Chat u svinjarstvu

Нова тура нова авантура
9a62c01be9782709b9327be2aaa02610.jpg
 
Prije će biti novi gubitak novaca.
Tako i ja pripustijo jednu jedinu krmaču što imam i računam nju u kobasice,jedno za nazimicu dva za dogodine za klanje i dva kad malo stasaju jedno po jedno u mrzivač,prvo prašenje od 8 ostalo 4,drugo prašenje od 9 ostalo 8 pa računam ni sad neće biti više što mi u potpunosti odgovara,kad krmača jedna oprasi 11,i svi danas zalučeni,sad imam 6 prasića za klanje,treba to pojest jebi ga.
 
Ако све буде како треба ови прасићи стижу за православни божић. Биће око 300 динара за кг. Сад кад покупују ово мало прасића велики кланичари и ставе их у хладњаче настаће вакум на тржишту.
Не треба пуно мрачити ситуацију знамо да не ваља. Али треба бити стабилан у производњи. Гашење производње не кошта ништа. Поновно покретање?
 
Strasno, ne znaju ljudi sta ce.. Evo kod mene 4 krmace otisle u kobasice a dve nisam ni pripustio, ne znam sta cu sa njima. Od 50 prasadi prodao sam citavih 10, 15 ostalo u tovu a sta cu sa preostalih 25 nemam pojma, nikome ne trebaju. Zovem klanicare, pecenjare kazu nalazimo po 180-190 netreba nam sada.
 
To je extremac
Videcemo na kraju tova sta ce reci ali prirast nece biti ispod 1100gr dnevno
Ovaj uvoz je formula, i delta je fantasticna ali uvoz je uvoz
 
Da li je neko koristio one viseće digitalne kantare. Da l to može da izmeri kako treba prase, sobzieom da se vrpolje dok vise?
 
Imam ja takav sto meri do 50kg i vrsi posao,vrpolji se malo pa se smiri kad mu dosadi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Користим електронске до 200 кг. Ако прасе јако цимне може да заблокира. Онда опет скидај тарирај и вагај.
 
Pa imam neki stari klasicni kantar, ali ga je vreme pregazilo. Pa bih da uzmem digitalni... Ne mozes naci krsten kantar.
 
Da li je neko koristio one viseće digitalne kantare. Da l to može da izmeri kako treba prase, sobzieom da se vrpolje dok vise?
ja imam onaj obican za 500din ,mere u 20 grama .prva vaga sto sam kupio nije bila toliko osetljiva pa nije bilo problema kad se vrpolji prase..Onda kad je dotrajala (posle jedno 200 prasadi i 5t koncentrata zamesanog i 2godine starosti :LOL: ) uzeo sam drugu istu takvu samo druge boje ali ta je malo vise osetljiva pa je malo teze izmeriti prase ako nece da se smiri .
Ovu sa oglasa ima moj kum , meri svinje na njoj kad kolje dosta je dobra.
 
Nazad
Vrh