Chat u svinjarstvu

Bio mi je profesor sa Novosadskog fakulteta za šaliranje, kaže loše su mi nazimice koje je šalirao, treba da imaju više mase. Takođe loši uslovi u objektu.
Nazimice stare 166 dana, 108kg mase.
Objekat napravljen pre dve godine.
Posle njegove priče ga pitam za savet oko ishrane, da li je dovoljno 20% sačme ili mogu da povećam, na šta nije imao odgovor. Takođe mi rekao da se manem Patenta, da ima mnogo boljih premiksa. Kao šlag na tortu mi je rekao da je bolje da kupujem stalno umatičene nazimice, umesto što biram od svojih i šaliram.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
А који професор?
 
Jedno pitanje za sve koji su u prici umaticenih krmaca.
Cuo sa se sa jednim koji prodaje umaticene nazimice i on mi tvrdi da moram da kupim od njega 5 nazimica da bi kasnije mogao ostavljam od njih cerke i da ih saliram.
Kaze da ne mogu da uzmem od njega 1 nazimicu i da od jedne ostavljam cerke i da saliram i povecavam broj umaticenih krmaca vec moram odjednom da uzmem 5 i tako od tih 5 da dalje ostavljam

Ima li istine u tome?

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Moji su kupili tri, od njih napravili još 30 pre dve godine. Ne znam zašto bi iko kočio da moraš da kupiš baš 5 ili više

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nije ni meni jasno, nekako mi je nelogicno.
Samo ako kupim prvo jednu trebace mi vise vremena da dodjem do 10 njih kako bih mogao da ostvarim subvencije.
Sada tesko da se moze naci umaticena nazimica ispod 450€…

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nije mi rekao, nit zna koji su to bolji premiski. Čovek zna samo teoriju sa fakulteta, ništa više.
Ma nema šta da me vara, došao samo da šalira nazimice i da malo pametuje, isto sve kao i prošli put.

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Nije čak ni profesor? Mislio sam da je profesor pa na osnovu toga pametuje toliko

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Што се тиче шалирања узимају се подаци од најбољих произвођача са најбољом генетиком. Они могу да одаберу назимице све и једна да буду у 1-2 кг разлике. Одатле када дођу код мањег произвођача нормално да ће бити шарене и самим тим "лошији" резултати.
 
Nazad
Vrh