Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A što se tiče vakcinacije nije obavezna ali ko se Ne vakciniše neće moći da leti avionom, neće moći decu da upiše u školu (ovo je več zaživeo) nečeš moći preko granice, pa čak ni na posao, pa vi vidite da li je obavezna ili nije. Takođe sam mišljenja da je to individualno stvar ali verujem da neće biti tako. A što se tiče bezbednosti vakcine sumnjam da će oni koi se zalažu za vakcinu dozvoliti da se obelodanio da eventualno vakcina ima nuz pojave koje nisu dobre.I ko će meni garantovati da mi vakcina neće oslabiti imuni sistem i da ću nakon vakcinisanja biti podložniji svim bolestima nebili još više koristio lekove.
 
Meni samo nije jasno ako je snaja trebala na bolnicko lecenje zbog upale pluca a sin mladji uz par dana neke temperature do 37,5 i samo sa jednim simptomom gubitkom mirisa kako da ostalim ukucanima koji smo fakticki bili u kontaktu s njima nije bilo nista.
Jedino otac je na neki nacin bio u potpunosti izolovan od nas i cak ni sada posle skoro mesec dana ne dolazi ni na rucak zajedno sa nama.
Pored oca koji nije imao kontakt direktni s nama svi ostali ukucani smo neminovno imali kontakte, a da ne sirim, kolega @talianu zna o cemu pricam, konkretno zena koja cisto sumnjam da ima jaci imunitet od nas kao hronicni bolesnik, nije apsolutno imala nikakv simptom, da kucam u drvo.
Na proveru antitela osim snajke i mladjeg sina ostali vise nismo isli a i nemamo neku nameru.
I za kraj nemam nikakve namere nikog vise niti da ubedjujem a niti vise otvoriti oci nekim nevernim tomamakoji misle da se ne radi o vrlo opakom virusu ili sta god da je ali svi koji su prosli kroz zapaljenje pluca, prosli su na dosta zajeban put do ozdravljenja.
Da li ti druže znaš šta je opaka bolest.Da znaš drugačije bi pričao.Neću da grešim dušu,možda i znaš.Ali sigurno imaš nekoga u tvojoj blizini.
Svaka bolest pa i najbezazlenija može da se završi kobno.To nije na nama.To nije samo od marta nego od kada je sveta i veka.Ali toliko forsirati jednu bolest ili šta je već a zanemarivati mnoge bolesti koje su i po 10-ine puta smrtonosnije,ne želite da priznate da je van svake pameti.
Ne bih da pričam o svojoj bolesti i koliko sam oslabio za 12 dana,da ne bih umanjivao zapalenje pluća,jer je razlika drastična.
Nama treba vanredno stanje i policijski čas pd 17-5 pa da vidiš kako će se razmišljanja svih nas promenuti.
 
Ja sam u martu imao moždani udar i bio sam šlogiran u desnu stranu Bogu hvala šlog je trajao nekih 15-20 minuta i ja se povratim u normalno stanje. Bio sam i na skener i na magnetnu rezonanca i nigde ništa radio i kolor dopler vrata opet ništa i na kraju mi kažu sigurno je od korone.
 
Ovo je naša realnost. Možete mi se smejati ali u Bibliji piše da niko neće moći ni kupiti ni prodati ako nema žig. Otkrivene 13-ta glava 17 - ti stih pa ko mi neverujem neka proveri.
 
Da li ti druže znaš šta je opaka bolest.Da znaš drugačije bi pričao.Neću da grešim dušu,možda i znaš.Ali sigurno imaš nekoga u tvojoj blizini.
Svaka bolest pa i najbezazlenija može da se završi kobno.To nije na nama.To nije samo od marta nego od kada je sveta i veka.Ali toliko forsirati jednu bolest ili šta je već a zanemarivati mnoge bolesti koje su i po 10-ine puta smrtonosnije,ne želite da priznate da je van svake pameti.
Ne bih da pričam o svojoj bolesti i koliko sam oslabio za 12 dana,da ne bih umanjivao zapalenje pluća,jer je razlika drastična.
Nama treba vanredno stanje i policijski čas pd 17-5 pa da vidiš kako će se razmišljanja svih nas promenuti.
Naisao si na pogresnu osobu objasnjavati sta je kancer.
Necu nista siriti ali cu ti reci da majka mi je umrla od te bolesti jos ‘90 sa 44 god. Da bi baka umrla godinu dana posle, pa deda a potom tetka u roku od godinu ipo sve sa majcine strane. 2010 zena je operisala kancer dojke (hvala Bogu sticajem okolnosti nije bilo metastaze i ziva je i dan danas i dobro je.
Tako da meni nista ne pricaj o kanceru znam isto koliko i ti a mizda i vise jer iz mladjih dana suocio sam se sa ovim, iako ne daj Boze nisam licno prosao kroz bolest.
 
Naisao si na pogresnu osobu objasnjavati sta je kancer.
Necu nista siriti ali cu ti reci da majka mi je umrla od te bolesti jos ‘90 sa 44 god. Da bi baka umrla godinu dana posle, pa deda a potom tetka u roku od godinu ipo sve sa majcine strane. 2010 zena je operisala kancer dojke (hvala Bogu sticajem okolnosti nije bilo metastaze i ziva je i dan danas i dobro je.
Tako da meni nista ne pricaj o kanceru znam isto koliko i ti a mizda i vise jer iz mladjih dana suocio sam se sa ovim, iako ne daj Boze nisam licno prosao kroz bolest.
Ja znam kako sam napisao.Takvih primera ima koliko hoćeš.U mojoj kuči sam ja 3-i.
Da li si ti osetio na svojoj koži,to je poenta mog pisanja.
 
Znaci to sto si ti preziveo u to verujes, a kad neko drugi napise o bolesti koju takodje boluje ili je odbolovao ti pokusavas da je minimalizujes ili da je omalovazis. Zapamti da je svakom svoja bolest naj teza.
 
Ja znam kako sam napisao.Takvih primera ima koliko hoćeš.U mojoj kuči sam ja 3-i.
Da li si ti osetio na svojoj koži,to je poenta mog pisanja.
Poenta tvog pianja je upravo to sto ti je Coci napisao. Verujes sebi i ne zelis apsolutno gledati realno okolo i stigao si do toga da me pitas kako bi se ja osecao da sam u tvojoj kozi a da pri tom ti zbog tvoje bolesti verovatno se isprepadas vise od mene i drugih ove Korone.
Cisto sumnjam da i izlasis negde osim dvorista ako nisi u stanu.
Pisao sam ranije da razumem tvoj revolt jer ti i slicni bolesnici tesko mogu dopreti kontrolama i intervencijama i to stoji ali to ne znaci da od ove Korone ljudi ne umiru ili dolaze l do faze
da im cak i smrt preti u slucaju da malo samo odugovlace pocetak intenzivne terapije.
Od neke obicne debate gde u pocetku vas nekolicina niste hteli ni da cujete da postoji Korona vec tvrdili da je neka obicna prehlada suvise si daleko otisao sa tvojim zadnjem pitanjem!
 
Da li ti druže znaš šta je opaka bolest.Da znaš drugačije bi pričao.Neću da grešim dušu,možda i znaš.Ali sigurno imaš nekoga u tvojoj blizini.
Svaka bolest pa i najbezazlenija može da se završi kobno.To nije na nama.To nije samo od marta nego od kada je sveta i veka.Ali toliko forsirati jednu bolest ili šta je već a zanemarivati mnoge bolesti koje su i po 10-ine puta smrtonosnije,ne želite da priznate da je van svake pameti.
Ne bih da pričam o svojoj bolesti i koliko sam oslabio za 12 dana,da ne bih umanjivao zapalenje pluća,jer je razlika drastična.
Nama treba vanredno stanje i policijski čas pd 17-5 pa da vidiš kako će se razmišljanja svih nas promenuti.
I sta mislis kolega da na tu opaku bolest (kancer ,srcane bolesti ,tbc....) se nas zdr. sistem ovakav kakav je jos odnosi relaksiranije prema zaraznoj bolesti.
Sta mislis korona u odeljenju decije onkologije ili ortopedije gde su pacijenti sa vestackim kukovima i dr. protezama koji primaju imunosupresive.
Postavljas snimak bosanca iz Svedske , a jesi li se detaljno informisao o njihovom zdravstvenom sistemu , na kom je nivou i koliko se ulaze u isti kod njih .
Drugaciji je tamo i mentalitet i uopste socijalno ponasanje. Sta jugovicima prvo zasmeta kad odu u te zemlje ?
Nedostatak masovnih skupova -svadbe ,rodjendani ,krstenja ,rodjenja i ostale nase nabiguzije ,jos malo pa ce poceti sale da se zakupljuju i prave veselja kad se oteli krava i oprasi krmaca. Nama cudno u inostanstvu kad otac i majka hoce da posete sina i snahu ili cerku i zeta moraju da se najave.
I Svedjani su verovatno izracunali da nj. zdr. sistem moze da izdrzi pritisak bez donosenja nekih mera , mada se i tamo sve vise cuju kritike na takav model.
Mladic sa snimka kojem nije moglo da se pomogne u veoma teskoj bolesti je zrtva misljenja da se koroni pridaje prevelika paznja.
Vecina koja tako misli ide po klubovima ,pravi skupove ,ide na koncerte i ubedila je sebe da je to belosvetska zavera i to njima ne moze nista.
I mozda njima i nece biti nista ali ce zaraziti 10 drugih oko sebe , od tih 10 troje ce zavrsiti u bolnici i eto zasto nema mesta za ozbiljnije pacijente.
 
100 godina nisu pronašli vakcinu za rak, 40 godina za HIV a za covid 19 rešena vakcina za 6 meseci, malo morgen.
Паааааа.... колико ја разумем, за овај нови вирус вакцина се није развијала од нуле. Колико знам, Руси су се дркали са вакцинама за оне САРС-ове, МЕРС-ове, који су се пре десетак година заукали, али брзо утихли. На западу су стопирали развој јер није било потребе за њом, док су од тада Руси прцкали на ситно и имали спремну вакцину за побројане вирозе, па када је ово дошло, имали су одакле да крену, а не од нуле, што је случај и код ових неколико развијених вакцина на западу, па и у Кини.
 
Poenta tvog pianja je upravo to sto ti je Coci napisao. Verujes sebi i ne zelis apsolutno gledati realno okolo i stigao si do toga da me pitas kako bi se ja osecao da sam u tvojoj kozi a da pri tom ti zbog tvoje bolesti verovatno se isprepadas vise od mene i drugih ove Korone.
Cisto sumnjam da i izlasis negde osim dvorista ako nisi u stanu.
Pisao sam ranije da razumem tvoj revolt jer ti i slicni bolesnici tesko mogu dopreti kontrolama i intervencijama i to stoji ali to ne znaci da od ove Korone ljudi ne umiru ili dolaze l do faze
da im cak i smrt preti u slucaju da malo samo odugovlace pocetak intenzivne terapije.
Od neke obicne debate gde u pocetku vas nekolicina niste hteli ni da cujete da postoji Korona vec tvrdili da je neka obicna prehlada suvise si daleko otisao sa tvojim zadnjem pitanjem!
Poenta i tvog i njegovog pisanja je u tome što svaku moju reč izvrćete ne bi li sve prebacili u vašu korist.
Što se moje bolesti tiče,jednom sam napisao da ima mnogo gorih bolesti i to mi je uteha u svemu tome.
Pitanje sam postavio tačno tako kako sam napisao-da li si kancer osetio na tvojoj koži da bi mogao o njemu komentarisati.Sem što si imao situacije u porodici.Napisao si daznaš isto koliko i ja o karcinomu.Za razliku od tebe ja nisam učio o karcinomu da bih znao više ili manje,samo sam ga doživeo na svojoj koži.
Ne, nisam uopšte mislio o tome kada bi zamenuli mesta.Glupo bi bilo da objašnjavam nešto što je nemoguće.
Ako je virus korona,opaka bolest kakva je onda bolest karcinom.
Nije mi namera ni porediti bolesti.
Namera mi je suzbiti malo ludilo koje se stvara oko virusa i NIKAD nisam pisao da ne postoji.Samo sam napisao da ne verujem čak i da je ovo virus nego nešto drugo a vi ste odmah okrećali na svoju vodenicu kako sam pisao da bolest ne postoji.
Zar posle toliko diskusije između mene i tebe misliš da živim u stanu.Vidiš šta je prava manipulacija.Zar ne znaš da sam se bavio i stočarstvom-sada to rade deca.Ispada da se krave drže u stanu.
Moj izlazak se svodi u šetnji i stvarno si u pravu-ovih dana uopšte nisam izlazio iz stana jer duva vetar ko blesav.Svakodnevno gledam da šetam oko 2 sata jer veliko nemam drugih fizičkih aktivnosti ili vozim bicikli ako nije hladno.
I još jedna poenta priče-da bolesnici koji boluju od drugih bolesti bivaju uskraćeni ( ne samo od karcinoma),jer se sve svodi na koronu.To si i sam naveo.Šta ja tu omalovažavam.Mogu da konstatujem samo da je teško onom ko se danas razboli od bilo koje bolesti a da nije korona.
A to da li se bojim-toliko me dobro poznaješ da znaš i odgovor.Pripadam rizičnoj grupi a biće kako mora ili kako Bog zapoveda.Malo se ja tu pitam.Ali poprilično sam se pomirio sa sudbinom.
Samo vas molim da pažljivije pročitate ono što napišem da se ne bih stalno ponavljao kao papagaj o mojim stavovima koji se vama ne sviđaju.

Što se tiče snimka iz Švedske,slučajno sam naleteo i postavio ga-Neko je prokomentarisao da su oni zaraženi samo ne znaju.To sigurno moramo proći i mi hteli to ili ne,kad tad.
 
Ima dosta toga u cemu se slazemo ali najverovatnije je i tastatura kriva za neka neslaganja. Jedno je preko tastature uci u nekim vecim ili komplikovanijm raspravama gde jedan pise pa ceka se pola dana za repliku a drugo je razgovarati direktno.
Ipak pitanje ti nije bilo na mestu.
 
Ima dosta toga u cemu se slazemo ali najverovatnije je i tastatura kriva za neka neslaganja. Jedno je preko tastature uci u nekim vecim ili komplikovanijm raspravama gde jedan pise pa ceka se pola dana za repliku a drugo je razgovarati direktno.
Ipak pitanje ti nije bilo na mestu.
A tvoji komentari su bili na mestu..Moram da mudrujem kako najbolje da objasnim a da me neko ne razume opet pogrešno. :ppozdrav:
 
Evo,to je ambulanta u kojoj bi ja par puta trebalo da idem da bih otišao na kontrolu u Novi Sad.
 
Паааааа.... колико ја разумем, за овај нови вирус вакцина се није развијала од нуле. Колико знам, Руси су се дркали са вакцинама за оне САРС-ове, МЕРС-ове, који су се пре десетак година заукали, али брзо утихли. На западу су стопирали развој јер није било потребе за њом, док су од тада Руси прцкали на ситно и имали спремну вакцину за побројане вирозе, па када је ово дошло, имали су одакле да крену, а не од нуле, што је случај и код ових неколико развијених вакцина на западу, па и у Кини.
Kinezi su se takodje drkali sa vakcinom za SARS. Zato i imamo kovid. ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh