Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ovako moj kolega imao temperaturu samo dva dana išao da ga testiraju i oni neće jer kažu da nema druge simptome osim temperature. Ali ako donese potvrdu od osobe koja ima koronu a da je on bio u kontaktu sa njom onda hoće da ga testiraju. On otišao privatno i uradio test sva sreća negativan.
 
Nisu gluposti,ko ima temperaturu automatski ga izbacuju i šalju u kovid ambulantu, svuda mere temperaturu pa ni struju ne možeš da platiš ako imaš temperaturu koju ti meri portir na vratima
 
Alo on i jeste otišao u kovid ambulantu.Inače radimo preko puta gradske bolnice u Beogradu koja je kovid bolnica.
 
Ima dve tačke. Šta bi (smo) više?
Metno sam ga na ignore, pa vratio međ' svijet, nijesam moga' odoljeti...
Šta ćeš, gubi MU se kon(tra)cepcija misli ako se slučajno zajebe pa turi koju tačku više ili zarez... 😂 😂 😂
Zanimljiv lik, ima pogled na dešavanja u lokalu i svijetu ko da mu je Sigmund Frojd neki bliži rođak, tipa teča.... 😂 😂 😂
(S)kreše on to, momački, pa sve pršti.... 😂 😂 😂
 
Poslednja izmena:
Ja sam komentarisao snimak iz Svedske , ali po snimku bih rekao da nije bilo 1% svedjanja , sve plavlji do plavljeg na snimku:) . A uz to svedjani poznati da su nedisciplinirani kao i balkanci , kazu im jedno a oni odma uz kur*** rade kontra;)

A da se nadovezem o tome kako bolnice nerade nista od kako je korona , evo idem ove godine od kad sam odlezao u bolnici na kojekakve pretrage, presao 5 banki , zadnjih 7 dana sam pozvan 2 puta na pregled specijalista a i prije toga sam isao nekoliko puta na snimanja i preglede i to bas na odjelu koji se bavi korona bolesnicima, sve radi koliko vidim, ja prije korone nisam isao i ne znam ali moguce je da rade sporije jer je i dosta lijecnickog osoblja bolesno a i ove od korone neko mora da lijeci.

I onda kad sam dosao sa temperaturom su me primili a i sad bez temperature pustaju. Tu citam svakave gluposti ako imas temperaturu nece da te lijece i slicne bajke , pa ko lijeci onda.
Da li to što pišeš važi i za Srbiju.
 
U pravu si pidikanac. Olako se smrti prpisuju koroni mada se broj dosta i umanjuje. Jedino se pouzdano može znati da je neko rikno od korene ako se uradi autopsija, a to se u Srbiji ne radi , tako da... Mada savakako da je korna podpomogla mnoge da odu ranije nego što bi inače.

Ne kažem da korona ne postoji, ali budimo realni. Neki ljudi ovde očgledno taj virus smatraju preozbiljno i sa dozom paranoje prozrakovane slikom u medijima. Ne treba se inatiti i nepošovati mere, ali jel teba nardnih 5 godina provesti izmedju 4 zida?
Da, ljudi umiru od korone i nekima ostaju trajne posledice, neki prleže teže, neki lakše a neki ne oste da su je imali. Činjenica je da u prve 2 kategorije ulazi veoma mali br. ljudi.
Ovaj drugar gore govori da se ne šalimo o koroni zato što mu je kolga napiso da se verovatno neće videti. Da mu je stanje toliko ozbiljno ne bi ti pisao poruke samosažaljenja.
Ovaj drugi govori kako se celo selo zarazilo, a pola imalo upalu pluća. Trbalo bi posllati neki stručan tim u Lokve da ispitaju situaciju jer to prkosi svim drukim statistikama i istrživanjima o koroni.
 
Drugar da ti drugar od gore nešto kaže.Pročitaj pažljivo šta je neko napisao, mislim da su mi postovi čitki i razgonetni u toj meri da svako može da pročita ali očigledno ne i da razume.
 
Aj kad se vec pocelo o legiji stranaca samo da kazem ovo: iz mog sela je covek u legiji 35 godina, ima cin majora(ako ne gresim). Kada.je bio ovde.pricao nam je takve stvari da to nije za verovati. On je sada samo instruktor. Ranjen je par puta, bio u bosni kao dobrovoljac pa se vratio nazad. Bilo njegovih snimaka na netu nznm dal ih jos ima. Najjace kad nam pricao kako je Legiju samarao kada ga metak okrznuo u nogu
Vole bih da vidim te snimke na netu. Obično kad ljudi pričaju neverovatne priče o legiji stranaca u 99,9% slučajeva lažu i nisu prišli legiji ili su bili jako kratko i dezertirali ubrzo nakon osnovne obuke , a možda i pre.
U ovoj priči već vidim jednu nelogičnost. "bio u bosni kao dobrovoljac pa se vratio nazad." Kao dobrovoljac naše armije ili? Pošto u legiji ne možeš da biraš gde ćeš da ideš na misiju. Možeš da odbijaš ukoliko se misja obavlja u zemlji tvog rodjenja.
 
Drugar da ti drugar od gore nešto kaže.Pročitaj pažljivo šta je neko napisao, mislim da su mi postovi čitki i razgonetni u toj meri da svako može da pročita ali očigledno ne i da razume.
A ti si drugar od gore... (de sam na moderatora udario, nisam gledao):)
Izvini ako sam bio banalan i grub, ali čitajući tvoj post ponovo vidim da može da se protumači na dva načina tako da nije moja krivica ako sam pogrešno razumeo.
 
U pravu si pidikanac. Olako se smrti prpisuju koroni mada se broj dosta i umanjuje. Jedino se pouzdano može znati da je neko rikno od korene ako se uradi autopsija, a to se u Srbiji ne radi , tako da... Mada savakako da je korna podpomogla mnoge da odu ranije nego što bi inače.

Ne kažem da korona ne postoji, ali budimo realni. Neki ljudi ovde očgledno taj virus smatraju preozbiljno i sa dozom paranoje prozrakovane slikom u medijima. Ne treba se inatiti i nepošovati mere, ali jel teba nardnih 5 godina provesti izmedju 4 zida?
Da, ljudi umiru od korone i nekima ostaju trajne posledice, neki prleže teže, neki lakše a neki ne oste da su je imali. Činjenica je da u prve 2 kategorije ulazi veoma mali br. ljudi.
Ovaj drugar gore govori da se ne šalimo o koroni zato što mu je kolga napiso da se verovatno neće videti. Da mu je stanje toliko ozbiljno ne bi ti pisao poruke samosažaljenja.
Ovaj drugi govori kako se celo selo zarazilo, a pola imalo upalu pluća. Trbalo bi posllati neki stručan tim u Lokve da ispitaju situaciju jer to prkosi svim drukim statistikama i istrživanjima o koroni.
Sve što si napisao o činjenicama je džaba kad oni neće da shvate da mi ne mislimo da tu nema ničega nego da je samo preuveličavanje prisutno i zanemarivanje ostalih bolesti.Argumenti su onakvi kakvi se plasiraju.
Da li je realno da je u prvom talasu bilo 205 na ventilatorima a sada kada je pozitivnih skoro 20 puta više samo 270.Stopa smrtnosti je bila,po sećanju oko 1,8 a sada 0,89.
Sada će opet biti da pišem gluposti.Zašto niko ne odgovori na ovu konstataciju.Najviše će stradati medicinsko osoblje u kovid sistemu.
Zašto niko nije prokomentarisao video o Aci koji je izgubio proletos život u 38 godini jer ije mogao normalno da se leči jer je sve bilo podređeno kovidu.To ih ne zanima jer je to u praksi normalno...
 
Skoro jedan čovek otišao u bolnicu da mu seku nogu,uhvatila je gangrena i posle nedelju dana umro kažu od korone
Tako i kod nas,covek radio u dvoristu i jednostavno pao,u bolnici rekli da ima izliv krvi na mozgu pitanje dal ce preziveti kad par dana kasnije on umro a vratili ga u metalnom kovcegu,kao umro od korone

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 
Ovaj drugi govori kako se celo selo zarazilo, a pola imalo upalu pluća. Trbalo bi posllati neki stručan tim u Lokve da ispitaju situaciju jer to prkosi svim drukim statistikama i istrživanjima o koroni.
Možeš se ti smejati Peet-u ali đavo je ovde odneo šalu.Ruku na srce lokvanci su stvarno bili nedisciplinovani.Jedno ogromno žarište je bilo u jednoj verskoj zajednici gde su imali nekakvu proslavu ,mislim da su ti zakačili 90% koji su prisustvali a drugo je bilo na nekom pomenu tamo je zakačila ona polovina koja je priklonjena crkvi.Možda nekom izgleda smešno i sprda se sada ali je sve istina što je Peet pisao.Trenutno se situacija smirila ,puno njih se oparavila "samo" 12 (ako sam dobro prebrojao)su napustili Lokve zauvek.E sad da li je to neka zvanična statistika ili ne ,ko se piše ko ne ne znam.Moj je sin imao temperaturu od 31.10-29.11 temperatura se kretala u rasponu od 37 do 37,5 c ,dva puta urađene sve analize, i sve u redu,nagutao se antibiotika i suplemenata,snimali mu pluća ,kod 4 doktora išli.Sve analize u redu. prvi put je na Iga bio negativan a zatima na IGg pozitivan .Preležao je tako bez bilo kakvih drugih simptoma.Ostali u kući (još nas 5) nismo imali nikakve simptome.Trudili smo se da budemo disciplinovani da izbegavamo kontakte.Mislim da samo dobar imunitet pomaže kao i kod običnog gripa.A verovatno je svako od nas imao na neki način kontakt sa virusom.
 
Talianu niko iz kuće nije radio test na antitela? Ako niste imalo simptome, niste ni ,,mogli" da uradite virusološki pregled, al bar da znate imate li antitela. Mada na tome ovde u Pwnčevu izgleda ni ne insistiraju.
 
Ćerka je imala operaciju početkom oktobra ,vadilo joj šraf iz noge i iglu iz ruke (ugradili kad je imala saobraćajku u feb) i uslov za operaciju je bio da uradi test,Kada su otišli na test imala je antitela baš puno da su se čudili doktori u Tiršovij,još je zezali da može da da antitela kao donor.Čim su njoj uradili u test i videli antitela zamolili su i suprugu koja je bila tad sa njom da i njoj urade.Takođe je imala antitela ali manje. radili su IGg test.U avgustu kad je bila seoska slava ćerka je imala gošće iz gimnazije i jedna mala je bila nosilac,pošto su njeni roditelji bolovali,dete nije imalo somptome.Posle nekoliko dana i žena i ćerka su imale kao neki blagi oblik prehlade koji je trajao 2-3 dana bez iakvih težih simptoma,malo curka nos i to je to.Tast,tašta,sin i ja ništa . A ja nisam imao nikakve simptome već par godina ,neću ni da idem da radim da ne pokupim neki virus.
Čim stigne fajzer odoh odma da me pelcuju,moji iz kuće neće niko.
 
Meni samo nije jasno ako je snaja trebala na bolnicko lecenje zbog upale pluca a sin mladji uz par dana neke temperature do 37,5 i samo sa jednim simptomom gubitkom mirisa kako da ostalim ukucanima koji smo fakticki bili u kontaktu s njima nije bilo nista.
Jedino otac je na neki nacin bio u potpunosti izolovan od nas i cak ni sada posle skoro mesec dana ne dolazi ni na rucak zajedno sa nama.
Pored oca koji nije imao kontakt direktni s nama svi ostali ukucani smo neminovno imali kontakte, a da ne sirim, kolega @talianu zna o cemu pricam, konkretno zena koja cisto sumnjam da ima jaci imunitet od nas kao hronicni bolesnik, nije apsolutno imala nikakv simptom, da kucam u drvo.
Na proveru antitela osim snajke i mladjeg sina ostali vise nismo isli a i nemamo neku nameru.
I za kraj nemam nikakve namere nikog vise niti da ubedjujem a niti vise otvoriti oci nekim nevernim tomamakoji misle da se ne radi o vrlo opakom virusu ili sta god da je ali svi koji su prosli kroz zapaljenje pluca, prosli su na dosta zajeban put do ozdravljenja.
 
Tudja korona pluca ne cese, ja sam je preterao - dva dana temperatura do 39, umor bol u celom telu, posle jos 4-5 dana osamucenosti, nikakve lekove nisam uzimao, sumece cink i caj.
Prvi dan sam imao visoku temperaturu, sutra je spala pa nisam isao kod doktora, zanimljivo tek kada sam se oporavio na par dana sam izgubio culo mirisa, ali se u odnosu na druge brzo vratilo...
 
To sad ide u domen kojekakvih teorija. Stvar je lučnog izbora. Moj brat nije dao ni deca da prime sve vakcine iako su "obavezne". Ja imam drugačiji stav po pitanju vakcina.
Danas svašta kruži medijima a mi smo prvaci u teoriji zavera. Za mene lično su vakcine generalno epohalno otkriće čovečanstva i ja čim se steknu uslovu to jest kad bilo koja vakcina prođe zvaničan test bezbednost idem na imunizaciju (vakcinaciju).
Moji ukućani ne žele da prime vakcinu.
Tako da ako njih ne ubeđujem neću sigurno nikog ni od vas.
Normalno se ne slažem da treba da bude obavezna to treba da je lični izbor.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh