Chat u svinjarstvu

Nema carine.Samo uvozna dozvola i karantin.
 
Па кел реално да код нас " сисавац" кошта 4 хиљаде, а товљеника продаш за 13 хиљада?
Или од 25 кг прасе 6 хиљада, а товљеник 13000?

Немоја сад гледати цену товљеника, шт аје било пре пар месеци...
 
Pre par meseci su sisavci bili 2000-2500

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
A ti jeftini prasici sad izlaze iz tova,mada ni sad niko ni ne pita za prasice

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Da li može da me pomogne kao početniku.Uzela sam 10prasad,dva sam morala da kolem jer po neznaju predozirala da jačemom.Ostalo 8, dva večih durok ima prosek 70kg,i jedna bela oko 50.Ostale 8 oko 30negde.Ali kad gljedam u grupama takve prasadi,šta držim ja izgljedaju močno, debele butine.Ko da njih nekim hormonami pumpali..Možda njih danonočno hrane?Ja dajem svojim stočnu hranu, kukuruz,ječam.. Ujutro i predveče.Možda njima hranilice stalno treba biti pune?I jedan mene nekako zaostaje,baš je mali od ostalih..Ko da ne raste, verovatno ne jede dovoljno,sbog ostalih.Nova sam u tome .I pokušavam da uspem.Oču krmačiču duroka da ostavim da se prasi,baš je dobro napreduje,jaka je.Ako budem mogla da izajđem na kraj.Nisam baš sama,imam i muža,ali on samo kupi hranu..
Ostalo sve ja kruni,čisti,hrani,stavi vode..Vodi računa.Čitam se daje i sojina i suncokreta sacma,i ovo i ono,ali nažalost ja to nemogu da kupim dodatno.Kukuruz ,ječam i stočna hrana(premix od 30kg kupujem).
 
Treba da imaju hranu non stop kod njih da jedu po volji a da postignes taj rezultat da budu debeli I sa butovima ne mozes bez koncentrata a taj premiks sto stavljas bez soje ne vredi nista

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Durok i nije bas za priplod, oprasice se ali bude 10-tak prasadi mozda. Treba ostavljati po mogucnosti svinje bele rase dugacke i ne previse debele.
Kod takvih slucajeva kad zaostaju prasad jedno od resenja je odvojiti ih posebno.
Kukuruz, jecam, tritikal i premiks je sasvim dovoljno za tov tako i sam radim.
 
Види сценарио, ни овако немамо довољно свиња. Сад обарају цену и од једном дигну кад подаве конкуренцију. На нас не важи анти-дампинг. У европској унији то не смеју да раде. Остају велики товљачи који не могу да плате то златно прасе а домаћих прасади нема. И да има неће платити 50% као то златно прасе. У циљу смировања тржишта дозвољен увоз свега али и то кошта папрено. Цена свега у небо оде. Још гора варијанта ако буде афричке куге и затворе се границе. Онда може само замрзнуто и ратна резерва из фокландског рата.
 
Mene zovu danas iz stanice... Traže da vade krv krmačama i nazimicama koje su obeležene 2020 i 2021 godine... Starijima ne jer je tada je još uvek rađena vakcinacija protiv kks... Ispituju kaže prisustvo KKS i AKS... Jesu tražili kome od vas nešto slično? A inače ovde je slobodno područje od AKS a krmače ne izlaze napolje... Objekat je zatvorenog tipa bez ulaska svinja sa strane... Zna li ko o čemu se radi..?
 
Контролишу се оне крмаче које су рођене после 06.2020 и које нису вакцинисане. Сваке две недеље идем на фарме имамо акције вађења крви. Треба да извадимо целокупном приплодном стаду. Контролише се и на бруцелозу и лептоспирозу.
Да би извозили и транспортовали месо и месне прерађевине у европску унију мора да прође најмање 1.5 година од укидања вакцинације против ккс.
Вероватно треба да испуне одређени број узорака на терену па лакше им је да ураде код великих произвођача. Уједно добијете и увид у здравствено стање животиња, можете и да тражите да ураде анализу на пррс, цирко и мико вирус.
 
Mene zovu danas iz stanice... Traže da vade krv krmačama i nazimicama koje su obeležene 2020 i 2021 godine... Starijima ne jer je tada je još uvek rađena vakcinacija protiv kks... Ispituju kaže prisustvo KKS i AKS... Jesu tražili kome od vas nešto slično? A inače ovde je slobodno područje od AKS a krmače ne izlaze napolje... Objekat je zatvorenog tipa bez ulaska svinja sa strane... Zna li ko o čemu se radi..?
Kontrola antitela na klasičnu kugu svinja kod nevakcinisanih priplodnih svinja ili tovljenika.
 
Nazad
Vrh