Chat u svinjarstvu

Da da kontam, moracu to nekako da resim, mada nemam bas neke ideje ali videcemo.
Aki.w
Imas dosta jeftino da uzmes automatski spric koji se ubio bas za te slucajeve. Kosta oko 4.000 dinara. Nataknes bocicu na njega, podesis dozu (do 2ml) i samo menjas iglu kad vakcinises. Vakcinu OBAVZNO DRZI U FRIZIDERU bez obzira da li je otvorena ili na spricu. Takodje, vodi racuna kad ti je donesu da MORA DA BUDE U LEDU, inace si bacio pare. Takodje, dok se ne resis zaraze, idi i na POTENCIL drugi dan po prasenju, gvozdje 5 dan u njega umesaj DRAXXIN ide mislim 1 ccm draxxin-a na 25 kg telesne mase, to sluzi da ih zastiti dok ne dobiju vakcinu i ne razviju imunitet.
 
aha mislis da ne skidam bocicu sa sprica dok je ne potrosim ? Potencil tj je antibiotik to vidim .a ovaj Draxxin to je neka prevencija koliko vidim ,ali mi nije jasno pise da ide 1kubik na 40 kg , ja to nema sanse da smanjim da bude doza za prase od 2-3kg tezine. to je onda tek tek u spricu .
Hvala puno na savetima ,pouno mi znace :D
 
aha mislis da ne skidam bocicu sa sprica dok je ne potrosim ? Potencil tj je antibiotik to vidim .a ovaj Draxxin to je neka prevencija koliko vidim ,ali mi nije jasno pise da ide 1kubik na 40 kg , ja to nema sanse da smanjim da bude doza za prase od 2-3kg tezine. to je onda tek tek u spricu .
Hvala puno na savetima ,pouno mi znace :D
I draxxin je antibiotik, ali ima produzeno dejstvo, deluje 7 dana od aplikacije. Uzmes bocicu gvozdja, 50ccm, ako dajes 2ccm po prasetu to je 25 kom. od recimo 2 kg ili 50 kg tezine ukupno. U tu bocicu gvozdja spricom ubacis 1,5 do 2.0 ccm draxxina, izmuckas i dajes kao sto dajes i cisto gvozdje.
Za vakcinu je tako, ne skidas sa sprica dok je ne potrosis, jos jedna prednost sto se jako lako aplicira i nema greske. Za Mikoplazmu meni su preporucili da vakcinisem i krmace bez obzira sto su matore, isto kad i prasad i sa istom dozom.
Imao sam ozbiljan problem sa mikoplazmom prosle godine, radio analize na institutu, dolazili svakavi profesori radili autopsije, haos. Koliko su mi rekli, mikoplazma utice na respiratorni sistem (pluca, izazove kasalj) oticu zglobovi kod prasica, ali moze i da napadne srce, imas prase zdravo i pravo, gledas ga kako trckara i samo se izvrne na tvoje oci! Ovako sam se toga resio, Potencil + draxxin + vakcina + dobra hrana za krmacu + BIOZASTITNE MERE obavezno. Niko u objekte osim tebe, i nikako da ides po drugim farmama, i NIKAKO kupovina prasadi po "povoljnoj" ceni.
spric je Eco-Matic, imas na netu, jeftino a odlican za upotrebu, meni traju po 2-3 godine bez nesto da posebno pazim a imam dosta krmaca
 
Danas dao turu, 106 dana tova, ulaz 26kg izasli sa prosekom 126kg, dnevni prirast nepunih 950gr samo da napomenem nije roba sa Deltine farme, nego neka druga farma TOpigs genetika, pojeli su ukupno hrane isto koliko i deltine samo sto su deltine na ulazu imale 22kg prosek a izasle sa 135kg.
 
Sa deltom sam imao od 1.000gr pa do 1.150gr
A sve su isto jeli kao ovi jos ovi su usli sa 26prosekom a deltini sa 22kg
 
Verovatno je i vreme uticalo na prirast. Bilo je baš toplo. Koliko % uginuca?

Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
Jeste, jako velike vrucine su bile.Kad pogledam kakvo je vreme sve bilo te vrucine ovaj prirast jos ispadne da je extra.ALi su ove jako osetljive svinje pomesane nesto bile sa pietrenom.
 
Неделе их џабе, него су код нас прасад прецењена....
Поготови "сисавци" од 5, 6 недеља...
 
Kako mislis da su precenjena kad su skuplji tovljenici nego prasici,koliko onda kosta to prase tamo ako ga ovde sa sve prevozom carinom I sta znam cime sve izadje 160 din

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh