Chat u Živinarstvu 4

Pozdrav zivinari.Ne treba uopste pokusavati i sto rece Dule dzaba "habati" tastaturu da bi se ubedio nas narod sta je bolje i zdravije.Svaki pametan covek bi svom detetu pre dao krisku dzema i 'leba pre nego li ona g..na sto ih krste sa "pipi" i "gudi" ....ali nazalost izgleda da ljudi sve manje vode racuna o zdravlju,kako o svom -tako i o zdravlju svoje dece.Ja imam dosta kolega na poslu koji puse ko'Turci i to sve one "skuplje" a za dorucak gule najjeftiniji parizer u pola 'leba.....Zalije im dati pare za hranu nego za sopstveno trovanje ... Zato smo nacija sa najkracim zivotnim vekom (prosek) i takodje smo prvi u Evropi po broju obolelih od malignih bolesti. Ali....udri brigu na veselje...Sto bi rekao jedan moj drugar:"Smesi nam se bolje sutra-crkava od smeha. :haha:
 
Ljudi ja vam kazem da je piletina naj zdravija i to svojerucno zaklana.Da se vidi da nije otisla prirodnom smrcu.:haha:
http://www.vestinet.rs/pogledi/ovo-ce-vas-ubiti-a-da-vi-to-ne-znate Zagadjeni smo do bola,a danas cujem vlasnik 100% koncentrata predlaze legalizaciju uvoza GMO soje,da bi nase stocarstvo bilo konkurentno.Bolje da zabranimo uvoz mesa hranjenog GMO.Ovo je po principu ako ne mozes da ih pobedis,ti im se pridruzi.
 
@Nikola 023

U ovoj temi mogu da pisu i ljudi koji se bave na sitno tovom pilica i normalno i oni koji to rade na veliko i kojima je to osnovni izvor prihoda. Ti si ocito nov u ovoj temi i ne bi bas trebao da drzis pridike drustvu koje je ovde zajedno vec 1-2 godine i dobro zna ko je koliki tovljac. Ko to radi kao neko dopunsko zanimanje a ko se profesionalno bavi sa tim. Ti pises da tovis par stotina komada pilica u turama i ja to postujem posto je to za mene mnogo kao sto je "pet u glavu" za Tebe odnos Tvog tova i tova SAMA i zato Te molim da postujes i tudj rad i trud i ovde do sada nije bilo blefera niti lazova. Ovo sam Ti sada napisao javno i nadam se da necu morati da to drugacije pojasnjavam.:ppozdrav:

Niko od nas nije izmislio pile - a i ne uticemo na cene ali treba da se medjusobno postujemo i uvazavamo.Za neko drugo "oratorstvo" ima i drugih foruma.Tu smo da se medjusobno informisemo, razmenino misljenja, podelimo licna iskustva - nesebicno i komuniciramo kako to dolikuje "ekipi sa foruma"....A o mladjima treba oprostiti -njihov adrenalin izgleda burniji .U to ime:ppozdrav:.
 
Evo da se ja oglasim (nisam odavno prosipao pamet)danas je mojim pilićima 9 nedelja uzeo sam ih kao tronedeljne mada su bili možda i mlađi gledajući sadašnje normative.Bili su teški 78o g.danas prosek 3,6 kg ,računajući utrošenu hranu meni proizvodna cena izađe nešto malo preko 125 din ali budući da sam ih hranio za svoje potrebe mada i kada tovim za prodaju isti je sistem samo malo više rada nebi ih prodavao ispod one cene pošto sam platio tronedeljne a to je 190din jer se oni mahom tako i prodaju .Ako je trenutna cena 200 onda je i cena po komadu takva.Kao što je mnogo puta rečeno svako ima svoju računicu pa prodaje ili zbog računa ili zbog nužde tako da oni koji kritikuju ili nazivaju ludacima one koji iz nekih ličnih razloga prodaju pošto prodaju nek mole boga da ih sutra neko ne kune sa onom jevrejskom "DaBogda imao pa nemao":ppozdrav:
 
Na zalost u zivinarstvu cesto varira cena.Nekad je bilo u rasponu od male do velike zarade.Sada doslo od zarade,do velikog minusa.To ce reci,da bi se na godisnjem nivou izvukao prosek,nekad cena bude i bas lepa.ali se u tim situacijama ne zale musterije,kao sto one ne zale nas,kad je minus.Jednostavno u zivinarstvu je tako i ko nije spreman na te turbulencije,bolje da se ne hvata u kolo.Ja licno radim sa dosta nakupaca,koji kupuju zive,sure i nose po raznim pijacama po Beogradu i okolini.Ti ljudi imaju naravno svoju racunici i svoje troskove.Na zalost i njima je drasticno opao promet poslednjih godina sa pojavom megamarketa i njihovih akcija.Onaj koji je na tezgi prodavao 100 komada dnevno,sada prodaje 20.Na zalost,to je realnost i shodno tome,oni se vise ne zadovoljavaju zaradom,od 100 dinara po piletu.20x100 je 2000,kad se odbije put,pijacarina,dorucak i ceo dan se dzudzi na pijaci,za sitne pare,a pride pijaca nije svaki dan.:osmeh:Treba svi da zivimo_Ocu da kazem,da je meni bolje da prodam po 220 ocisceno,nego 140 zivo naravno.Ali moram da stitim i svoje musterije.Ako ja svoju zadnjicu izvucem u datom momentu,pijacari nemaju racunicu i prekidaju sa radom.To naravno nije interes.Ja zato,kao i moje kolege drzimo istu cenu,kao i oni na pijaci.To je zastita musterija.Na pijaci je cena trenutna 280 do 300,svidjalo se to nekome ili ne.Ko tovi i prodaje po toj ceni i zaradu ne deli s nikim,je dobrano dobar.Isto tako nema ozbiljnog tovljaca,koji moze da stigne na 100 pijaca,nebi li rasturio svoj turnus.Ne ide prodaja na taj nacin sa ozbiljnim tovom.Ja mogu ugovoriti prodaju na kucu po nizoj ceni,al pod uslovom,da nisam ubio cenu onima koji od mene uzimaju zive,jer se to vraca kao gumerang.
 
Tebi je jedna cena realna Duletu druga, kod mene u CG je treca, ne kapiram zasto toliko insistiras na tome, isto tako SAMA je veliki tovljac i ne moze da sanja da postigne Duletovu cenu pa se ne nervira oko toga?
 
Tebi je jedna cena realna Duletu druga, kod mene u CG je treca, ne kapiram zasto toliko insistiras na tome, isto tako SAMA je veliki tovljac i ne moze da sanja da postigne Duletovu cenu pa se ne nervira oko toga?
Ti prvo prouci sta hocu da kazem, a ponovicu jos jednom, realna cena je ona po kojoj mozes normalno da prodas neku kolicinu i po kojoj na nekom trzistu vise ponudjaca prodaje neku robu u ovom slucaju pilice, svi se slazete da trenutno zivi idu 140/150, a ja se ne slazem da ocisceni IDU po 300, razumes, kao sto sam napisao i da ne sumnjam da neko uspe nesto malo da proda po nekoj vecoj ceni. Dalje naveo sam da se kod mene na vise strana nude pilici po 230/240 dinara, da je ta cena na pijaci, da u marketima ima povremeno na akcijama 199/239, da na sajtovima i veci tovljaci nude vece kolicine po maloj ceni, i da se ja prilagodjavam trzistu, jer je tesko vreme i ljudi gledaju svaki dinar, a sve to u funkciji ovog foruma koji ste nazvali KRETANJE CENE PILICA.
 
U temi nema ogranicenja kolicine prodatih pilica.Moze i da se napise da je prodato jedno pile,kao i da je isto poklonjeno.Dule je lepo napisao da je rasturio svoju turicu po 300 dinara.Ko je na ovom forumu i prati Duletove postove vrlo dobro zna kolike su njegove turice.:osmeh: Covek je lepo napisao posto je prodao i ja u to verujem.Sva polemika je pocela time,sto sam stao u odbranu njegovih musterija,koje si ti nazvao ludima,sto su toliko platili.Posredno nazivas coveka lazovom i potcenjujes njegov rad,kvalitet i musterije.Mozda su njegovi pilici toliko lepi i musterije zadovoljne,da mu svesno placaju 16 puta vise.To nije tvoj problem.O meni si takodje svasta pisao,a ja ti tvrdim da su u to vreme na pijaci pilici bili 280 do 300.Ja pilica trenutno i nemam,pa nemas prava da me prozivas kolike sam ja to kolicine prodao.E sad ti kazi jos jednom da smo lazovi,pa mozes i sam zamisliti sta ti sledi.Lepo i poslednji put upozoravam da se prekine sa ovim i ovakvim pisanjem.Ovaj deo foruma je vazio za najmirniji,dok se nije ubacio gospodin Nikola 023.:ppozdrav:

Taj je lud ako ti je platio toliko il ima viska para :osmeh:, za 230-240 din uredjene moze da nadje gde hoce, ja moje prodajem po 230 kao sto je i cena na pijaci u Zr.


Ova tema je zamisljena tako da se pisu trenutne cene u vasem kraju.To moze biti od koristi i kupcima i prodavcima.Nije primereno da neko neciju musteriju naziva ludom i nadam se da se to nece ponoviti.Verovatno je covek zadovoljan sa kvalitetom mesa i spreman je da plati nesto vise nego neko odmrznuto na akciji.U Beogradu i okolini je na pijacama 280 do 300 i ja tu ne vidim nikakav problem.Ako cemo tako,neko je lud,ili ga je teska muka naterala da prodaje po 230.Ipak mislim da je ovo drugo,a sve ostalo je ljubomora,na necije mogucnosti.
 
Ja samo pisem o kretanju cene tovnih pilica ( realno), a ti pokusavas da se svadjas sa mnom i da mi prisivas kojesta, a znas vrlo dobro da sam u pravu jer da nije tako i ti bi sad drzao i prodavao zar ne?
 
Poslednja izmena od urednika:
Realno je cena na pijaci bila 280 do 300.Dobro procitaj.:osmeh: Ja nisam rekao da u Zrenjaninu nije jeftinije.Verovatno je ovde bolji standard,blizina Beograda i Novog Sada.I to sam primetio,da cena prvo pocne da pada u Zrenjaninu i Kikindi,pa se za nekoliko dana prenese kod nas.Zasto je to tako,sedite vi lokalni tovljaci,pa se dogovorite i nesto menjajte.U protivnom mi mozemo biti vise ljuti na vas,jer nam oborite cenu.
 
Ne drzim stranu nikom i volo bih da je cena veca.Nemojte zaboravljati da mi ovde imamo jednu veliku kompaniju koja se bavi zivinarstvom,mislim da oni diktiraju cenu kod nas.
 
@Nikola 023

Pa zar ja treba da se ljutim na ljude koji su prodali curke po 600 din. za kg uredjenih a ja moje nudim po 500 i ne mogu da prodam. Zar sam ja nazvao njihove musterije ludacima ili nesto slicno? Idemo u chat.
 
Na prodaju oprema za tov pilica. Posedujem 18 linija za hranu i 24 linija za vodu. Duzina jedne linije je 80m.
Ovo je isecak iz jednog oglasa.
:osmeh: 6 objekata po 80 metara duzine.U svakom ima 4 linije za vodu i 3 za hranu.S obzirom da je na prodaju,dovoljno govori gde nam je zivinarstvo.::samo bes::::samo bes::::samo bes::
928905414995481020161739.jpg
 
Trenutno je teska situacija u celoj drzavi,ali skrstenih ruku da sedimo nema nista,moje misljenje je da treba biti uporan i istrajan u onome sto se radi,realno je da se preko noci ne mooze na posteno zaraditi nista,pa tako je i kod tova pilica,mada mislim da kvalitetan proizvod uvek ima kupca,....istrajnost i rad u kontinuitetu ipak da neku zaradu,iskusniji i ljudi sa vecim stazom u zivinarstvu znaju kad je vreme slabije,a kda vece potrazje,pa nekad i preskoce koju turu tova,mozda je pre mnogo vise ostajalo po piletu i siguran sam da jeste,ali realno svi mi koji drzimo pilice za prodaju bila to tura od 10,100,1000 ili 10 000kom,da nam se ne isplati ne bi smo drzali iste i bavili se tim poslom,,,,,
na nekoj turi se izgubi,na nekoj bas lepo zaradi ali s sve u svemu od rada je uvek neka vajda,e sad ko ne moze naci svoju racunicu neka i ne radi i ne bavi se tim poslom.....
 
Какав црни замрзивач, шта ради пушница? Ја 1,5 ћурку ономад усолио и димим већ данима. Ја то натенане...

Pa necu valjda dimiti jedno po jedno. Kada spremim (kupim) svinjeCinu onda sve zajedno solim pa na dimljenje.
 
О па ја се извињавам. Сметнуо сам са ума да постоје и пушнице већих капацитета од ове мог комшије :osmeh: Ја сам свињу заклао и 40-45 кг усолио пре 2 недеље. Следеће недеље иде о канап. А ћуретина се скида таман до тада и иде на промају.

Што се тиче лудих муштерија, препоручујем колеги николи0230 да мења тржиште. Нека оде са својом робом до Ковина (Топоница му далеко), можда добије више за своје производе, па ће бити мање завидан. Мислим - читам и не могу да верујем. Уместо да каже: "Свака част ако си успео по тој цени да продаш, вероватно има разлога зашто ти људи толико плаћају", он их назива лудима. Искрено, ја сам ближи мишљењу да су луди они који купују по 200 динара, дал' по сега-мега маркетима или на пијаци. Али да не силазим на тај ниво и да не етикетирам

Ајд' :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh