nabavku prasica ,odustaje od prasica iz otkupa.samo sa farmi.
 
Postavi neku sliku,treba mi informacija koliko te kostao komad po kg svejedno,jer.sin treba da tovri sutra I odma krece u nabavku prasica ,odustaje od prasica iz otkupa.samo sa farmi.
Ne znam, jer mi smo ovo rezervisali od jula meseca. Ali tu je cena na 280-290+pdv ali otisla je vec gore sad ja mislim da je i 300+pdv a nemaju slobodno nista narednih mesec ipo dana.
Hvala odgovor stigo pre postavljenog pitanja
 
Jutros na pijaci u Draginju bila inspektorka i vracala ljude koji su dosli sa neobelezenim prasicima.
 
Nista novo, ovde jure godinama ali se ljudi snalaze i tako

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Generalno ako ljudi daju tu prasad na klanje onda ih podrzavam ali ako prodaju nekom za dalji tov onda nisam na njihovim stranama.
Ako bih uzeo robu za tov najpre bih otisao kod nekoh mini farmera koji radi ozbiljno ako bi mi trebalo do 100kom ako vise onda samo neke farme velike gde imaju tu kolicinu poput mz uniona, asprom, esentiko itd.
 
Ovde većinom otkupljuju klanice Trlic, Agropapuk itd. Retko sta da ide za tov. Sada je velika pomama za prasicima da se pokupuju sto jeftinije i zalede, i pred Bozic puste u promet.
 
Nazad
Vrh