Chat u svinjarstvu

Rađen je objekat da se što manje radi, nema problema sa promajom i temperaturom.
@AgroKs Kako šteti jama ispod krmačama i prasicima?
 
Pa preporuka je zbog amonijaka,da ispod grla budu kanali za osoku,koji vode u sabirnu jamu koja je van objekata. Ja nemam mesta za jamu van objekta. Da li bi mogla jama ispod njih,da se iskoristi temelj od objekta a da se prazni cesce. Ispravite me ako gresim
 
Kod mene je jama ispod objekta, nisam primetio štetnost na krmače i prasice. Jedino što ventilatori rade non-stop u odgajalištu, da izvlače vazduh iz objekta jer se oseti amonijak kada se ugase. Dok se kod krmača samo leti pale ventilatori.
f1d8b37a7fa5e9004880eff562121ced.jpg
 
Poslednja izmena:
Ventilator moraš imati svakako, bez obzira gde jama da je. U tovilištu imam takođe ventilatore koji rade stalno leti, a jama je van tovilišta.
 
Velicina boksa je 2.5mx 1.85. Inace poatavku i broj boksova mi dikyira objekat. Ovo je preradjeno staro prasiliste. Ne moze vise da se cisti, strada se sbaki dan 2x dnevno lopataj. Ispod je kosina i pozadi je sabirna jama. Vrvt bi bolje bilo da je sabirna napolju, ali kazem prerađeno je pa ne moze sve po ps. 4boksa su urađena a ovamo izmedju panela i vrata se planira za prasad, poato je veliki "hodnik". A koliko ce da kosta, iskreno jos nike stavljenk na papir.
 
Nazad
Vrh