Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Oduvek su u novinama i na tv-u bile informacije samo one koje je neko želeo da mi čujemo, saznamo itd. Problem je u tome što mnogi misle da je samo to istina. I svakoga ko misli drugačije ( a ja sam jedan od njih) ODMAH ga sagovornik proglasi nenormalnim, zatucanim u krajnju ruku budalom i pod obavezno teoretičarem zavere. Ja lično volim da čujem i sagledam stvari iz više uglova pa to uporedim sa onim što znam i što sam pročitao ( ne u kuriru i blicu) postavim u istorijski kontekst (kad kažem istorijski mislim na ranija dešavanja ili nagoveštaje o konkretnoj situaciji) i donesem neki svoj sud i stav. Internet je pun informacija koje nisu ukalupljene u vizuru vlasti, naravno da i tu ima gluposti ali i mnogo mnogo istine.
I ja isto tako formiram stav.Ne treba tu mnogo mozga samo ako realno sagledaš stvari.Ovo dvoje doktora pratim od početka.Naročito doktorku Nadu,Ovaj drugi je Primarijus i mislim da nisu za potcenjivanje njihova mišljenja i saznanja.Čak su počeli da mu buše gume a pitanje je zašto.Zato što priča istinu ili laž-trećeg nema.
 
Da kazem na pocetku da uopste ne podrzavam ovo nase drzavno rukovodstvo koje i ovu koronu koristi za svoju promociju. Vreme ce pokazati koliko su se ugradjivali i kolike provizije uzimali u izgradnjama autoputeva i ekspanziji kruznih tokova. Da ne spominjem isisavanje iz poljoprivrede ili potkupljivanje penzionera sitnim povisicama. ALI. Kod ove korone su stavljeni pred svrsen cin. Stavljeni su pred nesto sto je nepoznanica za ceo svet. Sta je to sto je uradjeno u sistemu lecenja kod nas, a da nije uradjeno u 90% drzava po svetu. Da li su maske izmisljene kod nas ili ih nosi pola sveta. Ko se malo koprcao i nije hteo da uvodi blaze mere sad uvodi policijski cas jer nema drugog nacina da ovo zaustave. Kojekakvi uvredjeni i neostvareni dal doktori ili drugi STRUCNJACI kritikuju zdravstveni sistem da nije bio spreman. Sta znaci biti spreman. Da li je trebalo pre deset godina skolovati na stotine pulmologa, infektiologa i anestiziologa da bi sad bili spremni za ovoliki broj pacijenata iz te grane medicine. Da li je trebalo graditi kovid bolnice napamet? Znaci povijamo se na svetskom vetru i obavestenjima SZO. Strasno ce biti samo ako se neko ugradjuje u nabavku maski, respiratora ili lekova. I da prestanemo da sumnjamo u sve i svakoga i da ne slusamo svaku nezadovoljnu susu jer nije fer prema onim ljudima koji sa cevkom u grlu i kojim masina obezbedjuje kiseonik. Oni imaju samo jednu zelju.
 
Da kazem na pocetku da uopste ne podrzavam ovo nase drzavno rukovodstvo koje i ovu koronu koristi za svoju promociju. Vreme ce pokazati koliko su se ugradjivali i kolike provizije uzimali u izgradnjama autoputeva i ekspanziji kruznih tokova. Da ne spominjem isisavanje iz poljoprivrede ili potkupljivanje penzionera sitnim povisicama. ALI. Kod ove korone su stavljeni pred svrsen cin. Stavljeni su pred nesto sto je nepoznanica za ceo svet. Sta je to sto je uradjeno u sistemu lecenja kod nas, a da nije uradjeno u 90% drzava po svetu. Da li su maske izmisljene kod nas ili ih nosi pola sveta. Ko se malo koprcao i nije hteo da uvodi blaze mere sad uvodi policijski cas jer nema drugog nacina da ovo zaustave. Kojekakvi uvredjeni i neostvareni dal doktori ili drugi STRUCNJACI kritikuju zdravstveni sistem da nije bio spreman. Sta znaci biti spreman. Da li je trebalo pre deset godina skolovati na stotine pulmologa, infektiologa i anestiziologa da bi sad bili spremni za ovoliki broj pacijenata iz te grane medicine. Da li je trebalo graditi kovid bolnice napamet? Znaci povijamo se na svetskom vetru i obavestenjima SZO. Strasno ce biti samo ako se neko ugradjuje u nabavku maski, respiratora ili lekova. I da prestanemo da sumnjamo u sve i svakoga i da ne slusamo svaku nezadovoljnu susu jer nije fer prema onim ljudima koji sa cevkom u grlu i kojim masina obezbedjuje kiseonik. Oni imaju samo jednu zelju.
Posto nisi simpatizer vladajuce strukture a trudis se da sagledas stvari iz nekog neutralnog ugla ja moram nametljivo da dodam DA JE ZDRAVSTVO LICILO NA ZDRAVSTVO I FUNKCIONISALO NA NAJVISLJEM MOGUCEM NIVOU U STAROJ JUGOSLAVIJI koju si i ti kritikovao i ti i jos mnogo drugih clanova ovoga foruma. Nemojte da je neko probao da uporedjuje ZDRAVSTVENI SISTEM OD BOJICA 2000 NA OVAMO SA STAROM JUGOM jer to bi bilo mnogo saljivo .Ono je bio jedan ZDRAVSTVENI SISTEM DOVEDEN DO PERFEKCIJE A SVE JE BILO BESPLATNO e sad ko je kriv sto je sve bilo besplatno a mnogo dobro i strucno i kako je to sve funkcionisalo na takvom svemirskom nivou ALI ZA HEJTERE I ONE KOJI SU UVEK TU DA KAZU NESTO LOSE ILI PRONADJU NEKU MANU SADA SE CEKA RED 12 SATI ISPRED BOLNICE ALI JE STAVLJEN SATOR DA SE LJUDI UGREJU...........da je Tito ziv svi bi ovi Talibani ,Avganistanci i Pakistanci ostali ovde da grade svetlu buducnost ali i ako su u tranzitu snimili ljudi na prvu ZONU SUMRAKA ne treba njima prvi kanal da im kaze ko je razvijen i ko je vodeca zemlja u regionu a ne treba im ni statistika ekonomije u ekspanziji.............a ispred bolnice sator da se ljudi ugreju A JOS DA NAPRDNJACI UGREJU SENDVIC DA UZITAK BUDE POTPUN.......E SRBIJO MEDJU SLJIVAMA
 
Satori su postavljeni vise zbog vetra i kise jer su zbog velikog broja ljudi koji cekaju na pregled cekaonice postale ne premale nego pet puta manje od potrebe.
 
Gdje je onaj snimak o Svedskoj i korona virusu, njima ne moze nista , imunitet krda i ostalo kur*** palac gluposti. Danas jedan od Svedskih glavonja kaze bolnice u stokholmu su im u kur*** , infektivni odjeli puni trebaju doktora i sestara.
Najveci broj mrtvih po glavi stanovnika u europi , traze zatvaranje trgovina i svega , skole zatvorili.

ttps://uk.news.yahoo.com/help-says-stockholm-healthcare-chief-153408910.html
 
Naj ljubazni je bih vas zamolio da malo prečeprkate po netu i potražite koliko se kod nas a i u svetu godišnje razboli i umre od sezonskog gripa i ostalih respiratornih bolesti.
 
Gdje je onaj snimak o Svedskoj i korona virusu, njima ne moze nista , imunitet krda i ostalo kur*** palac gluposti. Danas jedan od Svedskih glavonja kaze bolnice u stokholmu su im u kur*** , infektivni odjeli puni trebaju doktora i sestara.
Najveci broj mrtvih po glavi stanovnika u europi , traze zatvaranje trgovina i svega , skole zatvorili.

ttps://uk.news.yahoo.com/help-says-stockholm-healthcare-chief-153408910.html
Svedjani su toliko nadrljali da ce mucenici morati dugo da se oporavljaju po belosvetskim egzoticnim ostrvima a i modernim skijaskim centrima a ako se slucajno i desi nekome da otputuje na nebo ima da putuje kao bogat i ruzan ali na primer kod nas nase zdravstvo odoleva imamo dovoljno kapaciteta ali manjkamo sa dusevnim bolnicama i deficitarni smo sa neuropsihijatrima. Sto se tice putovanja na nebo mi za razliku od Svedjana putujemo dekintirani ali lepi i meni sada mnogo znaci na planu samopouzdanja kada sam cuo kako su Skandinavci pukli a mi zasada mnogo dobro plivamo u septickoj jami u pitanju je slobodan stil samo je najbitnije zadrzati hladnokrvnost i istinski uzivati u momentu
 
Evo da odgovorim ja koji sam na neki nacin razbuktao ovu temu, ali samo sa namerom da skrenem paznju na koronu kao bolest. Posle 26 dana od prvog dana kako me je zakacilo bio na kontrolnom snimanju, laboratoriji i testu. Rezultat? Na kovid negativan, laboratorija odlicna, ali zato upala pluca jos uvek na oba plucna krila. Novi lekovi, mirovanje i kontrola za 8 nedelja. A neki se zajebavali pa pisali da pravim paniku sto mi navodno procurio nos.
 
I moja zena je jos pod terapijom i to vec mesec dana, sada prima inekcije za razredjivanje krvi, oseca se dosta bolje ali je fizicki slaba....
Problem veliki su mediji koji daju pogresnu sliku o svemu tome, narod je poludio, opsti haos, bar kod nas
 
Naj ljubazni je bih vas zamolio da malo prečeprkate po netu i potražite koliko se kod nas a i u svetu godišnje razboli i umre od sezonskog gripa i ostalih respiratornih bolesti.
Koliko ljudi znas koji su umrli od gripa , pretpostavljam nikog , da li neko na forumu zna nekog da je umro zbog gripe , pretpostavljam niko , pitaj koliko zna da je neko umro kad je dobio kovid.
 
Da nastavim smrtnost uzrokovana gripom 0,01% , 0,1% ili vec koliko , momentalno smrtnost od kovida je ne malo veca nego dosta veca , recimo ovdje umire dnevo 50-70 a razboli se 4000 dnevno , odnosno smrtnost kasni 20 dana , bice i vise , pa izracunaj da je to 100 ili 200 puta vise od gripe.
Jos je relativno na balkanu smrtnost manja jer je stanovnistvo generalno mladje nego u bogatijim zemljama gdje je jos veca.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh