Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Зорге ти причаш о банату и швабама али у бачкој за време рата су били национална мањина сећаш се како је прошао твој противник шицер у новом саду 1941и како се докопо баната
 
Interesantno, kako se ljuto gleda na toga, što nešto kupi na licitaciji. A najviše bi se pomoglo nesretniku što se u toj situaciji našao, da se što više napravi 'reklame' i time se postigne viša cena u prodaji, kad već ne može da se spreći.

Dok se s druge strane mirno prihvati, da se jednu celu naciju razvlasti i istera sa vekovnih ognjišta.
Jer nisu svi Švabe bili folksdojčeri, dobar dio njih je hteo da ostane, pa su proterani posle rata.
Ti što su imali što na savesti sigurno su se sklonili još za vreme rata, kad su dolazili Rusi.
Ima raznih priča o logorima i zlodelima posle 'oslobođenja'.


A u vezi današnjeg imovinskog stanja, koliko mi je poznato, Nemcima oduzeta imovina ne bi smela da bude predmet restitucije. Ta bi trebala da važi samo za one, što si bili u doba nacionalizacije građani Jugoslavije. Putem međudržavnih ugovora, mi smo svu tu 'narodnu svojinu', oduzetu tuđim građanima platili. Ovako ili onako.
Način isplate oduzetog bar za Nemce je bio dogovoren mirovnim ugovorima. Tako je bio dobar deo ratne štete kompenziran sa tom oduzetom imovinom.
Njihovu štetu je pokrila Nemačka, dok su se reparacije za žrtve i štetu u FNRJ dale na 'oltar' revolucije.
Jer neplaćena ratna šteta koja je bila podmirena sa Nemačke strane (u delu ko kompenzacija za nacionaliziranu svojinu, u delu ko isporuka dobara), isparila je između Skupštine, CK i Belog dvora.




Vae victis…



Политика победника је углавном (скоро увек) позната. Само што при овим очигледним злочинима српски народ нема везе – то није политика Срба.



http://nimbusovpodrum.blogspot.com/2019/04/blog-post_5.html



Ове злочине над Немцима су починили комунисти под командом Ивана Јосипа Рукавине који је командовао IV хрватским корпусом у којем је била булумента тек пресвучених домобрана.



http://nimbusovpodrum.blogspot.com/2017/05/2017.html
 
Дрсоле, нико те не тера да узимаш кредит који не можеш да вратиш. Зато има мали милион банака. А да, дискутовање о броју страдалих у 2.св.рату(смањивање и релативизација) је негде и кривично дело. Уосталом то како су немци убијали и спроводили коначно решење је спасило републику српску односно србе пресуде геноцидног народа. Само да подсетим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Jer nisu svi Švabe bili folksdojčeri, dobar dio njih je hteo da ostane, pa su proterani posle rata.
Нису све Швабе били Фолксдојчери, већ само они који нису живели у Немачкој. То је просто нацистички термин за Немце који нису грађани Немачке.

Прича о јеврејима је далеко сложенија од онога што се углавном јавно расправља.
Јесте доста сложенија прича, али моје помињање Јевреја је било у вези што их је хер Шиклгрубер узимао као разлог недаћа Немачке, као овакви су-онакви су, а Немци у Краљевини заиста били онакви каквим је он описивао Јевреје.

Зорге ти причаш о банату и швабама али у бачкој за време рата су били национална мањина сећаш се како је прошао твој противник шицер у новом саду 1941и како се докопо баната
Да, сећам се четр'ес'прве к'о јуче да је било. :ROFLMAO:

Извини, али заиста не капирам на шта циљаш, на шта покушаваш да ми укажеш.
 
Дрсоле, нико те не тера да узимаш кредит који не можеш да вратиш. Зато има мали милион банака. А да, дискутовање о броју страдалих у 2.св.рату(смањивање и релативизација) је негде и кривично дело. Уосталом то како су немци убијали и спроводили коначно решење је спасило републику српску односно србе пресуде геноцидног народа. Само да подсетим.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.


Тако је. Екипа се изборила да је у неким земљама кривично дело али не број страдалих него изношење сумњи у холокауст. Колико има оних који добијају одштету из другог светског рата?



Само нема кривичног дела када су Срби убијани. То је дозвољено.



Коначно решење су спроводили и Украјинци и они су сад миљеници запада. Украјинци су се светили за велику глад из доба Лењинове банде...али сада раде у корист запада и фашизам код њих није кривично дело. То је in!
 
хоћу да кажем да подунавске швабе нису имале власт у бачкој него су мађари били газде Шицера сам споменуо као пример звао се јурај шпилер био заменик начелника новосадске милиције по уласку у нови сад мађари га стрељали преживео и побего у банат где је постао главни швапски полицајац побио много народа и комуниста Колико се сећам и срем је на почетку био дат хрватима тек после су имга одузели због убијања срба да би смирили србе
 
Желим да кажем да део њихових наследника може рећи да његови преци нису ратни злочинци а ми ћемо имати проблем даим то докажемо
 
Па и не баш. Немци су тешка педантерија што се тиче вођења евиденције. Само да су документа сачувана. Они су све записивали, сваку бројку, сваког убијеног.
Зато што су веровали у то.
Само је питање добре воље.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Mi srbi smo cudan narod sve zaboravimo pa se lako i mirimo i stalo nam je da nas volu i oni koji su nas ubijali.Moje misljenje je da je sad mir i ne treba kopati puno po proslosti ali voditi racuna da se neke stvari ne zaborave kao to moje Orasije ili Sumarice i Jasenovac i sva stratista naseg naroda i uciti nasu decu da nam nije svako prijatelj da treba postovati komsiju bilo koje vere nacije ali da se drze svoje vere nacije i obicaja
Mislim da bi djecu ipak ttebalo uciti da ne dijele ljude prema naciji ili narodnosti, hvala bogu kolko vidim vecina ih i razmišlja tako htjeli mi ili ne. Ili tacnije receno ne razmislja uopšte što je i ispravno.
 
Samo ću napisati da nas male Srbe su drugačije učile učiteljice i da pojma nemamo kakva su zločinstva činili,i u mom selu ima spomenik na kojem je petokraka,ali svi su stradali od mađarske ruke dal u logoru ili drugačije.
I Srbi su proterani iz krvatske pose švaba jedno 50 godina ,kobojagi svet se naučio civilizaciji,a sad se ne vraćaju na svoja vekova ognjišta.
I ,dal je koga briga za to,sad bi oni nazad a pobili pola planete.
Jedina korist od švaba je da se od kad su počeli praviti sranja po svetu ,tad se razvila masovna industrija oružja i inovacija istog.
 
Па и не баш. Немци су тешка педантерија што се тиче вођења евиденције. Само да су документа сачувана. Они су све записивали, сваку бројку, сваког убијеног.
Зато што су веровали у то.
Само је питање добре воље.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.




Не знам на шта се односи ова констатација: Па и не баш. Ако је на моје питање колико јевреја добија одштету, ово неких података.



Према подацима немачке владе од јануара 2000. Године захтев за обештећење поднело је 4384138 јевреја, а право на надокнаду остварило је 2014142. Када је то објављено, дошло је до побуне у грађанству Немачке и нису оспоравали висину обештећења већ број жртава који се креће око 6000000. Ако је 6 милиона била популација у Европи а побијено 6 милиона како то 4 милиона захтева.



Ако је све планирано (јер су „веровали у то“), како то да су 1943. одржане демонстрације јеврејских жена у срцу Берлина (Rosenstrasse и по тој улице се назива Rosenstrasse protest ), када је ухапшено 1200 мушкараца за присилни рад јер су вероватно 'ватали зјала, Немачка већ губила на свим фронтовима и проглашен је тотални рат.



Одакле оне ту? Па до '43 не би било никога живог ако је тако већ планирано.
 
Ово је занимљиво. Сви они логори, гасне коморе и крематоријуми су ето ту били.
А и план није постојао. Еугеника.
Стварно занимљиво.
Утврђивали су ко је колико чист аријевац или јевреј. Зато су поједини јевреји успели добацити до краја рата.
Већ сам написао само захваљујући немачким делима(дефиниција) република српска није проглашена геноцидном. Па ти број колико је јевреја страдало или не.


Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Mislim da bi djecu ipak ttebalo uciti da ne dijele ljude prema naciji ili narodnosti, hvala bogu kolko vidim vecina ih i razmišlja tako htjeli mi ili ne. Ili tacnije receno ne razmislja uopšte što je i ispravno.

Naravno da treba decu učiti gde su i koje su srpske zemlje i koje teritorije pripadaju srpskom narodu. I treba ih učiti i stalno ponavljati koje su nacije ubijali Srbe samo zato što im je u nekom trenutku to dozvoljeno. I voditi politiku saradnje ali jačati brojnost, naoružanje i saveznike. Jer neće zabaviti opet će se prolivati srpska krv...
 
Дефиниција нечега је једна ствар, а оно што се политички спроводи друга. Постоји и дефиниција међународног права, али када смо ми у питању мало тога се поштује. Постоји и организација УН и постоји резолуција 1244 коју нико неће да испоштује.



Шта је ту битно...да видимо како све то функционише и да извучемо поуке. Да уочимо грешке и не размишљамо неким деловима тела него главом. Колико је Срба страдало у 20. веку и зашто?



Па код нас и данас многи славе 27. март као нешто величанствено. А тим чином британске агентуре и неких поткупљених овде, довели смо себе до руба пропасти. Заборављамо да смо прекршили уговор са неким који нуди нешто, а легли на руду оних који нису нудили ништа. Ако је интерес нешто што сви следе, треба и ми да следимо свој интерес.



Еугеника се углавном односи на словенске народе.



Што се тиче територија, важно је сачувати оно што имамо а ни то не умемо. Све нас је мање а лудачка политика на коју једногласно пристајемо ће нас још више демографски (а тиме и територијално) унаказити.
 
Princip je samo izvrsitelj a nalogodavci su Apis i kompanija koji su imali ideju velike Srbije odnosno objedinjenje svih srba u jednu drzavu ali ta ideja ih je kostala nekoliko miliona srba u prvom sveckom ratu da bi se stvorila Jugoslavija a ne velika Srbija .Stvaranjem Jugoslavije otvoren je put Hrvatima i Slovencima da stvore drzavu a pre toga stvaranje NDH i zlocina u drugom ratu itd..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh