Chat u svinjarstvu

5 kom 165 kg prosek samo salo istopili u mast ni jedan cvarak, ledjni kaisevi 5 mm masnoce sve morali u kobasice da dodamo, backa prasad i sano i sacma
Kod komsije 6 kom 170 kg dve oranije masti sa salom ledjni kaisevi 3 do 4 cm bergo premix i sojina pogaca mali radinci a prasad iz Lacarka dambredi tako nesto. Ulaz isti kilazom njegovi mesec ipo duze tovljeni e sta je tu uticalo bem ga
 
Poslednja izmena:
Nemam sad sliku slanine al kad bude gotova sa susenjem slikam poprecni presek, sto bi se reklo Adidas
Ostavljena samo slanina sa rebara, pocupana rebra, ovo sve islo u mast.

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ne valjaju te svinje skroz bez masti. Treba da ima svega po malo. I mi mučimo muku sa mašću, zadnje 3 godine tovljenike za sebe, posle 60kg hranim trećina ječam, trećina kukuruz, trećina pšenica, totalno bez soje ili supera. pietren+durok je u pitanju. I opet nema masti, prošle godine sam morao da kupim slaninu od kuma da bi i mi imali malo slanine....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Pintrena i Duroka cime god da hranis takve su svinje, narocito pintren takoreci da nema masnoce.
Joksir i landras su umereniji, mada ni tu nema nesto preterano masnoce za cvarke

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Jbg ja sa pre isto tovijo bergo i sojinom pogacom i prasad sa severa backe jorkir landras ponesto krvi pijetrena ista kilaza 165 kg i tako i masti oko dve sa salom oranije na 5 do 6 kom a sad sam promenio genetiku farmu i hranu, pijetren durok nesrast trorasni hibrid skratio tov za 15 dana smanjio konverziju za 10 posto i vise i nema masti panika u kuci.
 
Jbg ja sa pre isto tovijo bergo i sojinom pogacom i prasad sa severa backe jorkir landras ponesto krvi pijetrena ista kilaza 165 kg i tako i masti oko dve sa salom oranije na 5 do 6 kom a sad sam promenio genetiku farmu i hranu, pijetren durok nesrast trorasni hibrid skratio tov za 15 dana smanjio konverziju za 10 posto i vise i nema masti panika u kuci.
naravno e sad to je opet sto kazem farma i tebi naravno da bolje kraci tov

mi koji drzimo po radi sebe i da imas da prodas,jbg nista mi ne znaci to sto ga hranim duze mesec dana

11meseci zivota kod mene moraju biti od 220-250kg da ga jebes.....bez soje


problem i kod nas nema masti a ni slanine,prosle pojeli sve u oktobru,ove imamo jos manje....moramo dokupiti
 
06993eacc38b000af1d96d7c6863f8ce.jpg


Slanina od dve krmace kilaza 240-250kg kupljenih pre 4 god na edu farmi. E sad da li je zbog hrene ili genetike ne znam. Ali mislim da je vaznija kvalitetna hrana jer kod nas je generika dosta dobra godinama u nazad..
Bas bi voleo da uhranimo par komada neke “lose” genetike sa istom hranom pa da vidimo razlike hoce li biti. Inace i kod nas se mast kupuje :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A gde su krmače?Zašto je sad bilo nestašica
Pitanje nazimice kakve će biti,barem 30-35% ide u škart.
A na kraju nisam ni ja od juče,video sam već krmaču,svaki dan ih gledam
 
Veliki tovljaci i svinja i junadi moraju ili ce morati da uvoze prasad i Telad jer domace robe slabo ima ili nema, za slave i praznike bice ovako guzva i skok cene a gde su svatovi i proslave, mali proizvodjaci prasadi su nestali ili nestaju i zato je takva situacija
 
naravno e sad to je opet sto kazem farma i tebi naravno da bolje kraci tov

mi koji drzimo po radi sebe i da imas da prodas,jbg nista mi ne znaci to sto ga hranim duze mesec dana

11meseci zivota kod mene moraju biti od 220-250kg da ga jebes.....bez soje


problem i kod nas nema masti a ni slanine,prosle pojeli sve u oktobru,ove imamo jos manje....moramo dokupiti
Kazes bez soje?? Koju si onda dopunsku smesu koristio??
 
Nemaju baš svi nazimice sada da bi sutra puštali nerasta, potrajaće to duže od 7 meseci, ali je neminovno da će se desiti....
@coci064 kantu kukuruza, kantu ječma i kantu pšenice prekrupim i ništa više posle 60kg telesne mase. Jedu po volji i eto ih oprašeni 2 aprila sada imaju 190-200kg. I nisu apsolutno masni.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Ma koja crna kuga, to je jedan delić nestašice. Kod nas u selu otkako je kukuruz bio otišao na 40 dinara mogle se na prste nabrojati sve krmače u selu.....
Kasnije se kuga u srbiji "pojavila", pobili su nešto svinja, neko blizu lonca je uvezao prasad iz danske, masno zaradio i legla stvar.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh