Chat u svinjarstvu

Sa lica mesta
d8ea0c0b3dacbcfd28fe72bfca1b5842.jpg


Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Погледај и како су сечени зуби. Деси се да кад сисају гризу једни друге и ране крену од уста. Изгледа као жива рана.
 
Ova tura do juče nije imala problem i ja ujutro u svinjca a on pun bijelog proliva i oni se kalupe i stišću kad leže..
 
Kad smo svi vec aktivni u temu,gde nabavljate dekstrozu,da li je to ona iz zdrave hrane za ljudsku upotrebu? Ona je preskupa
 
Имаш ли могућности, остави га поред залучених крмача или поред назимица. Треба му мало побуде, овде смо тако радили да убацимо две назимице које траже са нерастом или мањим крмачама.
Pobuda je čudna stvar. A da se ubaci u hranu malo neke šljive, kao dodatak.
 
Za cega koristite dekstrozu??
Dobra je za krmace odmah nakon prasenja da se brze povrati. Posle odvajanja prasadi je isto dobra za krmacu da nabaci brzinski malo masti na sebe pre oplodnje. Zimi, kad je hladnije, posolim prasadima hranu posto im odlazi dosta energije na zagrevanje tela pa slabije napreduju.
Moze i grozdje da posluzi ako se ima i ako je sezona.
 
Dobra je za krmace odmah nakon prasenja da se brze povrati. Posle odvajanja prasadi je isto dobra za krmacu da nabaci brzinski malo masti na sebe pre oplodnje. Zimi, kad je hladnije, posolim prasadima hranu posto im odlazi dosta energije na zagrevanje tela pa slabije napreduju.
Moze i grozdje da posluzi ako se ima i ako je sezona.
A gde nabavljate dekstrozu?
 


U procesu izrade. Skoro sve sami, jedino je majstor betonirao. Lupali, kopali, varili. Ja lepio plocice. Jesu ljubicaste, ali nasao ih po 350din kvadrat i uzeo da svasta nesto polepim. Ne moze vise da se cisti. Stradasmo cisteci ujutru, uvece. Jos kada prasici budu pred zalucenje, to bude djubreta mila mayi...
 
Krmačina glava ka zidu? Svuda sam video da tako ljudi postavljaju boks, ali krmača se prasi dva puta godišnje a hrani svaki dan.
Kod mene su boksovi okrenuti glave ka hodniku, vrlo brzo i lako hranjenje.
 
Znam da ima prostor, ali treba da preskoči da bi došao do mesta gde hrani.
Kod mene iz hodnika se hrani
a541960b4578f5c468a793494c73d06b.jpg
 
Боље да глава буде према зиду а прасад према средини објекта. Мања промаја и стабилнија температура.
Већ смо писали у другим темама какав би објекат требало бити.
 


U procesu izrade. Skoro sve sami, jedino je majstor betonirao. Lupali, kopali, varili. Ja lepio plocice. Jesu ljubicaste, ali nasao ih po 350din kvadrat i uzeo da svasta nesto polepim. Ne moze vise da se cisti. Stradasmo cisteci ujutru, uvece. Jos kada prasici budu pred zalucenje, to bude djubreta mila mayi...
Svaka cast,milina za raditi,apoteka.
Da li je jama ispod ili samo kanal za osoku?Planiram u nekoj buducnosti da radim slicno,ali nemam bas mesta za jamu van objekta,a kada je ispod svinja kazu da baz steti krmacama i malim prasicima.
 
Nazad
Vrh