Chat 9

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Idi mu na kuću i pokušaj "lepo" da mu objasniš prava i obaveze....
Ako se pravi nagluv ili blesav, ignoriše te i pravi budalom, okreći list i budi gori od crnog Đavola....
Nekima pomogne, a neki su spremni da popiju dobre batine i opet ništa...
Po starom, j.,.be mi se za sve !!!!
 
Još nešto, nikada se ne uzdajte u državne organe, sudove tužilaštva i sl. 90 % njih je ogrezlo i zatabanalo u korupciju i kriminal !!!!!
Kad to shvatite, mnogo ćete bolje proći....
Pokušajte, ali bez puno nade u uspeh tim putem...
I nikada nemojte činiti drugome, ono što nećete Vama da se desi !!!!!
A ako Vam se desi, nemajte milosti i uzvratite !!!!
Desetostruko !!!!!
Jer ne postoji niko drugi, Zakon, Tužilaštvo, Policija, ko će Vas zaštititi !!!!!!
Osetio sam na sopstvenoj koži, sećate se ? :unsure:


Поред тога свега што си навео, правосудни систем има и „јако школованих“ кадрова. Када кажем на правосудни, мислим и на неке јавне тужиоце.

Када смо син и ја терећени за тешке телесне повреде, тужиоцу сам захтевао да предузме мере према оштећеном са новим приступом: оштећени као окривљени, јер је он изазвао тучу у којој сам му нанео тешке телесне повреде.

Е онда сам видео колико тај јавни тужилац познаје свој посао. Прво што ми је рекао је да је њему већ суђено и да не може да дође до поновног суђења за исто дело. Навео сам му да то није суђење у истој ствари јер је осуђен прекршајно за неред на јавном месту (уз пут, рекао сам му како гласи латински суђење по истој ствари – ne bis in idem). Навео сам му пример да не може бити кажњен са одузимањем дозволе онај ко је на прошао на црвено и убио пешака, већ да и кривично одговара.

Очигледно је да је побеснео и даље је тврдио да нисам у праву. Морао сам да му наведем случај из судске праксе који се тиче такозване темеринске групе где је онај који је попио метак добио и пар година затвора јер је изазвао сукоб (ово само луд човек може да нађе и чита јер се то налази у архивама судске праксе и тешко се проналази – ипак сам тражио и нашао).

Иако сам тражио да унесе у записник, није хтео и то је остало тако.



Али сам тада схватио да они живе од наше невоље. Вештак је био пар пута и то му се лепо плаћа (бивши министар, иначе). И тако, дневница по дневница и има се.
 
Poslednja izmena:
Eto a sve Srbi u pitanju. :haha: U vezi zadnjih par stranica ,ako ne sve onda sigurno vecina likova iz ovih filmova .Nadam se da cete me ispravno protumaciti ... i ona kad pricamo o patriotizmu, nacionalizmu i multietnickim modernim drzavama , pa ja kao aurosovinista
 
Bar su u današnje vrijeme MASKA, RUKAVICE na ulici i u zatvorenom, OBAVEZNI !!!! :ppozdrav:
Kačket ili kapu, stiže hladnije, jel', pa ćuti i.....
Kontaš ? :ppozdrav:🍻👊🤛🤜💪🤕🤒
 
Moram tablet na punjač, dere se, prazan je !!!!
A i ja odoh "zbog radi sebe" pa na spavanje, mora se s jutra nešto i privrediti, a ne samo bistriti politiku po Forumima !!!! 😁🍻:ppozdrav:👍
 
Zorane, ma lik te napao zato da bi ti uradio to što si uradio. Izmerio si svoju parcelu, a on je dobio dva panja gratis tj polovinu njegove ima za dž. Još ako i drugi komšija isto uradi, eto njemu izmerene parcele! Napad je najbolja odbrana! Bilo i biće!
Nije dobio panjeve još.Samo mu je rečeno činjenično stanje u brojkama.Opomenu pred tužbu od njegovog prvog međaša sam lično pročitao.Navedeno je da je koristio,bespravno,nešto preko 2000 m kvadratnih i traži mu sumu od oko 80000 din.I što je poenta,nisam se ni ja juče rodio-nije mu rečeno sa koje strane smo mi njemu ušli a sa koje on nama
 
Ма, ја бих га игнорисао, али ми је занимљиво каквих има, па нећу :)

dobrodol није то сада било, када је повољније јер се може човек маскирати. Негде пре 7 година, али лепа успомена :)
 
Ma samo da podsjetim , nema razlike jel neko srbbb , bosnja ,krvat , hun ,.. nema to veze ko je kakav , pa cemu onda nacionalizam , ili kako neko kaze , ne to je patriotizam ..
Patriotizam moze biti prema zemlji , a ne prema tome kako se koji oomsija moli bogu ili nemoli .,.
 
Ipak mislim da si bio duzan da ga pozoves mozda ne njega ali vlasnika parcele si trebao da pozoves pa da mu on onda objasni dokle je njegovo jer ovako kako si ti uradio je kao kad bi ti oterao prikolicu kukuruza na silos a gazda da meri bez tebe i kaze ti imas toliko i toliko

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
Ali ja nemam gazdu,on ima :ppozdrav:
 
Jedan lokalni mocnik ovde u lokalu,prvo meri njive sam sa geometrom,bez komsija,pa ako je u plusu onda nista,cuti,a ako je u minusu onda zove i komsije,pa opet mere,pa im nakalemi da plate i geometra i trazi izgubljenu dobit
 
Ako je tek uzeo verovatno ne trazi, ali ako je vec radi vise godina mislim da moze da trazi odstetu za zadnjih pet, naravno ako je toliko radi.
 
Постоји могућност да тај има толико земље да и не зна шта је његово. У суседном селу има један који обрађује 1800 јутара! Раде радници који имају около своје њиве па је било ситуација да уђе код газде а овај не зна. Циркус.

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh