Chat u svinjarstvu

Krmače ne moraju da budu umatičene, razlika je što na umatičene dobijaš veći koeficijent zemlje

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Meni je problem samo sto ja imam nekih 20 krmaca i nazimica ,ni jedna nije umaticena, ali sve su obucene na elektricne cobane 220v , ogradio sam im vocnjak i hrastovu sumu nekih 5hektara, i tu ih drzim 110 dana , i onda 110i dan ubacujem u stalu na prasenje .. Sad mi je mrsko da ih prodajem pa da obucavam ponovo nazimice na struju i sve to .. Tako da ako bi neko imao na prodaju papire :) nek se javi
 
Papire za umatičene krmače? :D Nisam čuo da je iko to radio

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Kako sad idu rokovi za subvencije za tovljenike? Tj od kog datuma se računa nova godina?
 
Da to kontam ali od kojeg datuma važe za sledeću godinu... Kao što je ranije bilo od 1 jula.. Juče sam poslao zahtev a sad ispada da ću možda za par dana isterati još jednu turu pa ne bi da mi propadnu pasoši.
 
Да на то мислим. Ако је већ толико висока супрасност и виде се стомак и виме онда ок. Само транспорт после 2/3 гравидитета је опасан.
 
Kako se sada krecu cene gotove hrane za tov? Nesto gledam gebi, dodje na 57,7 po kg
Patentovo s1 izdje 60din na malo a na 500kg ili vse jedno 4din jeftinije. Juče se raspitivao. Dok je imuno fud 117.5 na malo a na veliko isto par dinara jeftinije.
Ostalo mi kukuruza pa kontam da mešam malo da se potroši.
 
На ово скини 10% на количину преко 500 кг.
ccc2d91ce5f402d339fb6edc087aa481.jpg
 
Nazad
Vrh