Chat u svinjarstvu

Gde ima seme da se uzme najbliže Zrenjaninu?
Oprašena krmača 4 nedelje prasići pod njom, danas da me uzjaši u svinjcu kada sam sipao hranu. Stala kao kamen kada sam je stisnuo po leđima......

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Око 400 000 динара нов, са којим радим тренутно. Инвестиција која траје 10 и више година са нормалном употребом. Ово ми је четврти. Има и јефтиније.
Sve je to u redu, ali je malo krmaca po gradu i po okolnim selima pa im se ne isplati takva investicija.
 
Ветеринари су већином узимали само једну сонду за преглед, првенствено за велике животиње. Другачија сонда је потребна за преглед свиња. Има и до тога. Друга ствар обученост да знаш шта гледаш. Који каже да гледа са сигурношћу од 100% поздравите га пуно.
 
Прва слика, крмача би требало да се праси за пар дана али нема видљивог стомака ни вимена. Није извађена као повађалица. На слици се види једва (4-5цм) обриси грудног коша. Нешто се десило и није се плод развио.
Друга слика, ембриони стари 50-ак дана. Тамно је ембриона течност а светло ембронално ткиво.
787ba4e33621e397d393b26b1e58305f.jpg
f72def6b662e1c9c8829a0b52dda82c8.jpg
 
Sta da kazem kad meni veterinar dolazi pregledati ultrazvukom za 300din . Naravno ne za komad nego uvek ga zovem kad krmace prodju 28 do 30dana od kad je osemenjena. Juce bio i od 6kom 1 nije ostala suprasna...a nisam primetio da je ponavljala.
Mozda vam se cini mala cena ali i meni je to puno opet za 15min posla. Mozda si mislio veterinar pa plus iz drugog sela pa plus 1 krmaca samo....pa onda veca cena,ali ne vidim zbog cega bi bio skuplji od goriva neke nadoknade sto se usmrdio i spasao me hranjenja 3 meseca za dz. Vredi ultrazvuk platiti svake pare.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Наравно, и према прегледу планираш шта даље. Та што није остала супрасна, на колико дана је прегледана и у каквој је кондицији.
 
Nukleusova krmaca je u pitanju...godiste 2020 cca 250kg dugacka u 3 lepe a uska. Osemenjena 18.10. Znaci evo ni 2x nisam primetio da je ponovila. Dobila je juce pg600 pa cemo videti...naravno promenio sam joj mesto,ubacio dekstrozu....

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Sta da kazem kad meni veterinar dolazi pregledati ultrazvukom za 300din . Naravno ne za komad nego uvek ga zovem kad krmace prodju 28 do 30dana od kad je osemenjena. Juce bio i od 6kom 1 nije ostala suprasna...a nisam primetio da je ponavljala.
Mozda vam se cini mala cena ali i meni je to puno opet za 15min posla. Mozda si mislio veterinar pa plus iz drugog sela pa plus 1 krmaca samo....pa onda veca cena,ali ne vidim zbog cega bi bio skuplji od goriva neke nadoknade sto se usmrdio i spasao me hranjenja 3 meseca za dz. Vredi ultrazvuk platiti svake pare.

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
Nije sporan posao koji se odradi ultrazvukom nego mi mala cena usluge i to sto ocekujes da ti dodje i naplati koliko je potrosio goriva.
 
Gorivo nek racuna kao u radovima u ratarstvu pa nek je 4xcena nafte opet ga ne izadje skupo. Koliko moze da predje. Do mene ima 5km....kolko moze da ga izidje? Moze samo jeftinije od ovog po nekoj mojoj racunici. Dao sam mu 2.000 za 15 min posla i presao je tamo i nazad iz ambulante 10km. Nije mu dosta? Nemoj da procita i nemoj da dizes mu cenu

Sent from my SM-A546B using Tapatalk
 
Sta jos primenjujete kad krmaca ili nazimica nece da traze? Bez obzira sto je nerast u svinjcu pored. Osim hormana vredi li jos nesto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Промена количине и протеинске вредности хране, витаминска терапија, промена места, спајање са другим крмачама или товљеницима да се мало побију, промена објекта.
 
Nazad
Vrh